59 : 62
NKA Universitas Pécs

Izgalmas lett a vége, de megnyertük a rangadót!

2024. október 06.
Izgalmas lett a vége, de megnyertük a rangadót! Nem számítottunk könnyű meccsre, ennek ellenére sikerült nagyon komoly előnyt építeni a mérkőzésen, és a végére ebből megmaradt három pont, így nyertünk 62-59-re, roppant értékes győzelem ez!

Nem akármilyen végjátékot hozott a derbi, hiszen fokozatosan faragta le komoly hátrányát a TFSE-MTK. Meg is fordították a meccset három perccel a vége előtt, ám 59-59-nél Studer Ágnes szemrebbenés nélkül bevágott egy hármast, amikor 36 mp volt vissza, amire nem tudott sikeres dobással reagálni a házigazda. Pedig számunkra minden jól indult, kezünkbe vettük az irányítást a mérkőzés elején, Julia Reisingerova 2+1-e után 0-7 állt az eredményjelzőn. Büntetőkkel indította a pontgyártást a TFSE-MTK, a kék-fehérek első akciókosarára egészen a hetedik percig vártak a hazai rajongók. Koncentráltan, jól védekeztünk, 15-11-nél jött el az első tíz perc vége. Jól szállt be a meccsbe Adenike Olawuyi is, a túloldalon pedig Kókai villant kétszer is (18-21). Magasabb fokozatra kapcsoltunk, Török Ágnes kétszer egymás után betalált, de cseh centerünket, Julia Reisingerovát sem tudták tartani Prechtelék (20. perc 24-37).

Weninger Virág triplája volt a harmadik negyed első találata, majd nemsokára elérte a különbség a húsz pontot is a javunkra (23. perc 27-47). Megnyugtató előnyünk birtokában kicsit könnyebb síppal fújták be ellenünk a személyi hibákat a játékvezetők, a TFSE-MTK pedig jó csapat, és ki tudta használni a lehetőségeit, így a negyed végére lefaragták tíz alá a hátrányukat (47-54). Tóth Franka vágott be egy hármast, majd egyre csak jött a nyakunkra a házigazda. Prechtel triplájával a 38. percre fordítani tudtak, ám a végén Studer Ágnes hármasának köszönhetően mi örültünk.

TFSE-MTK – NKA Universitas Pécs 59-62 (11-15, 13-22, 23-17, 12-8)

Budapest, 250 néző. V.: Montomery-Tóth Cecília, Fodor Attila, Sörlei Attila

TFSE-MTK: Dúl P. 4, Gábor -, Szabó 9/3, Manis 10, Prechtel 20/6. Csere: Kókai 5/3, Dúl T. 1, Pusztai 4, Tóth Franka 6/3, Gyöngyösi -. Edző: Hegedűs Péter, Bozsó Ádám

NKA Universitas Pécs: Studer 7/3, Rátkai 2, Zsebe-Weninger 5/3, Török 6, Reisingerova 20. Csere: Held 7/6, Smailbegovic 6/6, Olawuyi 8, Tóth 1, Kiss -. Edző: Zseljko Djokics, Iványi Dalma

Zseljko Djokics: Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, egy erős, masszív csapat ellen, aki az utolsó periódusban keményebb meccseket játszott, mint mi, ezáltal hosszászokott egy nagyobb ritmushoz. Az első félidőben szigorúan védekeztünk, 24 ponton tartottuk a TFSE-t, de a másodikban sajnos nem voltunk olyan élesek. A szabad labdák többsége az ellenfelünké lett, ebben kell fejlődnünk. Hinni kell saját magunkban, a játékosaimnak nagyobb önbizalommal kell játszaniuk, harcosokká kell válniuk, muszáj vetődni minden labdáért. Kosárlabda meccseket úgy lehet nyerni, ha előre megyünk, a gyűrűt nézzük és elvállaljuk a dobást. Ma Studer Ágiban megvolt ez a hit, annak ellenére, hogy a meccsen nem volt a legjobb a dobóformája, bedobta a triplát, amivel nyertünk. Köszönöm, hogy ilyen sokan elkísérték a csapatot Budapestre.

Studer Ágnes: Eléggé hullámvölgyes volt a találkozó. Jól kezdtünk az elején, a védekezésünk hatékonynak bizonyult az első félidőben. A második félidőre elkezdett fizikálisan dominálni a hazai csapat, 10 lepattanóval többet szedtek, mint mi és ezekből extra kosarakat tudtak dobni, a túloldalon pedig a zonával lelassították a támadásainkat. Az én fejemben végig az volt, hogy nyerni fogunk és így is álltam hozzá akkor, amikor eldobtam az utolsó triplámat.