Győztünk, s ezzel megvan az ötödik hely!

2016. április 22.
Győztünk, s ezzel megvan az ötödik hely! Nem kell a harmadik meccsen cidrizni: csapatunk az otthoni győzelem után idegenben is megverte a Ceglédet, s ezzel lezárta az ötödik helyért zajló párharcot.
Természetesen mindenki úgy volt vele, jobb lenne ezen a párharcon minél előtt túllenni, s nem kellene jövő keddig húzni a döntést. Csapatkapitányunk, Raksányi Krisztina is úgy fogalmazott, amikor a ceglédi mérkőzés szóba került, hogy „nyerni megyünk”, vagyis le akarják zárni a csatát, hogy mielőbb zsebben legyen az ötödik hely.
Nos, most már zsebben van. A mérkőzés első percei ugyan nem a szánk íze szerint alakultak, Cziczás László együttese ugyanis pillanatok alatt elhúzott 8-2-re, ám jobban nem tudott meglépni. Csapatunk felvette a ritmust, s ha dominálni nem is tudott a nagyszünetig, annyit elért, hogy nem került jelentős hátrányba – mindössze két pont volt (26-24) a két csapat között. Az persze elgondolkodtató volt, hogy csak 24 pontig jutottunk, de legalább mindenki tisztában volt azzal, hogy ennél több kell a folytatásban.
A nagyszünet után aztán fordult a kocka – sokkal jobban játszottunk. Jobban járattuk a labdát, megtaláltuk a palánk alatt a centereket, nem mellesleg pedig jól céloztunk távolról: a mérkőzés végére kilenc tripláig jutottunk, Raksányi négyet, Niki Eivery hármat tett be a közösbe. Ezzel pedig el is dőlt minden, a Cegléd nem tudta tartani a lépést, így a vége 48-63 lett a javunkra.
– Az első félidő elég küzdős, hajtós, verekedős kosárlabdát hozott, kevés pont esett és a játék sem volt túl látványos. A nagyszünet után sokkal jobban járattuk a labdát, jobban passzoltunk és jobban adtuk be a labdát mélységbe a centereinknek, aminek köszönhetően több könnyű kosarat is dobtunk, így végül viszonylag simán nyertünk – értékelt vezetőedzőnk, Roberto Hernández.

Cegléd–PEAC-Pécs 48-63 (15-14, 11-10, 10-18, 12-21)
Női kosárlabda NB I., rájátszás az 5. helyért, második mérkőzés. Cegléd: Medgyessy 6, Kobolák 4, Skorics 7/3, Katona 11/3, MAKSZIMOVICS 16. Csere: Serbán, Szabó D. 4, Ruttner, Filipowicz V. Vezetőedző: Cziczás László. PEAC-Pécs: EIVERY 9/9, RAKSÁNYI 21/12, Parks 4, Zele 9/3, WILLIAMS 13. Csere: Fűrész 4/3, Sztankovics, Bozóki 3, Szücs. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-2, 15. perc: 20-22, 26. perc: 33-33, 34. perc: 42-48.