Jó kezdés után vereség Japántól

2017. július 23.
Jó kezdés után vereség Japántól Az U19-es magyar válogatott az Olaszországban megrendezett Világbajnokság második játéknapján Japán ellen lépett pályára kora délután. Jól rajtoltak Juhász Dorkáék, az első negyed remekül alakult, ám a végén a japánok örülhettek a 68-59-es győzelmüknek.
Remek első negyed után - ahol nagyobb különbség is kialakulhatott volna, ha pontosabban büntetőzik a piros mezes magyar gárda - a nagyszünetben már minimális előnnyel a japánok vezettek. Kiegyenlített harmadik játékrészt követően a záró etapban ismét az ázsiaiak domináltak, ezúttal nem mentek a triplák, hiába próbált meg közelebb zárkózni Balogh Judit együttese.

A PEAC-PÉCS bedobója Juhász Dorka ismét kezdőként lépett pályára, 23 perc alatt 16 pont és 8 lepattanó került a neve mellé.

Hétfőn szünnap következik, majd kedden 14 órától Ausztrália lesz az ellenfél, akik a mai játéknapon 109-34 arányban múlták felül Mexikó válogatottját.

Japán – Magyarország 68-59 (11-17, 17-10, 17-17, 23-15)
Legjobb dobók: Mawuli 13, Akaho 11/3, Miyashita 10 ill. Juhász 16, Gereben 11/3, Pusztai 11

Fotó: fiba.com