SOPRON BASKET

Jó meccset játszottunk a Sopronnal

2020. február 23.
Jó meccset játszottunk a Sopronnal Amit elterveztünk, megvalósítottuk, tisztességgel helytálltunk a magyar bajnok otthonában, és a Sopron Basket 72-55-re, 17 ponttal győzött ellenünk.
A feldobásnál a mieink hozták el a labdát, majd az első támadásunkból Udodenko révén megszereztük első pontjainkat, amire a túloldalon Dupree válaszolt. A folytatásban a támadó- és a védőjátékunkba is több hiba csúszott, ezeket pedig a hazaiak könyörtelenül meg is büntették, így alig három perc elteltével 11-2 állt az eredményjelzőn. Dobásaink rendre leperdültek a gyűrűről, de a védekezésünk sem működött ekkor túl jól. Meszlényi Róbert időkérését követően némileg változott a helyzet, 17-9-re zárkóztunk. Tina Krajisnikot bokasérülése után Határ Bernadett váltotta a pályán, majd mindkét edző bátran cserélgetni kezdett. Nálunk Varga Eszter is pályára került, aki rögtön be is köszönt egy szép betörés-góllal (17-11). Az első játékrészt a hazaiak nyerték 19-11-re.

Akadozó támadójátékkal indult a második negyed, az első akciókosárra két és fél percig kellett várni, Dupree talált be középtávolról. Alaposan belelendült a zöld-sárgák amerikai játékosa, a 14. percben már a 12. pontját dobta, egész mérkőzésen nem találtuk Dupree játékára az ellenszert. A mi dobásainkat rendre kiköpte a gyűrű, de tartottuk magunkat büntetőkkel és Cierra Bravard kosarával (23-15). Egészen jól védekeztünk ebben a szakaszban, öt perc alatt mindössze két kosarat engedélyeztünk, amikor pedig amerikai centerünk ismét betalált, Gáspár Dávid hívatta magához övéit 23-17-nél. Wentzel Nóri szép kosarával négyre faragtuk a hátrányunkat egy pillanatra, ám Brooksék pillanatai következtek és hamar tíz lett közte ismét (29-19). Kár volt a palánkról kipattanó dobásainkért, főleg, hogy a soproniak sebességét is megfékeztük egy kicsit, mert a nagyszünet 35-24-es állásnál érkezett el.

Beragadtunk a harmadik negyed elején, bátortalan dobásaink nem találtak utat a gyűrűbe, a hazaiak pedig tovább tudták növelni előnyüket (23. perc 40-24). Cierra Bravard triplakísérlete vágódott be, amire hasonlóval válaszolt Dubei a túloldalon. Taisiia Udodenko kétszer is eredményes volt, a csapatok felváltva szerezték a kosarakat, így maradt a különbség (47-31). Hegedűs Janka kapta meg negyedik személyi hibáját, majd a következő támadásunknál egy szép távoli duplát értékesített. A negyed végét jelző dudaszóra Marossy-Ruják Nóra vágott be egy hármast, amivel 54-40-ről vághattunk neki a záró felvonásnak.

Ahogy a harmadik negyed pécsi triplával zárult, úgy a negyedik is azzal indult, ezúttal Taisiia Udodenko volt eredményes. Egy időre el is lőttük a puskaport, a soproniak pedig ismét növelték a különbséget (35. perc 60-43). Büntetőkből tudtunk eredményesek lenni, majd Cierra Bravard egy triplával alakította 64-49-re az állást. Az utolsó percekben a büntetőké lett a főszerep a hazai oldalon is, a végeredményt Maegan Conwright duplája állította be, a soproniak 72-55-re nyertek egy olyan mérkőzésen, ahol többször is voltak kifejezetten jó periódusaink. Nincs megállás, a folytatás Miskolcon lesz, szerdán 18 óra 30-kor az Aluinvent DVTK vendégeként lépünk pályára.

Sopron Basket – PEAC-PÉCS 72-55 (19-11, 16-13, 19-16, 18-15)

Sopron, V.: Földházi, Tőzsér, Frányó
Sopron Basket: Fegyverneky 8, January 6, Czukor 2, Dupree 18, Krajisnik 5. Csere: Határ 10, Crvendakic -, Varga K. -, Fegyverneky 8, Brooks 7, Dubei 14 /9, Varga A. 2, Weninger -, Edző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós
PEAC-PÉCS: Conwright 7, Wentzel 6, Gémes-Sarok 1, Udodenko 11/3, Bravard 18/9. Csere: Szabó 4, Hegedűs 2, Varga 2, Sánta -, Kaposi 1, Marossy-Ruják 3/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Wentzel Nóra: A mérkőzés elején sok közeli dobást és könnyű ziccert hagytunk ki, ha ezeket a magunk javára tudtuk volna fordítani, akkor már a félidő is sokkal szorosabb lett volna. A második félidőben nem tudtunk olyan keményen védekezni, a Sopron sok könnyű kosarat szerzett és ezzel alakította ki a végeredményt.
Meszlényi Róbert: Elégedett lehetek a mérkőzéssel, mert amit elterveztünk, azt megcsinálták a lányok. Hiányérzetem csak a rengeteg kihagyott közeli dobás miatt van, amelyekkel lehetett volna szorosabb, de igazából ez nem lényeges. Ami a legfontosabb, hogy amit akartunk azt végrehajtottuk és a mi szintünkön nagyon jól játszottunk Sopronban.