NKA Universitas Pécs
ZKK Ragusa Dubrovnik

Hoztuk a kötelezőt

2023. november 29.
Hoztuk a kötelezőt A vártnál nagyobb ellenállást fejtett ki ellenünk a horvát ZKK Ragusa Dubrovnik, de ezzel együtt is magabiztosan, 77-66-ra nyerte utolsó meccsét az Európa Kupa csoportkörében csapatunk, amely ellenfelére vár a legjobb harminckettő között.
A vendégcsapat kérésére ezúttal a megszokottal ellentétben nem fehér, hanem fekete mezben futottak ki bemelegítéskor a parkettre a mieink. Nem is kezdhettük volna jobban a mérkőzést, a vasárnap, Sopronban mutatott dobóformával szemben alig hibáztunk az elején dobást, ám ellenfelünk is könnyedén szerezte első pontjait (3. perc 10-7). Mérész Beatrix remekül kezdett, a negyed derekán hat pontnál járt és az első időkérésre is sor került 14-7-es állásnál. Fokozatosan cserélte le kezdőcsapatát Jovan Gorec és az újonnan pályára lépők is hozzátették a magukét. Pontatlanabbá vált a vendégek játéka, a negyed végéig hátralévő több, mint öt percben mindössze öt pontot szereztek. A mieink gyors játéka érvényre jutott, így az első játékrész 25-12-nél ért véget.

Laczkó Sári szép megmozdulásával tizenöt pontra nőtt előnyünk, de fiatal játékosunk a védekezésben is roppant hasznos dolgokat produkált, kitűnő érzékkel nyúlt bele az ellenfél passzába és szerzett labdákat. Mérész Beatrix révén az első hárompontosunk is megszületett, de a távoli kísérletek terén jóval jobban álltak a horvátok, 35-20-as eredményig négy triplát dobtak be. A Dubrovnik két legjobbja Hajdin és Cicic voltak az első félidőben, hiába volt már tizenöt pont az előnyünk, a nemcsak lelkesen, de jól is kosárlabdázó ellenfél ezen faragni tudott (40-29). Karmen Cicic vezérletével még közelebb tudott kerülni a horvát együttes (40-32). Úgy tűnt, hogy ezt a negyedet elveszíti csapatunk, de Weninger Virág triplájával és Laczkó Sári dudaszóra bevágott hármasával 46-32-es eredménnyel zártul a második játékrész.

Laczkó Sári triplája nyitotta a pontok sorát, majd zsinórban még három hármas következett, ebből egyet a Dubrovnik Hajdin-ja, kettőt pedig a mieink jegyeztek Weninger Virág és Matea Tadic kivitelezésében (23. perc 55-35). Alábbhagyott a lendület, többet hibáztak a csapatok támadásban (28. perc 60-41). Ujevic lépett elő a fehér mezes vendégeknél, pontjaival 66-53-ra alakította az állást az utolsó játékrészre.

Rátkai Eszti megszerezte kilencedik és tizedik pontját a záró játékrész elején, majd egy kisebb hullámvölgybe kerültünk és percekig nem találtunk be a gyűrűbe. Ujevic büntetői és Matea Tadic szépen megkomponált közelijét jegyezhettük fel és ekkor hat perc volt vissza (70-55). Alaposan megnehezítette a dolgunkat a Dubrovnik, nem hagyták magukat lerázni és tartották a tempót a mieinkkel, egy teljesen más arcukat mutatták, mint odahaza, amikor 78-32-re legyőztük őket. A 21 pontos Cicic kosarával még tíz pontra meg is közelítették csapatunkat, a vége azonban 77-66 lett, az utolsó két negyedet megnyerte a horvát gárda. Hálás közönségünk a végén elénekelte a Himnuszt lányainknak, amivel elsősorban az NKA Universitas Pécs továbbjutását tisztelték meg.

NKA Universitas Pécs – ZKK Ragusa Dubrovnik 77-66 (25-12, 21-20, 20-21, 11-13)
Pécs, 300 néző. V.: Jelena Smiljanic (SRB), Mia Dojcinovic (BIH), Marija Ciric (SRB)
NKA Universitas Pécs: Tadic 6/3, Laczkó 10/6, Weninger 8/6, Mérész 12/3, Williams 6. Csere: Smailbegovic 17/9, Olawuyi 2, Rátkai 10, Simon -, Kiss 6, Halmágyi Kitti -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka
ZKK Ragusa Dubrovnik: Stirlic 5, Ujevic 10, Hajdin 19/9, Todoric 7/3, Cicic 21/15. Csere: Peric -, Mlat 2, Tokic -, Rozic 2. Edző: Svetana Matic

Jovan Gorec: Rosszul játszottunk, valószínűleg azt hittük, a mérkőzés már azelőtt véget ért, hogy elkezdődött volna. Azt vártuk, hogy hasonló meccset játszunk majd, mint Dubrovnikban, de az ellenfél ezúttal sokkal jobban teljesített, és beesett néhány dobása, ami a múltkor kimaradt. Bár már korábban kvalifikáltuk magunkat a rájátszásra, de nem fogtuk fel, hogy a munkát így is el kell végeznünk. Dolgozni fogunk a hibák kijavításán, de sok időnk nem lesz rá, hiszen hétvégén jön a folytatás.
Nadija Smailbegovic: Nem úgy teljesítettünk, ahogy kellett volna. Nehéz hét áll mögöttünk, de ez nem lehet kifogás. Pont a mai meccsen volt nagy szükség a koncentrációnkra, ami ezúttal hiányzott. Ennél jobban kell játszanunk a későbbiekben, nagyobb összpontosítással.