Idén negyedszer a DVTK ellen

2020. február 25.
Idén negyedszer a DVTK ellen Szerdán - egy az MKOSZ által előrehozott mérkőzésen -, Miskolcon lépünk pályára, ahol 18 óra 30 perces kezdettel az Aluinvent DVTK lesz az az ellenfelünk.
Négy csapat számára már ezen a héten lezárul az alapszakasz, a 3x3-as felnőtt női válogatott márciusi olimpiai selejtezője miatt két mérkőzés előbbre hozásáról döntött az MKOSZ Elnöksége. Az eredetileg március 14-re kiírt Aluinvent DVTK – PEAC-PÉCS és az UNI Győr MÉLY ÚT – Atomerőmű KSC találkozókat február 26-án kell lejátszani, így a négy érintett csapat számára a hétvégi forduló lesz az utolsó az alapszakasz során.

A mieink számára túl sok idő nem maradt a pihenésre, regenerálódásra, hiszen a vasárnapi, soproni túrát követően hétfőn hajnalban érkezett meg buszunk a Lauber Dezső Sportcsarnok elé. A pihenőnapot követően a kedd esti edzés után szerdán délelőtt már ismét buszra szállunk és Miskolcra utazunk, így négy napon belül a tabella első és második helyezettjével is összemérhettük, összemérhetjük erőnket, ráadásul mindkétszer idegenben. A közelgő rájátszás szempontjából nem baj, ha szokjuk ezt a fajta meccsritmust, noha a Magyar Kupa után ismét egy hosszabb szünet következik, a rájátszás ugyanis csak március 25-én, szerdán kezdődik, számunkra minden bizonnyal valahol idegenben.

A szerdai mérkőzés kapcsán elmondható, hogy idén már háromszor is megmérkőztünk a borsodiakkal, ugyanis az Európa Kupában is összesorsoltak bennünket. Mindhárom alkalommal a DVTK volt az összecsapás győztese, nagy különbséggel nyerték meg mind a három mérkőzést. Többször érezhettük a saját bőrünkön is, hogy igen erős, jó csapat az idei miskolci, mi pedig nem a legjobb periódusainkban találkoztunk velük. Néhány nappal ezelőtti ellenfelünk, a Sopron kapcsán a legjobb védőcsapatról beszéltünk, az Aluinvent DVTK pedig a legtöbb pontot szerezte eddig a bajnokságban, átlagosan 83 pontot dobnak ellenfelüknek a piros-fehérek. És ha már a számokat, a statisztikákat böngésszük; a mérkőzéseken a pontjaik egynegyedét Shatori Walker szerzi, 21,4 pontos átlagot jegyez a WNBA-bajnok játékos. A palánk alatti területen is jócskán fölényben vannak a miskolciak, Goree és Morrison is rendkívül ponterős, de tíz pont feletti átlagot hoz Maja Skoric is.

Legutoljára a 2017/2018-as idényben tudtunk Miskolcon nyerni, akkor a Gabriel Carrasco vezette PEAC-PÉCS 69-50 arányú győzelmet aratott az Avas-alján. Az összes, 27 lejátszott mérkőzésből 10-et tudott megnyerni klubunk 2012-es fennállása óta. Reális céljaink a vasárnapihoz hasonlóak lehetnek most is, játsszunk egy jó meccset és az edzőink által kitűzött feladatokat megvalósítsuk. Ha a tabellán elfoglalt jelenlegi, hetedik helyünkön zárunk és a DVTK is megőrzi a második helyét, akkor március végén, a négy közé jutásért is egymással fogunk mérkőzni, azaz a szerdai egy remek lehetőség lehet egymás jelenlegi feltérképezésére.