ZTE Női Kosárlabda Klub

Idegenbeli győzelemmel zártuk az évet

2020. december 30.
Idegenbeli győzelemmel zártuk az évet A 2020-as év utolsó mérkőzésén Zalaegerszegen léptünk pályára, ahol a papírformának megfelelően magabiztos, 26 pontos győzelmet arattunk.
Ahogy kell, úgy indítottuk a meccset: Tijana Andusic duplája és Szücs Réka hárompontosa adta meg az alaphangot (0-5), azonban a hazaiak nem hagyták magukat, légiósaik vezérletével próbálták tartani a lépést a mieinkkel. Dzombeta és Tuscherer révén három triplát jegyeztek a negyed első felében (10-11), de a hazaiak nem tudtak mit kezdeni a centereinkkel, így az első tíz perc végére nyolc pontos előnyt sikerült kiharcolnunk (17-25). A mai mérkőzésen fontos feladat volt, hogy a hosszabb kihagyás után lévő Wentzel Nóra és Kaposi Pálma újra felvegyék a csapat játékának ritmusát és Sánta Petra is újra tónusba kerülhessen. A második játékészben még tartották a lépést a hazaiak, így megnyugvást hozott a nagyszünet előtt zsinórban elért nyolc pontunk, közte Paula Strautmane és Wentzel Nóri hárompontosa.

Tizenöt pontos előnyről (29-44) kezdhettük a harmadik felvonást, ami kifejezetten jól indult, ott folytattuk, ahol abbahagytuk, zsinórban tíz pontot szereztünk, míg a hazaiak majdnem öt percig nem találtak be. Lényegében itt le is tudtuk zárni a találkozó főbb kérdéseit. Tijana Andusic a palánk alatti fölényét váltotta értékes pontokra, de a magas embereinken kívül ponterősen, lendületesen játszott Szücs Réka is. Dzombeta és Tuscherer lendített csapatán, de hiába, egyre növekedett a két csapat közti különbség. Az utolsó negyedben néhány apró hiba miatt bosszankodhattunk egy kicsit, ám így is tükörsima, és értékes győzelmet arattunk, ez volt az első idegenbeli sikerünk ebben az idényben. A PEAC-PÉCS így 6-5-ös mérleggel várja a január harmadikai, vasárnapi pécsi DVTK elleni rangadót.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 56-82 (17-25, 12-19, 9-18, 18-20)