Jobb volt, és győzött a Sopron

2013. október 12.
Jobb volt, és győzött a Sopron 14 pontos vereséget szenvedett a PEAC-PÉCS az Uniqua Euroleasing Sopron vendégeként. Csapatunk csak a harmadik negyedben tudta felülmúlni jól játszó ellenfelét.

Idegesen kezdett a PEAC-PÉCS a Sopron elleni rangadón, az első olyan összecsapásán, ami beleszámít a magyar.bajnokságba. Már a második percben összeakaszkodott a két csapat amerikai centere, előbb Hawkinst figyelmeztették könyöklésért, majd a visszafutás közben szabálytalankodó Williams sportszerűtlen hibát kapott, Kiss Virág állt a helyére. A zöld-sárgák centere nagyon beindult ezután, érezhető volt produkcióján, hogy sokkal jobban beépült a csapatba mint korábban, a hetedik percben már 10. pontjánál járt. Hamar tíz pontra nőtt a soproniak vezetése, gyámoltalanul játszottunk palánk alatt, rosszul dobtunk távolról, és rendre-másra maradtak ki a büntetők Orozovicék részéről. 22-11-re vezettek a házigazdák, majd ezután esett az első félidő egyetlen pécsi triplája, Nagy Dóra részéről. A második negyed elején hat pontra zárkóztunk, és 24-18 után több labdánk is volt a még szorosabb különbség elérésére, ám a hibák után Tetemondova triplája (harmadszor talált be ugyanarról a helyről) következett. Megakadt csapatunk gépezete, öt percig gólképtelen maradtunk, 27-20-ról 38-20-ra lépett el a Sopron a nagyszünetre. A kispadról beszálló Simon sokat lendített a hazaiak támadó játékán, képtelenek voltak tartani a mieink. „Veszek egy csokit a büfében, hogy legalább valaminek örülni tudjak”- sóhajott az egyik lelkes pécsi szurkoló, és mi tagadás igaza volt, nagyon lehangolóra sikerült az első félidő produkciója.

Mínusz 18-ról alakulhatott volna nagyon csúnyán is a második játékrész, ám azt egy más szellemiségű PEAC kezdte. Sokkal harcosabban és pontosabban játszottak Nagy-Bujdosóék. Három triplát is bevágtak, gördülékenyebb, gyorsabb támadójátékukkal tíz pontra is megközelítették a zöld-sárgákat. A záró periódus elején beszállt a betegséggel küszködő Horváth Lilla is, ez is jelezte, hogy nem adta fel a csatát a PEAC. Sajnos azonban csaknem négy percig nem dobtunk gólt, miközben Hawkins már a 17. pontjánál járt. A pécsiek amerikai irányítója Reid a 34. percben érte el negyedik pontjait, két büntetőt tett a helyére (55-44). Hiányoztak a kosarai, csakűgy, mint az, hogy Williams legalább megközelitse Hawkins produkcióját, hogy egyensúlyt tudjunk teremteni a palánk alatt. Zsovár dobott két fontos gólt a soproniaknál, és a 36. percben 59-46-nál Zeljko Djokic időt kért. Sokkal előrébb nem tudott lépni csapata, és amikor három perccel a vége előtt Simon betalált, el is dőlt a meccs. Reid és Williams ezután hat pontot ért el, feltűnően passzív irányítónk egyik kosarát Zeljko Djokic úgy ünnepelte, mintha győztes gólt ért volna el.

Pedig erre a mai estén semmi esélye nem volt a PEAC-nak, csak helyenként megszorongatni tudta az ugyancsak alakulófélben lévő, de jóval minőségibb egyéni produkciókkal előrukkoló soproni gárdát, amely tulajdonképpen könnyű győzelmet aratott. Lányaink szerdán a Rózsahegy ellen Pécsett javíthatnak.

Uniqa Euroleasing Sopron – PEAC-PÉCS 66-52 (22-14, 16-6, 15-22, 13-10)
Sopron, 300 néző, V.: Papp, Makovsky, Németh Cs.

Sopron: Fegyverneky 10, Zsovár 6, Weninger -, Hawkins 19/3, Krnjic 6. Csere: Simon 16, Tetemondova 7/3, Stankovic 2, Licskai -.
PEAC-PÉCS: Reid 8, Fűrész 6/6, Jovanovic 7, Nagy-Bujdosó 13/3, Williams 8. Csere: Kiss 4, Orozovic 2, Nagy D. 4/3, Pap -, Horváth -.

Zeljko Djokic: Gratulálok a Sopronnak, ma ők szervezettebben és harcosabban játszottak. Nálunk az első félidőben sem szervezettséget védekezésben, sem harcosságot támadásban nem láttam. Annak viszont örülök, hogy a második félidőben meg tudtuk mutatni a karakterünket, amit akarunk képviselni a szezon során. Ez az út, és ez a mód szükséges csapatunktól a szezon további időszakában. Jó hogy még csak a szezon elején járunk, mert ma sok kérdésre választ kaptunk. 18 pontos hátrányból nehéz lett volna a győzelem ízét megérezni, sok energiát emésztett fel, hogy visszajöjjünk a meccsbe.