Vasas Akadémia

Hosszabbításos diadal a Vasas ellen

2020. január 18.
Hosszabbításos diadal a Vasas ellen Egy őrült, hosszabbítást hozó mérkőzésen vágtunk vissza a Vasasnak az őszi vereségért, a harmadik negyed közepétől nélkülöztük kipontozott centerünket, Cierra Bravardot, de a végén a pécsi szív diadalmaskodott, Sarok Niki győztes kosarával nyertünk 92-91-re.
Szabó Fanni nem melegített együtt a társakkal, bedobónk a csütörtök estei edzésen szenvedett bokasérülést. Gémes-Sarok Niki nyitotta a kosarak sorát a mérkőzésen, három és fél percig csak csapatkapitányunk talált az ellenfél kosarába. A Vukov révén 7-2-re vezető Vasas ellen Gémes-Sarok Niki egy triplával és két jó büntetővel egalizált (4. perc 7-7). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, nálunk közben Cierra Bravard, majd Taisiia Udodenko is feliratkozott a pontszerzők közé (7. perc 13-13). Némi előnyre tettünk szert, de ellenfelünk is jól kosárlabdázott, a negyed második felében Böröndy Vivien lett a kosárfelelős így szoros maradt a derbi (9. perc 20-17). Néhány dobásunk leperdült a gyűrűről, a negyed végén betaláló, és ezzel már 12 pontnál járó Böröndy találatával minimális Vasas előnnyel zárult az első tíz perc (22-23).

A piros mezesek amerikai légósa, Murray triplával növelte csapata előnyét, védekezésben pedig már az alapvonali bedobásnál próbáltak zavarba hozni bennünket. Nehezen tudtuk áttörni a Vasas védelmét, a dobásaink is rendre kifelé és lefelé perdültek, három perc alatt mindössze Wentzel Nóri két büntetőjét jegyezhettük fel. Madár hárompontosával 24-30 állt az eredményjelzőn ekkor, időt is kért vezetőedzőnk. Továbbra is tartott a hullámvölgy, amit Sánta Petra gólpasszából Taisiia Udodenko tört meg egy 2+1-es kombinációval, egy pillanat alatt négy pontra zárkóztunk fel (15. perc 28-32). Kezdtünk fokozatosan feljönni, két perccel a nagyszünet előtt 35-38 állt a táblán, ám amikor mi támadhattunk, Cierra Bravard ellen fújtak sportszerűtlen hibát a játékvezetők, ez volt az amerikai légiósunk harmadik hibája a mérkőzésen. A negyed vége nekünk sikerült jobban, Maegan Conwright labdaszerzése nyomán egyenlő állásnál érkezett el a negyedórás szünet (41-41).

Elérkezett a várva várt fordulat, a harmadik játékrész első felében, centereink, Bravard és Udodenko kosaraival 52-45-re elléptünk, miközben Böröndyékkel szemben jobban védekeztek Gémes-Sarok Nikiék, így a jó védőmunkát jó támadások követték. Földi Attila időkérését követően Fraser büntetőzhetett, majd a következő támadásunknál Cierra Bravardot pontozták ki a játékvezetők a 24. percben. Olvadozott az előnyünk, mint a tavaszi hó, kellett ehhez Karlócai triplája valamint az, hogy ne tudjuk játékba hozni az alapvonalon a labdát öt másodperc alatt. Fraser vette a hátára a csapatát és egyenlített ki 54-54-re, miközben kezdett kicsúszni a mérkőzés a sípmesterek kezéből, reklamálásért technikait ítéltek a kispadunknak, miután büntetlenül vághatták orrba Sánta Petrát a piros-kékek. Gyógyírként jött Marossy-Ruják Nóra triplája, de nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni, a Vasas rendre válaszolni tudott, sőt a második félidőben alaposan belelendülő Fraser 6,75-ön túli találatával ismét náluk volt az előny (60-61), ez a minimális különbség pedig megmaradt a harmadik negyed végére is (64-65).

Kaposi Pálma jó büntetőivel tartottuk magunkat (32. perc 67-67), de jött ismét a 23. pontjánál járó Fraser, aki lendíteni tudott csapatán (67-71). Őrizte a Vasas négy pontos előnyét egészen a negyed derekáig, Fraserrel viszont egyszerűen nem tudtunk semmit sem csinálni védekezésben, ha nem dobta be akcióból, akkor jöhettek a büntetők, amiket biztos kézzel értékesített, 11-ből 10-et bedobott. Zónára váltottunk védekezésben, de a támadásbeli hibáink miatt még mindig ott volt az előny (38. perc 73-79). Harcoltunk, nem adtuk fel, labdát szereztünk, majd Kaposi Pálma dobott be két roppant fontos büntetőt. Remek védekezésünk után csapatunk egyik legjobbjának, Wentzel Nóra triplájánál robbant a „csarnok”, másfél perccel a vége előtt egy pontra csökkent a hátrányunk (78-79). A sírból mentettük meg a meccset, az utolsó pillanatokban nekünk állt a zászló, Conwright egy büntetőt dobott csak be, és jött a Vasas-os Fraser a dudaszó pillanatában, és jöhetett a hosszabbítás (81-81).

A rendkívüli izgalmakat hozó ráadásban Wentzel Nórit hozták helyzetbe többször is az, ifjú játékosunk pedig extázisban játszott, csapatának meghozva az előnyt (43. perc 88-86). Murray egalizált, majd az utolsó percben csapatkapitányunk lépett a seregünk élére, két Gémes-Sarok büntetővel 90-88-at mutatott az eredményjelző. Tóth Orsi vágott be egy triplát, majd időkérésünk után támadhattunk. Gémes-Sarok Niki pedig nem hibázott a palánk alól, 92-91-re vezettünk! Az utolsó másodpereket a Vasas támadta végig, kétszer is rádobták a labdát, de előbb Heljic, majd Tóth is elhibázta a távoli dobását, így őrült mérkőzésen visszavágtunk az őszi vereségért, amely nagyon sokat ér nekünk most!

PEAC-PÉCS – VASAS AKADÉMIA (22-23, 19-18, 23-24, 17-16, 11-10)
Pécs, 300 néző. V.: Farkas, Hervay, Sallai

PEAC-PÉCS: Conwright 12/3, Wentzel 21/3, Gémes-Sarok 13/3, Udodenko 26/3, Bravard 10. Csere: Sánta -, Hegedűs 2, Kaposi 5, Ruják 3/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám MÁrta
VASAS AKADÉMIA: Böröndy 18, Murray 17/6, Vukov 7/3, Fraser 29/3, Budácsik 4. Csere: Karlócai 3/3, Szerencsés -, Tóth 6/3, Madár 5/3, Heljic 2, Smailjbegovic -. Edző: Földi Attila, Krivacevic Dragoljub

Taisiia Udodenko: Nagyon fontos volt számunkra, hogy visszavágjunk a Vasasnak. Végig faultproblémákkal küzdöttünk, de a lényeg, hogy így is be tudtuk húzni a győzelmet.
Meszlényi Róbert: Rendkívül nehéz mérkőzés volt ez számunkra, nagyon kellett nekünk a győzelem. Végig puhán védekeztünk, amivel felhoztuk az ellenfelet, és a végén a sírból hoztuk vissza a meccset.

Brianna Fraser: Kifejezetten agresszív mérkőzés volt, mindkét csapat keményen játszott. A végén több ki nem kényszerített hibát vétettünk, és az ellenfél is jobban akarta a győzelmet.
Földi Attila: Továbbra is tart rajtunk az átok: zsinórban a harmadik meccsünket veszítjük el hasonló körülmények közt. Összességében egyébként elégedett vagyok, hiszen jól játszottunk, de ezekkel a végjátékokkal kezdenünk kéne valamit.