Hosszabbításban kapott ki a válogatott

Hosszabbításban kapott ki a válogatott A legjobb nyolc között, hosszabbításos csatában vesztette el veretlenségét a miskolci U18-as B-divíziós Eb-n válogatottunk. Magyarország-Bosznia-Hercegovina 65-66.
A középdöntőben a remek szerkezetű, több 190 centiméter feletti játékossal kiálló bosnyák válogatott volt lányaink ellenfele. A vezetést először a bosnyákok ragadták magukhoz, majd a padról többek között Raus Vivi vezérletével sikerült utolérni a vendégeket, az első negyedben 15-14-es magyar előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok az addigra kilenc pontot szerző Dzebo ellenére.
A második negyedben egyértelműen a magyarok domináltak Horváth Bernadett duplájával és Raus Vivi hármasával. A negyedet 22-15-re nyerte a magyar válogatott, ezzel nyolc pontos vezetéssel várhatták a második félidőt (37-29).
A folytatásban Nagy Dorci duplájával már tíz pont fölé is nőtt a különbség (41-30), ám a bosnyákoknál ismét Dzebo vette hátára csapatát, 2 perccel a negyed vége előtt pedig egyenlítettek is ellenfeleink (47-47). Nagyon jókor jött Raus Vivi triplája, ám így is csak egy pontos előnnyel fordulhattak a negyedik negyedre a lányok (52-51).
Dobos kosara után megtorpant a magyar válogatott, az öt perces kosárcsendet pedig kihasználták a bosnyákok, és átvették a vezetést (54-56). Dubei kosarával ismét vezettek a magyarok (57-56), majd Bosznia-Hercegovina tett szert nagyobb, öt pontos előnyre a negyed vége előtt 2 perccel (57-62). Dubei Debóra büntetőivel és Horváth Bernadett triplájával azonban egy perccel a lefújás előtt egálra mentette válogatottunk a meccset, és mivel ezután már egyik oldal sem talált be, következhetett a hosszabbítás.
Másfél percig kellett várni az első találatra, melyet Dubei Debóra szerzett egy büntetőből, de azonnal válaszolt is rá Delic a másik oldalon. 36 másodperccel a vége előtt ismét Dubei talált be (65-64), majd Delic volt ismét eredményes, ekkor 27 másodperc volt vissza. Peresztegi Ákos időt kért, a helyzet meg is lett volna, ám a 12 pontos Dubei dobása kimaradt, 65-66-ra nyertek a bosnyákok. Nagy Dorci kilenc pontot és öt lepattanót, Raus Vivi tíz pontot (két triplával) és négy lepattanót szerzett.
Ezzel elveszítette veretlenségét a magyar válogatott, ám a négy közé jutás még lehetséges, ehhez azonban ma este 18 óra 15 perctől azt a belga válogatottak kell legyőzni, amely 20 ponttal múlta fölül a bosnyákokat a csoportkörben.