Jó első félidő, tanulságos második: nyert a Vasas

2023. szeptember 08.
Jó első félidő, tanulságos második: nyert a Vasas A házigazda győzelmét hozta a péntek kora délutáni fővárosi edzőmeccs, a Vasas Akadémia 65-53-ra legyőzte az NKA Universitas Pécset.
Csapatunk harmadik felkészülési mérkőzését a Vasas Akadémia ellen vívta, amely a hazaiak győzelmét hozta. Kifejezetten jó kezdés után az első negyed végén Nadija Smailbegovic ponterős játékával 22-11-re vezettünk a pasarétiek ellen, ám a folytatásban fokozatosan zárkóztak fel a házigazdák és 28-26-ra át is vették a vezetést. Ekkor még jól reagáltunk erre a szituációra és öt pont előnnyel zártunk két negyednyi játékot követően.

A nagyszünet után egy ideges hangulatú, sok hibával tarkított második félidőben a támadásainkban nem a legjobban sikerültek a megoldásaink elég sok hibát vétettünk, túl sok eladott labdánk volt, és a triplákat is sokkal jobban dobták a hazaiak. A Vasas lendült át a holtponton 39-39 után, kézbe vette a mérkőzés irányítását, amit ki sem engedett a végéig, így megérdemelt győzelmet aratott. Csapatunknál jól kijöttek a hibák, látszottak azok a pontok amiken még dolgozni kell és Matea Tadic játéka is hiányzott, horvát irányítónk izom sérülése miatt hagyta ki a mérkőzést. Legközelebb a SIÓ Kupa pénteki játéknapján Szekszárdon, 16 órakor a SERCO UNI Győr ellen lépünk pályára.

Vasas Akadémia - NKA UNIVERSITAS PÉCS 65-53 (11-22, 20-14, 14-8, 20-9)

NKA Universitas Pécs: Rátkai 1, Smailbegovic 13/3, Weninger 8, Mérész 11, Kiss 4. Csere: Szakolczi -, Laczkó 5, Olawuyi 7, Williams 4. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka