Hosszabbításban tudott győzni a Sopron

2014. november 16.
Hosszabbításban tudott győzni a Sopron Az örökrangadóhoz illően hatalmas csatát vívott a Pécs és a Sopron, a bajnokság veretlenje pedig csak hosszabbításban tudta kicsikarni a győzelmet a hatalmasat küzdő pécsiek ellen.
Vasárnap 19 órakor rendezték a szezon első PEAC-Sopron találkozóját. Mindkét csapat az Európa Kupában vitézkedett a héten, két francia csapat, a Nantes és a Basket Landes szenvedett vereséget a magyaroktól. A mérkőzés előtt már melegített a két szurkolótábor, a bajnokságban idáig veretlen vendégcsapatot is elkísérték szurkolói Pécsre. A PEAC-nál Kaposi Pálma és Szücs Réka került a kezdőbe, a Sopronnál Kuttor Enikő kezdett a fiatalok közül.
Hartley kosarával indult a mérkőzés, a Sopron két amerikai légiósáról pedig az első pillanatokban kiderült, nem szabad őket üresen hagyni egy másodpercre sem, mert biztos kézzel céloznak közelről és távolról is. A pécsiek első találatát a csapatkapitány, Raksányi Kriszta szerezte, Simon és McBride viszont könnyen szerzett a túloldalon kosarakat, utóbbi rögtön egy triplát (2-7). Raksányi, majd Tina Jovanovics lopta közelebb a PEAC-ot (5-7), a Sopronnak pedig 4,5 perc alatt meglett az 5 csapathibája. Tina Jovanovics révén érte utol a Pécs a Sopront és vette át a vezetést 10-9-nél. Weninger triplájával azonban megint hátrányba került a Pécs (11-16), pár támadással később pedig Hartley hármasával már 15-21 volt az állás a Sopron javára. McBride is betalált távolról, a PEAC pedig nem jutott el a kosárig, így 16-24 lett az első negyed vége.

Tina Jovanovics parádéjával indult a második negyed, kettese után hármasa is pontos volt, ezzel egyből 3 pontra faragta a hátrányt (21-24). A PEAC sorozatának még nem volt vége, Nevena Jovanovics duplája után a Sopron időkérésre kényszerült (23-24). Stankovics egy büntetője volt jó, McBride viszont újra triplát szórt, Stankovics újabb büntetője és a 4. pécsi csapathiba után az állás 23-28 volt. Natalie Hurst vette hátára a csapatot, két palánk alatti gólt szerzett, a másodikat Kiss Virág remek gólpasszából dobta. A következő támadásban Kiss Virág is szép kosarat szerzett, Nevena Jovanovics triplájánál pedig felrobbant a Lauber! 32-28-nál, 9-0-s pécsi futás után kért időt Igor Polenek, de a PEAC megállíthatatlan volt, Raksányi Kriszta is betalált a triplavonalon kívülről. Kuttor Enikő törte meg a soproni gólcsendet, 35-30-ra módosította az eredményt. A remekül játszó Kiss Virág kosara után ismét ausztrál irányítónk percei következtek: kettest, majd hármast dobott, így 42-31-re vezetett a Pécs! Simon szépített, majd Destiny Williams harcolt ki faultot a palánk alatt, a bónusz büntetőjét viszont sajnos kihagyta. Nevena Jovanovics triplával koronázta meg az elképesztő negyedet, ezzel 47-36-ra, 11 ponttal vezetett a PEAC a félidőben. Erre az eredményre még a legvérmesebb pécsi szurkolók sem tették volna föl a vagyonukat, viszont az eredményjelzőt látva azonnal lefújták volna a mérkőzést.
Sara Krnjics duplája indította a második félidőt, a pécsieknél pedig Kaposi Pálma büntetőzött hibátlanul. Krnjics újabb kosara után 10 ponton belül került a Sopron (49-40), ám Raksányi triplával hűtötte le a soproni kedélyeket. A PEAC 5 faultot gyűjtött 3 perc alatt, a Sopron pedig büntetőkből szerezte pontjait hosszú perceken keresztül. A Pécsnél Raksányi és Williams volt eredményes, és tartotta a Pécs a 10 pont körüli differenciát. Ciglar ellen többszöri figyelmeztetés után színészkedésért technikait ítéltek, Hurst a büntetőt kihagyta, de még ekkor is 55-45-re vezetett a PEAC. Az első félidőt pont nélkül záró Crvendakics talált magára, büntetői után triplát szerzett a negyed végén, ezzel 55-52-re zárkózott a Sopron a negyed végére.
Nevena Jovanovics középtávolija volt az utolsó negyed első kosara, ezután viszont sokkal dekoncentráltabb játékot mutatott a Pécs, mint az eddigiekben. McBride talált be, majd Crvendakics újabb kosarával már 57-56-ra a Sopron vezetett. A lepattanókat is rendre a soproniak halászták el ebben az időszakban. Sara Krnjics is könnyű kosarakat talált, 57-60-nál pedig Zseljko Djokics időt kért. Játékosai viszont eztán is pontatlanul passzoltak, így másfél perc után ismét magához kérte őket a PEAC vezetőedzője. Nevena Jovanovics triplával egyenlített (60-60), a másik oldalon azonban Crvendakics is betalált kívülről. Utóbbi büntetőjével már 4 pont volt a Sopron előnye, 2 perc 44-gyel a vége előtt pedig Igor Polenek is időt kért. Tina Jovanovics kosarával azonban 2 pontos távolságra került az ellen (62-64), viszont mindkét csapat sokat hibázott, Kaposi kipasszolta a labdát, Hartley pedig támadóhibát vétett. 1 perc 13 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Raksányi dobása kipattant, Zseljko Djokicsnak ellenben technikait ítéltek. A büntetőt Hartley értékesítette, így hárompontos differenciánál kezdődött meg az utolsó perc (62-65). A Sopron labdája is kirepült a pályáról, a PEAC következhetett. Kaposi Pálmát találta meg a beadás a palánk alatt, ő pedig faulttal együtt szerzett kosarat! Talán pályafutása eddigi legfontosabb büntetője várt a 19 éves játékosra, ő pedig bedobta, ezzel egyenlítve. 12 másodperc volt vissza, Igor Polenek időt kért, ám csapata már nem szerzett kosarat, így 65-65-nél hosszabbítás következett.
McBride triplával nyitotta az extra játékrészt, majd ismét Kaposi Pálma állhatott a büntetővonal mögé, ahol hibátlanul értékesítette a 2 büntetőt (67-68). A másik oldalon ismét McBride volt eredményes, Nevena Jovanovics azonban szintén betalált (69-70). Zsovár is pontos volt a palánk alól, majd egy percig egyik csapat sem szerzett kosarat. Zseljko Djokics 1 perc 14 másodperccel a hosszabbítás vége előtt időt kért, Zsovár pedig személyivel állította meg a játékot. Először Raksányi állt oda a büntetővonalra, de a játékvezetők Kaposi Pálmát kérték. A hosszabbítást kiharcoló fiatalnak ez a teher már sok volt, büntetői kimaradtak. Az USA-válogatott bő keretének tagja, McBride viszont nem hibázott saját palánkja alatt (69-74). Natalie Hurst még beütött egy taktikai faultot, ám ezzel ki is pontozódott, Hartley pontosan büntetőzött, ezzel eldöntve a mérkőzést (69-76). Destiny Williams még szépített, 12 másodperccel a vége előtt pedig Igor Polenek kikérte idejét. Az utolsó másodpercekben a Sopronnak minden összejött, Ciglar ugyan kihagyta a második büntetőjét, de Crvendakics megszerezte a labdát, és egy középtávoli kosarat még szerzett a lefújás előtt. Így hosszabbításban 71-79-re nyert a Sopron.
A PEAC bár nem tudott élni a hosszabbításban a nagy lehetőséggel, hogy legyőzze a veretlen, és a magyar bajnokságból kiemelkedő légiósokkal rendelkező Sopront, de nagyon megszorongatta riválisát igazi csapatteljesítménnyel. Nevena Jovanovics 16 pontot szerzett, Tina Jovanovics 15, Raksányi csapatkapitányként 11 pontot ért el, a végletekig kiélezett mérkőzéshez a pécsi fiatalok is rengeteget tettek hozzá. Kaposi Pálma 27 perc alatt 8 pontot szerzett és 7 faultot harcolt ki, Kiss Virág 19 perc lehetőséget kapott, ezalatt 4 pontot és 4 lepattanót szerzett, valamint kiosztott egy blokkot is. Ketten majdnem annyi percet töltöttek a pályán, mint a Sopronnál a Simon-Zsovár-Weninger-Kuttor négyes. A PEAC-PÉCS ezzel a mérkőzéssel egy nagyon megterhelő sorozatot zárt le a bajnokságban, melyben a PINKK-et és a DVTK-t sikerült legyőznie, a Győr és a Sopron azonban hajszálnyival jobbnak bizonyult nála.

PEAC-PÉCS-UNIQUA-Euroleasing Sopron 71-79 (16-24, 31-12, 8-16, 10-13, 6-14)
Pécs, 1000 néző
Játékvezetők: Dr. Vígh Péter, Makovsky Szabolcs, Söjtöry Tamás
PEAC-PÉCS: Szücs-, Hurst 9/3, Raksányi 11/3, Williams 7, Kaposi 8 cserék: Kiss 4, Orozovics 1, N. Jovanovics 16/9, T. Jovanovics 15/3, Zólyomi-.
UNIQUA-Euroleasing Sopron: Simon 4, Hartley 8/3, McBride 22/9, Kuttor 2, Stankovics 5 cserék: Zsovár 2, Weninger 5/3, Crvendakics 13/6, Krnjics 12, Ciglar 6.

Kipontozódott: Hurst (45.perc)

Zseljko Djokics: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon jól játszottak a bajnokság ezen korai fázisában. A második negyed álomszerű volt. Köszönöm a szurkolóink buzdítását is!
Igor Polenek: A második negyedben nagyon rosszak voltunk, ám a második félidő és a hosszabbítás a miénk volt. Gratulálok a csapatomnak, három nagyon kemény mérkőzésen vannak túl.