Harcolni kell a harmadik mérkőzésért

2014. április 18.
Harcolni kell a harmadik mérkőzésért Ma este 18 óra 30-tól a PEAC otthonában rendezik a Pécs-Sopron elődöntő második mérkőzését. A soproni vereség után a PEAC-nak mindenképp győznie kell, hogy kiharcolja a párharc folytatását.
„Sopronban a Sopron sokkal jobban megmutatta a karakterét, harcosabb volt, és tudta játszani a saját játékát” – kezdte a visszatekintést Zseljko Djokics az első találkozóra, melyet 76-45 arányban a Sopron nyert hazai pályán. „Nem sikerült diktálnunk a mérkőzés ritmusát. Nem volt bennünk elég hit. A Sopron pedig minden hibáért kőkeményen büntetett. De szerencsére az elődöntőben nem számít a gólkülönbség, 1-0 az állás a Sopronnak, más nem számít. Persze a Sopron továbbra is favorit, hiszen mikor mi becseréltük a fiatal játékosainkat az első mérkőzésen, ők még mindig felnőtt profikkal játszottak, hiszen 9 profi van a keretükben.” A csapat kedd óta próbált gyorsan regenerálódni, a hibákat kijavítani a mai találkozóra. „Ma sokkal jobban kell játszanunk, és a csapat karakterét megmutatnunk, mely az első mérkőzésen csak Abby Bishopon látszott, nem csak a dobott pontjai, hanem harcossága, hite miatt. Mi viszont csak csapatként tudunk győzni, így ma még 3-4 játékosomnak extrán kell teljesítenie a győzelemhez. Ebben viszont nem segít, hogy Maurita Reid térde megsérült Sopronban, nem is edzett, játéka nagyon erősen kérdéses. Csapatként sokkal jobban kell játszanunk, jobban kell bírnunk a Sopron agresszivitását és nyomását, és hinnünk kell magunkban, megmutatnunk, mentálisan erősek vagyunk. A ziccereket, üres helyzeteket pedig be kell dobnunk, ezek nélkül nem lehet meccset nyerni. Emellett ma nekünk kell meghatározni a meccs tempóját. Mindent meg kell tenni azért, hogy ma nyerjünk, és kiharcoljuk a harmadik mérkőzést.”

A mérkőzés 18 óra 30-kor kezdődik a Lauber Dezső Sportcsarnokban, nappali diákigazolvánnyal a belépés ingyenes, felnőtt jegy 800 Ft, nyugdíjas jegy 600 Ft.

A Thermal Spa Siklós felajánlásának köszönhetően, minden kilátogató szurkoló kapni fog a jegye, bérlete mellé egy tombolát, mellyel a félidei sorsoláson 2 darab 2 személyes felnőtt belépőt és 1 db családi belépőt lehet nyerni.

A mérkőzést a Sportklub televízió élőben közvetíti.