Harmadik helyet érne a rég látott bravúr a Szekszárd ellen

2022. március 11.
Harmadik helyet érne a rég látott bravúr a Szekszárd ellen Utolsó állomásához érkezik a Tippmix Női NB. I. alapszakasza az NKA UNIVERSITAS PEAC számára, szombat estére nagyon sok minden eldől. Az Atomerőmű KSC Szekszárdot fogadjuk hazai pályán, és ha sikerül nyernünk, akkor a rájátszást a harmadik helyről indíthatjuk.
Igencsak sűrű időszak a mostani, egy héten belül három bajnoki is „jutott” Sarok Nikiéknek, ahol az eddigi mérleg 1-1, Budapesten a Ludovika Arénát vesztesen hagyták el lányaink, a Cegléd elleni meccset viszont magabiztosan abszolváltuk. Most szombaton 18 órai kezdettel szomszédvári rangadóra kerül sor a Lauberben, a bajnokság második helyezettjével küzdhet meg csapatunk, amely jelenleg a harmadik pozíciót foglalja el a tabellán. Hogy ezt a harmadik helyet meg is őrizzék Csirke Ferenc tanítványai, ahhoz a győzelmünk lenne az egyik üdvözítő út. - Utolsó alapszakasz mérkőzés, egy Euroligás csapat ellen. Fontos lenne a győzelem, és akkor nem kellene figyelnünk a többi mérkőzést. Ellenfelünk egy jó csapat egy jó edzővel, precíz kosárlabdát játszanak, minden játékosnak meg van a helye. Erősek palánk alatt, de ugyan olyan veszélyes Studer pick and roll játéka is. Negyven percig kell harcolni, és mindenképpen jobban kell dobnunk, mint az elmúlt két mérkőzésen – osztotta meg várakozásait vezetőedzőnk, Csirke Ferenc.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd szereplése összességében meglehetősen kétarcú idén, a bajnokságban csak a Sopron Basket tudta legyőzni Zeljko Djokic csapatát, a kék-fehérek a húsz bajnokijukból tizenkilencet megnyertek. Idén a tudatos építkezésük és az elmúlt évek kitűnő szakmai munkájának köszönhetően sikerrel vívták meg az Euroliga selejtezőket Studerék, és bejutottak a legrangosabb európai kupasorozat csoportkörébe. Itt kevesebb sikerélmény jutott számukra, győzelem nélkül, utolsóként fejezték be a 14 mérkőzésből álló megmérettetést. Az orosz csapatok kizárása után azonban váratlanul egy újabb lehetőséghez jutottak a szekszárdiak, az Európa Kupában a Galatasaray ellen folytathatták a nemzetközi szereplésüket. Az Euroliga csoportjában hetedik helyen záró törökök a csütörtöki odavágón igen nagy különbséggel, 88-60-ra tudtak nyerni Szekszárdon, így a tolnaiaknak kevés esélyük maradt, hogy bejussanak az Európa Kupában a négy közé.

Nyilván egy nem túl friss, de javítási vágytól fűtött Szekszárd lép pályára szombaton Pécsett, sok idejük nem maradt a pihenésre, regenerációra, ám ez nem jelent semmit, hiszen a miskolci Magyar Kupa bronzmeccsén is csapatunk fölé tudtak kerekedni a váratlanul elveszített elődöntő után. Szóval még némiképp élénken él az egymás elleni meccs élménye mindkét oldalon, nem telt el még egy hónap sem a 71-64-re elveszített találkozó óta. Tény az is, hogy több, mint öt(!) éve nem sikerült legyőznie a PEAC-nak a tolnaiakat, utoljára 2016. október 1-jén hosszabbítás után 72-70-re gyűrtük le a kék-fehéreket.

Fáradtság ide, fáradtság oda, szombaton este minden bizonnyal hozza majd a szokásos kemény játékát az Atomerőmű KSC Szekszárd, és ha a miskolci bronzmeccshez hasonlóan beesnek a tripláik is, akkor nehéz dolgunk lesz ellenük, a győzelem pedig egyenesen bravúrszámba menne, hiszen a bajnokságban ugyanúgy csak egy vereséget jegyeznek, mint a szintén Euroligás Sopron Basket. Ha azonban mindent sikerül végrehajtani Wentzel Nóriéknak a pályán, amit edzőink elterveznek, akkor meg lehet akár a régen várt bravúr is!

Az NKA Universitas PEAC – Atomerőmű KSC Szekszárd mérkőzés 18 órakor kezdődik, amelyre a belépés díjtalan, de szeretnénk, ha a Lauber Dezső Sportcsarnokba kilátogató szurkolók csatlakoznának az adománygyűjtésünkhöz és ezzel is segítenék a háború elől menekülőket.