73 : 71
Aluinvent DVTK

Jó meccsel kezdtünk

2021. augusztus 31.
Jó meccsel kezdtünk Győzelemmel kezdtük a felkészülési mérkőzéseink sorozatát, kedden Szekszárdon a Sió Kupa nyitómérkőzésén 73-71-re múltuk felül a DVTK együttesét.
Jól kezdtünk, lendületes, gyors támadásokat vezettünk, elsősorban Tyaunna Marshall eredményessége révén 15-9-re vezettünk öt perc elteltével. A folytatásban bátran cserélt Csirke Ferenc vezetőedzőnk, a mieink lendülete töretlen maradt, az első negyed végén kilenc ponttal tartottunk előrébb ellenfelünknél. A piros mezeseknél Green a palánk alatt, Jovanovic pedig mezőnyben okozott fejtörést, előbbi dupla duplával zárt a mérkőzésen. A palánk alatt nekünk sem volt szégyenkezni valónk, Kiss Virág és Chelsea Nelson szintén két számjegyű pontot és lepattanót szerzett. A félidőre faragott hátrányából a DVTK, Sarok Niki bokasérülés miatt kivált a játékból, egészségügyi stábunk hamar kezelésbe vette, de pályára már nem lépett a továbbiakban.

A fordulás után hamar tíz pont lett közte, Kiss Virág hárompontosával 48-38 állt az eredményjelző táblán. Nem úsztuk meg ezt az etapot sem sérülés nélkül, most az alig 16 perc játékkal 14/6 pontig jutó Tyaunna Marshall vérző szemöldökkel hagyta el a játékteret, számára is véget ért a találkozó. Ki is egyenlítettek a 28. percben Kányásiék, 50-50-nél érték utol csapatunkat, de a meccsbe egyre jobban belerázódó Ivana Brajkovic találatával nem hagytunk lehetőséget a fordításra Földi Attila tanítványainak. Megfogyatkozott csapatunk még le tudta rázni ellenfelét a negyedik negyed első felében, ám a végjátékra újra izgalmassá vált a találkozó, Chelsea Nelson kipontozódása tovább nehezítette a helyzetünket. Két és fél perc sem volt a lefújásig, amikor 68-68 állt a táblán, ám Ivana Brajkovic kétszer is villant, 72-68-ra módosítva az eredményt 8,5 másodperccel a vége előtt. A DVTK egy triplával még válaszolni tudott, a végeredményt Nikola Dudásová büntetője állította be (73-71).

PEAC-PÉCS - DVTK 73-71 (26-17, 15-19, 16-16, 1619)

PEAC-PÉCS: Dudásová 8, Marshall 14/6, Wentzel 7/3, Nelson 12, Kiss 16/6. Csere; Sarok -, Szücs 5, Laczkó -, Selcova 2, Brajkovic 9. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
DVTK: Medgyessy 11/3, Kányási 7, Jovanovic 19/9, Kiss 6, Green 15. Csere: Aho 9/3, Tóth 4, Bernáth -, Végh-Dudás -, Bacsó -. Edző: Földi Attila, Ábrahám Márta

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatnak! Úgy érzem, ahhoz képest, hogy a tegnapi edzésen játszottunk először öt-öt ellen, jó volt ez a mai produkció, próbáltuk azokat a minimális játékelemeket gyakorolni, amiket eddig vettünk. Első lépésnek tetszett, a mai, de sajnos ami célt kitűztünk, hogy 20-23 perceket töltsenek a játékosok a pályán, azt keresztülhúzta a két sérülés. Annak nagyon örülök, hogy a jelenlegi fázishoz képest túlnyomórészt jó dolgokat láttam viszont, de még nagyon sok munka van hátra, ki kell javítani a hibáinkat, főleg védekezésben.