Atomerőmű KSC Szekszárd

Hajszálon múlt a meglepetés

2021. február 13.
Hajszálon múlt a meglepetés Az első félidőben végig vezettünk, a másodikra fordult a kocka, ám a végére ledolgoztuk 15 pontos hátrányunkat, ám az utolsó villanás a Szekszárdé volt, így 54-51-re nyertek Pécsett.
A feldobást egy perces néma gyászszünet előzte meg, Kőrösi Károly (Charly) szurkolónk emlékére.
A mérkőzés első találatát Tijana Andusic jegyezte, amire a túloldalon McCall válaszolt. A folytatásban Szücs Réka rukkolt elő bátor játékkal, alig néhány támadás alatt nyolc pontot is dobott, közte két triplát is a helyére tett. 15-7-es állásnál Zeljko Djokic időkéréssel avatkozott közbe a játékba. Jó védekezés és lendületes, harcos támadójáték jellemezte a mieinket, remekül szedtük a lepattanókat is. Ennek meg is lett az eredménye, a nyolcadik percre tíz pontos előnyre tettünk szert (19-9). Néhány apróbb hiba becsúszott a negyed utolsó perceiben, meg is torpantunk, a vendégek pedig felzárkóztak, tíz perc játék után 20-14 állt az eredményjelzőn.

Theodoreán hárompontosával tovább csökkent előnyünk, de a következő támadásunknál Kiss Virág szépen megverte egy-egyben Goreet (22-17). 24-19 után néhány percre „befagyott” az eredményjelző, Goree törte meg a néhány perces gólcsendet. Nikola Dudásová szerezte meg a PEAC-PÉCS mezében első pontjait, szép hárompontosával 27-21-re módosult az állás. Őriztük előnyünket, jól védekeztünk és szinte nem engedtünk második esélyt a szekszárdiaknak (19. perc 29-23). Ahogy az első felvonás végén, most is megtorpantunk egy kicsit, Studer Ágnes büntetőivel pedig kialakult a 29-25-ös eredmény a nagyszünetre.

Három bosszantó eladott labdával indítottuk a harmadik játékrészt, meg is lett az „eredménye”, fordítottak a tolnaiak, és innét lényegében már nem is adták ki a vezetést a kezükből. McCall-ék zsinórban hét pontot szereztek (29-32). Szücs Réka harmadik hárompontosával egyenlítettünk, majd a következő percekben ismét McCallék kosarai következtek (25. perc 32-38). Totális tanácstalanságba fulladt a támadójátékunk, elbizonytalanodtak a dobásaink. A 27. percben 32-40 után faragtunk hátrányunkon centereink és Sarok Niki pontjaival (36-40). Pontatlanok voltak a szekszárdiak is támadásban, de az utolsó találat Studer nevéhez fűződött, aki a 6,75-ön túlról talált be (36-43).

Zele Dorina talált be kétszer is, másodszorra eladott labdánkból indulhatott a gyűrű felé, nem is hibázta el a ziccert (36-47). Csirke Ferenc gyorsan időt is kért, de hiába újabb eladott labda, amiből Studer szerzett könnyű duplát. Ebben a periódusban egy nagyobb vereség is kinézett, majd végre Wentzel Nóri is megszerezte első pontjait, 36-51-nél egy triplát tett a helyére. A jól játszó Kiss Virág egy megszerzett védőlepattanó után tíz pontra csökkentette a hátrányunkat (41-51). Kicsit kezdtünk magunkra találni támadásban is, mert a védőmunkánkkal addig sem volt probléma. Tovább csökkent a két csapat közötti különbség, Szücs Réka negyedik hármasával öt pontra zárkóztunk (35. perc 46-51). Feltámadtunk és egyenlítettünk! 51-51. Egy eladott labdánk után nem elég, hogy 2+1-el fordítottak Theodoreánék, de ráadásul még Paula Strautmane is kipontozódott… Nem gondoltuk volna, de a 15-0-s sorozatunkkal egylabdás mérkőzést hoztunk ki a bajnokiból, többször is alkalmunk volt egyenlíteni 51-54 után, de nem jött össze, és egy küzdelmes meccsen a rutinosabb Szekszárd elvitte a két pontot Pécsről. Csapatunk legközelebb szerdán a BEAC otthonába látogat.

PEAC-PÉCS – Atomerőmű KSC Szekszárd 51-54 (20-14, 9-11, 7-18, 15-11)

Pécs, zárt kapus mérkőzés. V.: Győrffy, Frányó, Söjtöry
PEAC-PÉCS: Szücs R. 14/12, Wentzel 3/3, Strautmane -, Kiss 14, Andusic 11. Csere: Sarok 1, Kaposi 3, Dudásová 3/3, Popovic -, Sánta -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 13/3, Friskovec -, Miklós 1, Goree 10/6, McCall 16. Csere: Krnjic 2, Gereben -, Zele 4, Theodoreán 8/3, Bálint -. Edző: Zeljko Djokic Horváth Zsófia

Csirke Ferenc: Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez, de gratulálok a saját csapatomnak is a mutatott játékhoz. Úgy érzem, mindent megtettek a lányok, Európa Kupa szintű védekezést mutattunk be - kevés csapat tudja 54 ponton tartani a Szekszárdot. A támadó oldalon már több gondunk akadt az agresszív védekezésük ellen, ráadásul a pontjaik több, mint felét a mi eladott labdáinkból szerezték. Ma megmutattuk, hogy tudunk küzdeni.

Kiss Virág: Mindenképpen pozitívnak kell lennünk, hiszen nagyon jó mérkőzést játszottunk. Hatalmas fegyvertény, hogy ennyire kevés pontot kaptunk a Szekszárdtól. A védekezésünk nagyobbrészt rendben volt, támadásban követtünk el túl sok hibát. Rengeteg eladott labdánk volt, melyekből könnyű kosarakat kaptunk. De a mai játékra összességében mindenképpen építhetünk.

Zeljko Djokic: Tipikus meccs volt a mi szempontunkból: így játszunk, amikor nem tudunk együtt edzeni. A válogatott szerencsétlen balsikere miatt több játékos lelkileg megviselten tért vissza a csapathoz. Támadásban túl sokat erőlködtünk, hiányzott az a bizonyos extra passz, így kívülről szinte teljesen veszélytelenek voltunk ma. A harmadik negyedben nagyon szépen védekeztünk. Kifejezetten tetszik, ahogy a Pécs játszik, főleg belső posztokon.

Theodoreán Alexandra: Nagyon hullámzó volt a játékunk, érezhető volt a válogatott szünet hatása. A védekezésünk meglehetősen jól funkcionált, a támadásokat kéne hatékonyabban befejezni. Van még feladat előttünk. Gratulálok mindkét csapatnak, és várjuk a folytatást!