ZTE Női Kosárlabda Klub

Hengereltünk a sereghajtó ellen

2021. január 17.
Hengereltünk a sereghajtó ellen Az utóbbi időszak meccsei után igazán jót tett a lelkeknek a vasárnapi ZTE elleni diadal, még ha voltak is hiányzók zalai oldalon, 110 pontot (közte húszból 14 triplát) dobni, 28 gólpasszal, és több rekord-közeli mutatóval, az mindenképp szép teljesítmény a jövő heti Vasas mérkőzés előtt.
Az első tíz perc még döcögött, bár Kiss Virág 5 másodperc alatt megszerezte a mérkőzés első kosarát, Szabó Petra rendre válaszolt találatainkra a túloldalon. Ezzel tartották is magukat a zalaegerszegiek, a negyed derekán 9-8-os állást mutatott az eredményjelző. Hamar cserélt is Csirke Ferenc, de egyelőre nagyobb előnyt nem tudtunk felépíteni. Kaposi Pálma palánk alóli kosarával 14-10-re vezettünk, ekkor ötven százalékos volt a dobóteljesítményünk. Szabó Petra vezérletével kiegyenlített a kék mezes vendég gárda (14-14, majd 16-16), a negyed végére Wentzel Nóra hárompontosával alakult ki a 19-16-os eredmény.

Pécsi oldalon Kaposi Pálma gyűjtögette szorgalmasan a pontjait, dobást nem hibázott a 12. percig, kosaraival lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk (23-18). Fokozatosan léptünk el ellenfelünktől, koncentráltabban védekeztünk és jól ment a támadás is. A 15. percben Ambrus Péter második idejét is kikérte a mérkőzésen, miután Szücs Réka hárompontosával 34-22-re módosult az állás. Nem nagyon lehetett megállítani a mieinket, a palánk alatti fölényünknek is köszönhetően húsz pont fölé nőtt a különbség (45-24). A nagyszünetre túljutottunk az ötven dobott ponton, 53-28-as állásnál ért véget a második negyed.

A fordulás után hamar harminc lett közte, előbb Paula Strautmane talált be a 6,75-ön túlról, majd Szücs Réka szerzett egy labdát, amivel végigszáguldott és ziccerrel fejezte be (58-28). Kiszakadt a gólzsák nálunk, ellenállhatatlanul játszottak a mieink, a zalaegerszegiek edzője 16-0-s sorozatunkat szakította meg egy időkéréssel, a 24. percben 69-28-nál. Sokat nem változott a játék képe, mindössze hat pontot engedélyeztünk tíz perc alatt a zalaegerszegieknek, miközben a felgyorsult játékunkkal alaposan megszórtuk ellenfelünket, a negyedet Szücs Luca hárompontosa zárta (87-34).

A záró játékrészben is tartott a lendületünk, ekkor már a fiataljaink voltak pályán, és jól is ment a játék nekik: Habling Lara és Milica Popovic is betalált, a nagy kedvvel jásztó Kaposi Pálma mindössze egy mezőnydobást rontott. Öt perccel a vége előtt 99-39 állt az eredményjelző táblán, nem is volt kérdés, hogy elérjük a száz pontot. Kiss Virág nevéhez fűződött a századik, aki büntetőből talált be. Kaposi Pálma palánkos triplája szép volt a végén, és a 110-47-es végeredmény is önmagáért beszél. Most egy munkás, edzésekkel teli hét jöhet, amelynek végén egy nagyon fontos derbi következik: a Vasas Akadémia látogat a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokba jövő vasárnap.

PEAC-PÉCS – ZTE NKK 110-47 (19-16, 34-12, 34-6, 23-13)
Pécs, zárt kapus mérkőzés.
V.: Kovács Nimród, Horváth Csongor Béla, Dr. Oláh Márk

PEAC-PÉCS: Szücs R. 15/9, Wentzel 19/6, Strautmane 9/3, Kiss 14, Andusic 12. Csere: Habling 8/6, Sarok 3/3, Sánta 8/6, Kaposi 17/3, Popovic 5/3, Szücs L. 3/3, Hegedűs -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
ZTE NKK: Dzombeta -, Kulcsár 15, Horváth Fr. 2, Szabó P. 12, Tuchscherer 13/3. Csere: Úr -, Chroméj 3, Németh -, Horváth Fa. 2, Szabó K. -, Dömötör -. Edző: Ambrus Péter, Rózsás Gábor

Csirke Ferenc: Örülök, hogy maximálisan megtiszteltük a Zalaegerszeget azzal, hogy végig komolyan vettük a mérkőzést, illetve hogy mindenkinek játéklehetőséget adhattam. Tudtunk új dolgokat is gyakorolni, és remélem, hogy tovább lépegetünk előre.
Habling Lara: Az egész mérkőzésen jó ütemben játszottunk, sikerült jó helyzeteket kialakítanunk, melyekből kosarakat is szereztünk. A második félidőt gyakorlásra is tudtuk használni, és csiszoltuk a támadó- és védőjátékunkat.

Ambrus Péter: Úgy érkeztünk ide, hogy szerettük volna megnehezíteni a Pécs dolgát, de sajnos nem sikerült: mindössze egy negyeden keresztül tudtuk tartani magunkat. Az első félidei játékunk még értékelhető, de a második negyedtől kezdve szétesett a védekezésünk, és nem is tudtuk összeszedni magunkat e tekintetben a továbbiakban.
Kulcsár Bianka: A második félidőben katasztrofálisan védekeztünk, és a támadójátékunk is nagyon gyenge volt, úgyhogy mindkét irányban bőven van hová fejlődnünk.