Hatalmas győzelem hosszabbításban

2013. október 30.
Hatalmas győzelem hosszabbításban Szenzációs győzelmet aratott hosszabbításban a PEAC-PÉCS Komlón, 66-64-re legyőzte egyik legnagyobb riválisát, a PINKK Pécsi 424-et.
Közel teltház gyűlt össze Komlón, hogy szurkoljon ki egyik, ki másik baranyai csapatnak. A PEAC felkészülését leginkább az nehezítette, hogy a fiatalokra építő Zseljko Djokics nélkülözni kényszerült egész héten Kiss Virágot, Raus Vivit és Kaposi Pálmát akik csak a mérkőzésre utaztak vissza, valamint Pap Reginát és Nagy Dorcit is akik Győrben maradtak a korosztályos válogatottjukkal. Idegesen kezdték a mérkőzést az azonos mérleggel álló csapatok, a PINKK kísérletei sorra leperdültek, Reid ellen pedig két perc alatt három faultot ítéltek, így az amerikai irányítót gyorsan Fűrész Dia váltotta. A harmadik percben esett az első kosár, amely Nagy-Bujdosó Nóra nevéhez fűződött, aki a ráadásbüntetőt is értékesítette. A következő pécsi kosár is az ő nevéhez fűződik, ezzel 5-0-ra vezetett a PEAC, négy perccel a feldobás után Hernandez időkérésre kényszerült. Williams „ejtése” után már 7 ponttal vezetett a PEAC, a hazaiak az első kosarukat Mincikova révén szerezték négy és fél perc után. Jovanovic duplájára Őri válaszolt (4-9), majd egy szép palánk alatti összjáték után Fűrész Dia értékesíthetett két büntetőt (4-11). Az Iványi-Fűrész párharc kiélesedett, először a PEAC, majd a PINKK irányítója büntetőzhetett (6-11). Az utolsó másfél perc nem a vendégeké volt: két eladott labdából előbb Ajdukovic szerzett könnyű gólt, majd Iványi dobott be egy büntetőt, az utolsó szó pedig szintén Ajdukovicé volt, így a PINKK a rossz kezdés után egálra hozta a negyedet (11-11).

A második negyed is a PINKK szája íze szerint indult: Fűrész Dia ellen is megítélték a harmadik személyi hibáját. Egy perc elteltével Nagy-Bujdosó talált be a vonalról, az egyre inkább játékba lendülő Ajdukovic szerzett kosarat. Williams 2+1-gyével újra két pontos előnyhöz jutott a PEAC, majd a palánk alatt üresen maradó Reidet faultolták, így az újabb három ponttal már ötre nőtt a pécsi előny (13-18). Azonban riadót fújt a PINKK a saját háza táján: Ajdukovic kosaraival megfordították a mérkőzés állását, és három perccel a félidő előtt már a hazaiak vezettek (22-21). Zseljko Djokics időt is kért, Kaposi Pálma is játéklehetőséget kapott a pécsi mestertől. A fekete mezesek azonban újabb komoly problémába ütköztek irányító poszton: előbb Fűrész Dia, majd Reid kapta meg 4. faultját. Sarok és Adamecz büntetőzött hibátlanul, Ajdukovic megállíthatatlannak bizonyult (28-21). Zseljko Djokics még időt kért 11 másodperccel a félidő előtt, ám csapata már nem szerzett pontot.

A harmadik negyed Williams duplájával indult, amire a szerb center válaszolt. Szűcs Réka új energiákat hozott a pályára, és kiszorított helyzetből be is talált (30-25). Sarok triplájával kerültek messzebb a hazaiak, de Williams a hátára vette csapatát, előbb duplát, majd triplát szerzett, büntetőjével pedig négy pontra zárkózott a PEAC (35-31). Ruják triplájára ismét Williams volt a PEAC válasza: centerünk kettest, majd Szűcs Réka asszisztjából ismét triplát szerzett (38-36). Reid viszont beütötte ötödik hibáját is a 27. percben. 3-4 pontnyi távolságban tartotta a PINKK csapatunkat percekig. Ezt a tendenciát Nagy-Bujdosó törte meg hárompontosával, másfél perccel a negyed vége előtt (42-41). Williams triplájával pedig a vezetést is átvette a PEAC, 44-45-ös előnnyel várhattuk a végjátékot.

Iványi Dalma nyitotta egy vonalról eldobott távolival a zárónegyedet, Tomlinson két büntetőjével pedig ismét három ponttal meglépett a PINKK (48-45). A negyed felére Nagy-Bujdosó duplájával ismét a lehető legminimálisabb volt a különbség, Hernandez időt is kért (50-49). A pihenő után viszont Fűrész Dia szerzett triplát, így a PEAC átvehette újra a vezetést. 54-52-nél Zseljko Djokics szólította magához tanítványait. Nevena Jovanovic hozta ismét egálra csapatát, ám a túloldalon Mincikova őrizetlenül maradt, és hárompontossal büntetett. Tomlinson duplájával három perccel a találkozó vége előtt megint öt pontos hazai vezetés alakult ki, és akár el is szakadhatott volna csapatunktól a PINKK, ám a mieink harcosan, veszett labdát nem ismerve küzdöttek. Williams két büntetőt értékesített, ám Sarok ismét a hárompontos-vonalon túlról volt pontos. A hatalmas küzdelmet és kiélezett végjátékot hozó találkozón 62-56-nál Zseljko Djokics újra időt kért. Nagy-Bujdosó hajtotta végre a feladatot és szerzett kosarat, közelebb lopva a PEAC-ot (62-58). 1.40-nel a vége előtt Hernandez is kikérte idejét, Fűrész büntetőivel pedig két pontra olvadt a PINKK előnye (62-60). Zseljko Djokics kikérte utolsó idejét is 21 másodperccel a lefújás előtt. Nagy-Bujdosó Nóri ziccere kimaradt, de Sarok faultolta Jovanovicot, akinek helyén volt a szíve, és mind a két büntetőjét bedobta. Sarok eladta a labdát, ám Dia kihagyta a lehetőséget a palánk alatt, így a tomboló csarnok előtt következhetett a hosszabbítás.

62-62 után három és fél percig kellett várni az első kosárra. Williams ellen Kováts szabálytalankodott, amerikai centerünk pedig mind a két büntetőjét bedobta. Ajdukovic maradt őrizetlenül a palánk alatt, ezzel újra egál lett az állás (64-64). Williams viszont válaszolt, Hernandez pedig 6 másodperccel a lefújás előtt még egyszer időt kért. Mincikova triplája célt tévesztett, ezzel pedig az óriási csatát a PEAC-PÉCS nyerte 66-64-re. Csapatunk idegen pályáról tudott két pontot rabolni a megyei riválistól nagy szívvel küzdve, a veszettnek tűnő helyzetekben sem feladva a küzdelmet.

PINKK Pécsi 424 - PEAC-PÉCS 64-66 (11-11,17-10,16-24,18-17,2-4)

PINKK Pécsi 424: Őri 2, Sinclair-, Mincikova 7/3, Tomlinson 8, Sarok 10/6 cserék: Ajdukovic 16, Iványi 7, Adamecz 4, Ruják 5/3, Kováts -, Győri 5.

PEAC-PÉCS: Reid 3, Jovanovic 7, Horváth-, Nagy-Bujdosó 14/3, Williams 33/9 cserék: Fűrész 7/3, Szűcs 2, Orozovic -,Raus-, Kaposi-.