Hatalmasat küzdött, de kikapott a PEAC

2014. december 10.
Hatalmasat küzdött, de kikapott a PEAC Drámai végjátékban szenvedett vereséget a PEAC Nantesban, 64-62-re győztek a házigazdák.
A másfél napos, fárasztó utazás után Zseljko Djokics a délelőtti dobóedzés helyett inkább városnéző túrát szervezett a PEAC-nak, így a lányok Nantes gyönyörű történelmi belvárosában sétálva hangolódhattak az esti mérkőzésre, mellyel azonban egyik csapatnak sem záródik a munkahét: a Nantes-ra szombaton kulcsfontosságú bajnoki vár, amit ha elveszítenek, nem jutnak a rájátszásba, a PEAC pedig Zalaegerszegre látogat, ahol győzelem esetén akár a bajnoki tabella második helyére is léphet karácsonyig.
Michel könnyen tört be a palánkhoz a legelső támadásban, Raksányi Kriszta viszont ugyanilyen könnyedén hintett triplát a túloldalon (2-3). Skuballa szintén betalált távolról, a PEAC csapatkapitánya viszont egyenlített, Destiny Williams pedig a vezető gólt is megszerezte (5-7). Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Pécs több lepattanót csípett el, 11-12-es állás után pedig a szerb-magyar kontingens, Sanja Orozovics és Nevena Jovanovics találataival 11-17-re módosult az eredmény. A negyedet Williams duplája zárta, így 13-19-re vezetett a PEAC a rengeteg ziccert hibázó Nantes ellen.

A francia csapatkapitány, Bonnan büntetőzhetett a 2.negyed elején, ám a PEAC 6-0-s sorozattal 8 pontos előnyt szerzett. Andreyeva azonban kétszer is triplát szerzett, Michel kettesével pedig 23-25-re zárkóztak a Nantes-iak. Nevena Jovanovics és Natalie Hurts viszont megtalálta az ellenszert szintén hárompontosok formájában, Kaposi Pálma kosarával pedig már 24-33-ra vezetett a PEAC! Ekkor azonban leblokkolt a győzelem lehetőségének súlyától a Pécs, és hiába kért kétszer is időt Zseljko Djokics, a franciák 12-0-s rohammal dózeroltak át csapatunkon, elsősorban a magasemberek, Bonnan, Podrug és Andreyeva vezetésével. Nevena Jovanovics egy elszenvedett fault után fájó kézzel és fájdalmas arccal hagyta el a pályát, a PEAC pedig 4,5 perc alatt sem tudott kosarat szerezni, és a játékvezetők sípja is kétszer annyiszor hallatszott pécsi játékosra mutatva, mint franciára, akik egy félidő alatt mindössze 5 faultot követtek el 10 pécsi ellenében. A félidőben 36-33-ra vezetett a Pécs hibáiból önbizalmat merítő Nantes.
Podrug 2+1-gyel kezdte a 2. félidőt, Raksányinak pedig befújták a 3. hibáját, nem indult hát fényesen a szünet után a játék (39-33). Neca Jovanovics viszont szerencsére vissza tudott térni a pályára, duplájával pedig végre megtört az évezrednek tűnő gólcsend (39-35). Visszajött a meccsbe a Pécs, Raksányi és Hurst triplájával pedig már a vezetést is visszaszerezte (41-43). Podrug klasszisa azonban újra megmutatkozott, két ziccere után újra a franciák tartottak előrébb (45-43). Egy reklamálása után viszont technikait ítéltek neki, Raksányi büntetője pontos is volt, majd Hurst és Kaposi pontjaival ismét a Pécs vezetett (45-48). A negyed végére 49-50-re módosult az állás, pécsi előnnyel kezdődhetett az utolsó 10 perc.
Williams dupla-duplánál tartott kétpontosával, a túloldalon viszont a kívülről is veszélyes Andreyeva triplája esett be (52-52). A Nantes vezére ebben a periódusban Bonnan és Podrug, a Pécsé Hurst és Williams volt, 58-58-nál a 35. percben Zseljko Djokics kért időt, Sanja Orozovics pedig egy büntetőt értékesített a kettőből. Idegesen játszott mindkét csapat a végjátékban, a PEAC ideje többször lejárt, míg a franciák homályt dobtak a túloldalon, labdaeladások is tarkították a játékot, 3 percig nem esett kosár. 1 perc 12-nél Neca Jovanovics szórt elképesztő hidegvérrel triplát a sarokból, 58-62-nél pedig el is dőlhetett volna a mérkőzés a PEAC javára. Podrug azonban könnyű gólt talált, 60-62-nél, 38 másodperccel a vége előtt pedig hiába volt csapatunknál a labda, Kaposi Pálmánál támadóhibát láttak a játékvezetők. A Nantes időt kért, Arrondo pedig betörésből szerzett kosarat (62-62). 32 másodpercnél Zseljko Djokics is magához szólította a csapatát, Natalie Hurst sokáig tartotta a labdát, majd a sarokban faultgyanús csapdába esett, és eladta a labdát. Raksányi faultolt, Skuballa pedig minkét büntetőjét bedobta. 7 másodperc volt vissza, a PEAC időkérése után támadhatott, de „lábat”" fújtak, miközben Neca még 4 méterről eldobta a labdát, ami a gyűrűben kötött ki. 1 másodpercet támadhatott még a csapat, ezalatt viszont már nem sikerült pontot szereznie, így 64-62-re győzött hazai pályán a Nantes. A PEAC-nak azonban továbbra is van esélye továbbjutni a csoportjából, amenyniben idegenben legyőzi a belga Young Cats csapatát, és a Nantes nyer Wasserburgban, csapatunk a második, továbbjutó helyen zár a csoportban.
NŐI EURÓPA KUPA
NANTES-REZÉ-PEAC-PÉCS 64-62 (13-19, 23-14, 13-17, 15-12)
Nantes, Franciaország 400 néző. V: Paul Den Hartog (NED), Monika Csender (ROU), Samira Barrima (POR)
Nantes-Rezé: Arrondo 2, Michel 6, Skuballa 8/3, Podrug 17, Bonnan 15 Cs: Dumont-, Stievenard 2, Andreyeva 14/6, Ducret-. Edző: Emmanuel Coeuret
PEAC-PÉCS: Hurst 15/6, Raksányi 9/3, N. Jovanovics 13/6, Kaposi 4, Williams 15. Cs: Orozovics 6, Raus-, Szücs-. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5 7. p.: 9-12. 9. p.: 13–17. 12. p.: 18–25. 16. p.: 25–33. 18. p.: 31–33. 24. p.: 41–41. 27. p.: 45–46 31. p.: 52–52. 34. p.: 54–56. 36. p.: 58–59. 39. p.: 60-62.

Zseljko Djokics: Ma egy sebzett oroszlán ellen játszottunk, aki az életéért küzdött egy olyan pályán, ahol a játékvezetés messze volt attól, hogy nekünk kedvezzen. Az utolsó percben két komoly védekezési hibát vétettünk, valamint 32 másodperccel a vége előtt az időkérés után nem követtük pontosan a taktikai utasításokat, ezért szenvedtünk vereséget. De nagyon büszke vagyok a csapatomra, kiválóan teljesítettek ezen az estén Tina Jovanovics és Kiss Virág nélkül is.