Ha nehezen is, de győztünk a hazai szezonnyitón

2015. október 09.
Ha nehezen is, de győztünk a hazai szezonnyitón Minden jó, ha a vége jó, szokták mondani, s így volt ez a Vasas elleni bajnokival is: csapatunk csak az utolsó negyedben tudta eldönteni a mérkőzést, de a lényeg az, hogy győzött.
Tévés meccsel indította az idényt hazai pályán a PEAC-­Pécs (az m4 közvetítette a találkozót), de ami ennél sokkal fontosabb, hogy győzelemmel mutatkozott be a szurkolóknak Roberto Hernandez együttese. A Vasas elleni bajnoki a vártnál sokkal szorosabban, izgalmasabban alakult, pedig az elején úgy tűnt, nagyon sima, egyoldalú mérkőzés lesz ez. Fűrész Diána irányításával ugyanis hamar elhúztunk, az első negyedet tizenhat ponttal megnyertük, s ekkor úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben. A csereként beszálló Sznezsana Alekszics pontosan célzott, jó volt a ritmus, sínen volt a csapat.
De a Vasas nem adta fel. A második negyedet hat, a harmadikat hét ponttal megnyerték a vendégek, s csapatunk bizony elbizonytalanodott ebben az időszakban. Pontatlanok voltak a dobások, a passzok, elveszítettük a fonalat – innen kellett talpra állni. A 32. percben óriási meglepetésre 50-50 állt az eredményjelzőn, ám innentől kezdve a mi akaratunk érvényesült. Sztankovics uralta a palánk alatti területet, Parks dobásai után is a gyűrűben landoltak végre a labdák, ez pedig azt eredményezte, hogy pillanatok alatt elhúztunk. A vége tizenhárom pontos győzelem lett – talán így édesebb is az íze, hiszen nagyon meg kellett dolgozni érte!

PEAC-­Pécs–MKB Euroleasing Vasas 71­-58 (23-­7, 17-­23, 8­-15, 23-­13)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző. V.: Makovsky, Varga, Lövész. PEAC­Pécs: Fűrész 2, Szücs 6, Zele 10, Parks 19/9, Sztankovics 20. Csere: Czirják, Alekszics 12/3, Raus, Bozóki 2, Kaposi, Gorjanácz. Vezetőedző: Roberto Hernandez. Vasas: Aho 10/3, Cymmer 4, Adamecz 7/3, Solymosi 2, Dobos 10. Csere: Farkas 2, Zsilinszky 5, Bajnóczi 18/12, Gundel Takács, Tóth T., Kulcsár. Vezetőedző: Halmai Gábor.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10­-4, 15. perc: 28-­21, 17. perc: 30-­28, 24. perc: 42-­34, 28. perc: 46­-40, 32. perc: 50-­50, 37. perc: 66­-50.