Jobbak voltak a spanyolok

2017. június 17.
Jobbak voltak a spanyolok Nem borult a papírforma az Európa-bajnokság első játéknapján lejátszott mérkőzésünkön, a magyar válogatott 62-48 arányban maradt alul Spanyolország ellen. Folytatás szombat este 18 órakor a házigazda Csehország ellen.
Jól rajtoltak a spanyolok, Torrensék hamar 8-0-ra elléptek, gyakorlatilag az első negyedben kialakult az a különbség, ami a mérkőzés nagy részében meg is maradt. Raksányi Krisztina remekül szállt be a játékba, 25 percnyi lehetőséghez jutott, szerzett négy pontot, begyűjtött egy lepattanót és kiosztott egy gólpasszt. Mindemellett védőjátéka is dicséretet érdemel. Zele Dorina 18 percet töltött a pályán, négy pont, két lepattanó és egy szerzett labda került a neve mellé. Licskai Zsófia nem került pályára ezen az estén.

A szerb válogatott - Sanja Mandiccal a soraiban - meglepetésre 69-60-as vereséget szenvedett a 38 esztendősen is kiemelkedően magas szinten játszó Maltsi (38 perc alatt 16/9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) vezette Görögországtól, így nagyon nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően. Franciaországot, vagy a kis híján a franciákat tegnap legyőző Szlovéniát kellene legyőzniük a szerbeknek ahhoz, hogy hétfőn ne érjen véget számukra az Európa-bajnokság. Sanja Mandic másfél percet töltött a pályán, egy lepattanó került a neve mellé.

Az EB szombati játéknapján Magyarország 18 órától Csehország ellen lép pályára, a házigazdák tegnap sima vereséget szenvedtek Ukrajna csapatától, így számukra - ahogy nekünk is – létfontosságú a mai mérkőzés a továbbjutás szempontjából. Szerbia ma 20 óra 30 perckor Franciaországgal csap össze Prágában.

Magyarország – Spanyolország 48-62 (8-18, 13-12, 10-13, 17-19)
Ld.: Krivacevic 11/3, Vandersloot 11 ill. Lyttle 17, Torrens 10/6

Szerbia – Görögország 60-69 (11-19, 19-16, 21-18, 9-16)
Ld.: Milovanovic 17/3, Dabovic 14/6, Jovanovic 12/3 ill. Spanou 18, Maltsi 16/9, Kaltsidou 15/3, Sotiriou 12