Ismét a ZTE NKK volt a jobb

2016. szeptember 24.
Ismét a ZTE NKK volt a jobb A Göcsej Kupa szombati találkozóján a PEAC-PÉCS a házigazdákkal került szembe. Két ellentétes félidőt láttunk, a végén azonban a ZTE NKK játékosai örülhettek, akárcsak a több mint két hete lejátszott felkészülési találkozón.
Valamelyest jobban kezdett a PEAC-PÉCS, de 2-6 után felzárkózott a ZTE egy pontra Nagy triplájával (5-6). Pontatlanul játszottunk a negyed derekán, több tiszta ziccer is kimaradt, de ahogy feljavultunk támadásban, úgy léptünk el a hazaiaktól 7. perc (7-15). Magabiztosabbá vált a csapat játéka, Zele Dorina hárompontosával már kilenc egységnyire nőtt a különbség (11-20). Az első játékrész 22-14-es pécsi vezetéssel ért véget, ahol kár volt az utolsó másodpercben bekapott tripláért. Felváltva estek a kosarak a második negyed első felében, Mandic hárompontosa már a harmadik sikeres találata volt a PEAC-nak a 6,75-ön túlról (20-27). Túl közel nem engedtük a hazaiakat, noha több hiba is becsúszott a mi oldalunkon is. A nagyszünetre 26-32-es állásnál vonulhattak le a csapatok.

Lelassult alaposan a játék a harmadik játékrészre, Kuster találatával és büntetőjével még 38-31-re vezettünk, azonban a hazaiak megkezdték a felzárkózást. A mezőnyből csupán 30%-os pontossággal célzó PEAC-PÉCS ehhez optimális partner volt, 30 perc játék után mindössze két ponttal vezettünk (43-45). Nem kellett sokáig várni az egyenlítésre, Daniels duplája nyomán egyenlő lett az állás a negyedik negyed elején (45-45). Burkholder és Nagy vezérletével átvette a vezetést a ZTE NKK, amit már nem is engedett át. A hajrában igyekezett a PEAC-PÉCS felzárkózni, Kuster triplája állította be a végeredményt, 2 és fél perccel a lefújás előtt (60-54).

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 60-54 (14-22, 12-10, 17-13, 17-9)
Zalaegerszeg, 100 néző. V.: Horváth, Földesi, Németh

ZTE NKK: Nagy 14/3, Kovács G. -, Burkholder 21/3, Daniels 5, Horváth 6. Csere: Hegedűs-Őry 4, Gáspár-Szalay 6, Vincze -, Böröndy 4. Edző: Gáspár Dávid
PEAC-PÉCS: Szücs R. -, Raksányi 5/3, Juhász -, Kuster 11/6, Siksniuté 12. Csere: Mandic 7/3, Licskai 9, Szücs L. -, Zele 10/3, Fűrész -, Sellei -. Edző: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony

Boris Maljkovic: Olyan érzéseim voltak, mint az előző zalaegerszegi edzőmeccsünkön. Jól kezdtünk, de néhány helyzetben muszáj jobban koncentrálnunk, mert ezekből a ZTE visszajön a meccsbe. A második félidőben amikor az ellenfél keményebben játszik, muszáj fejben jobban reagálni, megőrizni a higgadtságunkat, és nekünk is ugyanolyan keménynek lenni védekezésben, az egy-egy elleni játékban.