Hétvégi mérleg: egy győzelem, egy vereség

Hétvégi mérleg: egy győzelem, egy vereség Harmadik helyen zárt csoportjában leány junior csapatunk, amely a hétvégén két mérkőzést is lejátszott. Szombaton a Százhalombattai KSE-t vertük, vasárnap pedig a Vasas Akadémiától szenvedtünk vereséget.
Egyet megnyert, egy mérkőzést pedig elveszített a PEAC-KA, ez pedig éppen a csoport harmadik helyéhez volt elegendő Imreh Ajtony csapata számára. A szombati, Százhalombattai KSE elleni találkozót harminc ponttal nyerték a pécsiek, a magabiztos diadal során csapatunk legjobbja Juhász Dorka volt, aki a 27/3 pontja mellé 17 lepattanót is begyűjtött. Remekül ment Tenyér Zsófiának is, aki 17 pontja mellé 6 gólpasszt is kiosztott a társaknak. Ezen a meccsen gyakorlatilag eldöntötték a lányaink a csoport harmadik helyét, így vasárnap taktikai variációk kipróbálása és a pihentetés is belefért a mezőny eddigi legjobb csapata ellen.

Vasárnapi ellenfelünk nem veszített mérkőzést idén. A fővárosiak ellen nem szerepelt Juhász Dorka, nélküle egy elég nagy vereségbe szaladt bele a PEAC-KA. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy széles rotációt alkalmazott Imreh Ajtony vezetőedző, és természetesen az is, hogy sokaknak ez volt a negyedik tétmeccse egy hét alatt. Csapatunk legeredményesebb játékosa a 12 pontig jutó Demeter Nóra lett, Tenyér Zsófi ért el kétszámjegyű találatot rajta kívül, szám szerint tíz egység került a neve mellé.

Következik március 16-19. között az Országos Leány Junior Döntő, amely várhatóan Budapesten kerül megrendezésre.

PEAC-KA – Százhalombattai KSE 76-46 (20-8, 20-12, 20-10, 16-16)
PEAC-KA: Tenyér 17, Varga 6, Wentzel 10, Juhász 27/3, Kovács 7. Csere: Demeter 7, Hegedűs 2, Mándi -, Budai -, Pucz -, Kóbor -, Nagy -. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett.
Százhalombatta: Lendér 12/6, Kazár 8, Takács 11, Strupka -, Katona 6. Csere: Novák 3, Erdősi 1, Kuczik 5, Gerhes -. Edző: Bálintné Hegedűs Magdolna

PEAC-KA – VASAS AKADÉMIA 43-104 (16-28, 10-29, 8-16, 9-31)
PEAC-KA: Tenyér 10, Varga 3, Wentzel 2, Demeter 12, Kovács 1. Csere: Budai 6, Hegedűs 2, Nagy -, Pucz 3, Kóbor 2, Mándi 2. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett
VASAS AKADÉMIA: Tóth O. 8, Dúl 14, Bernáth 25/6, Tóth F. 4, Mérész 19/3. Csere: Varga 14, Tóth D. 13, Aho 7, Király -, Kokavecz -. Edző: Eördögh Edit