Hideg fej, nagy szív

2014. április 25.
Hideg fej, nagy szív 1-0 a magyar bajnoki döntő állása a hosszabbításban megnyert első találkozó után a PEAC-PÉCS javára, pénteken 18 óra 30-kor Komlón kerül sor a második összecsapásra.
Bajnoki döntőhöz méltó hőfokú mérkőzésen, 2000 néző előtt hosszabbításban nyert a PEAC-PÉCS 78-72-re a PINKK ellen. Ez a PEAC harmadik mérkőzése volt hat napon belül, amelyet minimális különbséggel nyert, a Sopron elleni két egypontos győzelem után a döntő első felvonását is hosszabbítás után sikerült megnyerniük Raksányiéknak. Zseljko Djokics nem emlékszik hasonló sorozatra eddigi pályafutásában. „Nem gondolkodtam ezen, de az tény, hogy a folytatásban sem lesznek könnyű meccsek a fináléban. Az elmúlt héten páratlan mentális erőről, akaratról tett tanúbizonyságot csapatom, és a szerencse is mellénk állt. De hiszek abban, hogy a szerencsét csak nagyon kemény munkával lehet kiérdemelni.” Zseljko Djokics emellett gratulál ellenfelének is, mert fel tudták venni a harcot egy olyan fizikális mérkőzésen, amelyhez hasonlót az elmúlt időszakban nem játszottak. „Örülök, hogy nyertünk, mert elveszítettünk egy fiatal és nagyon tehetséges játékost, Kaposi Pálmát, aki az egész szezon során nagyon sokat tett hozzá a csapat játékához, ha mellette a pontokat is elbukjuk, dupla veszteség érte volna a csapatot. Pálmának jobbulást kívánok, és remélem, minél hamarabb felépül bokasérüléséből! Ebben a sorozatban nagy a sérülésveszély, nincs idő a prevencióra és a regenerációra, de nagyon szeretném, ha többen már nem sérülnének meg a csapatomból. A mérkőzést nagyon jól kezdtük, ám volt egy pillanat, mikor padlóra kerültünk, és ránk számoltak, mint a bokszban kiütésnél. Komlón nagyon kemény mérkőzés vár ránk, minden momentumra jól kell tudnunk reagálni ahhoz, hogy győzni tudjunk. Márpedig győzni megyünk Komlóra is. Hiszek a csapatom erejében, nyugodtan, hideg fejjel és nagy szívvel kell játszanunk, és élveznünk a döntő minden pillanatát!”

Fontos információk a szurkolóknak

A komlói csarnokban vendégszektor kerül kialakításra saját büfével. A PEAC-Pécs szurkolói külön bejáraton léphetnek be ide a csarnok északi oldalán, melyet a Kossuth Lajos utca felől lehet megközelíteni.