Harminccal nyertek Nagy Dorciék

Harminccal nyertek Nagy Dorciék Második győzelmüket is megszerezte a miskolci U18-as B divíziós EB-n a magyarok, 91-61-re ütötték ki Romániát. A PEAC-osok közül a 100%-kal dobó Nagy Dóra 15, Raus Vivien pedig 3 pontot tett a sikerhez.
A szorosan alakuló első negyedben a magyar lányok kaptak előbb lábra, ám Románia fordított, és 19-16-ra még ők vezettek. Ám a mieink kivágtak egy 10-0-s szakaszt, így 26-19-re elléptek a 13. percben. Előnyünk ettől kezdve folyamatosan nőtt, és már 20 ponttal is elhúztak röviddel a nagyszünet előtt Nagy Dóráék (49-29).

A pécsi lányok közül ezen a meccsen az ifjú irányítónak ment jobban a játék, 8 pontnál járt a szünetben, a végén 15-tel zárt úgy, hogy mind a hét mezőnydobása és az egy ráadás büntetője célba ért. De Raus Vivi is elsüllyesztett egy triplát keleti szomszédaink kosarában.

49-31-es magyar vezetésről indult a kissé kiegyenlítettebb harmadik negyed, melyben magabiztosan őrizték előnyüket a továbbra is ponterősen kosárlabdázó mieink. A piros-fehér-zöldek közül négyen is elérték a 15 pontot, Böröndy (17), Zsilinszky (16), Nagy Dóra (15), és Dobos (15), és remek csapatteljesítménnyel a záró 10 percben harmincra (91-61) növelték a különbséget.

Együttesünk hétfőn Lettországgal játszik.