Atomerőmű KSC Szekszárd
89 : 74

Jól helyt álltunk, de nem tudtunk nyerni Szekszárdon

2021. október 31.
Jól helyt álltunk, de nem tudtunk nyerni Szekszárdon Kifejezetten magas színvonalú első félidő után a harmadik negyedben a Szekszárd a maga javára döntötte el a 7. forduló rangadóját, így itt szenvedtük el az első vereségünket az alapszakaszban.
Igazi rangadó hangulatban, veretlenek csatájához illően indult útjára a labda az Atomerőmű KSC Szekszárd – NKA Universtias PEAC derbin. Az első kosarat a hazaiak Milic révén szerezték, amire Kiss Virág válaszolt a túloldalon. Ahogyan azt az erőviszonyok alapján sejtettük is, a magas posztokon különösen erős szekszárdiak az első két és fél percben csak Milic révén találtak be, majd Goree hárompontosával 10-4-re elléptek a kék-fehérek. A negyed derekán Csirke Ferenc időkéréssel próbált új lendületet adni csapatának, ami sikerült is, 14-7-es állás után Kiss Virág és Ty Marshall egy-egy triplát zúdított be a hazaiak gyűrűjébe (14-13). A folytatásban hullámzó játék alakult ki, de a negyed hajrája nekünk sikerült jobban, a nyolcadik percben Sarok Niki büntetőivel először vettük át a vezetést (21-22). Ezt az egy pontos előnyt meg is őriztük a negyed végéig (23-24).

Harcos, kemény játékot hozott a második játékrész, minden lepattanóért nagy csatát vívtak a pályán lévők, úgy tűnt kezünkbe tudjuk venni a mérkőzés irányítását (25-29). Kiegyenlített a KSC, rengeteg helyzetünk kimaradt, ezúttal az időkérésünk sem segített, 36-29-re ellépett a hazai gárda. Innen is fel tudtunk zárkózni, kellettek a tripláink is, Kiss Virág hárompontosa, majd Nikola Dudásová duplája után 39-39 állt az eredményjelzőn. Az első félidőben 15 pontnál (köztük háromból három tripla) járó Kiss Virág vezérletével mindössze három pontos hátrányban vonulhattunk le az öltözőbe a nagyszünetben (45-42), egy kifejezetten jó színvonalat hozó kétszer tíz percet követően.

Nem indult jól a harmadik játékrész, mi is az öltözőben maradtunk, de a három játékvezető tevékenységét is sok kritikával illették a mi oldalunkon, hiszen egyetlen perc alatt 0-4-es faultarány alakult ki, közben Chelsea Nelson összeszedte harmadik és negyedik hibáját, le kellett őt ültetni, a Szekszárd pedig büntetőkkel araszolt előrébb (50-42). A folytatásban még jobban megzuhantunk, labdákat adtunk el, a dobásaink pedig rendre kimaradtak, fokozatosan nyílni kezdett az olló (59-46). Nem sokat kellett várni, a húsz pontot is elérte a különbség, amikor Miklós bevágott egy triplát a 29. percben, amivel 69-49-re módosult az állás. A 27-10-es eredménnyel záruló harmadik negyed végén 72-52-t mutatott az eredményjelző, reménytelenné vált a helyzetünk, de a minket elkísérő és végig buzdító szurkolóink és magunk miatt sem adtuk fel a harcot.

Megpróbáltuk a lehetetlent, próbáltunk faragni a hátrányunkon a záró felvonásban, 74-59-nél időt kértek a hazaiak. A legközelebb 79-67-nél kerültünk a Szekszárdhoz és volt még idő, de a szufla már egyre jobban fogyott és Chelsea Nelson is óvatosan védekezett a négy személyi hibájával. A vége egy kifejezetten pontgazdag, nagy iramú meccsen tizenöt pontos hazai győzelem lett, így a KSC továbbra is őrzi veretlenségét a bajnokságban, de nekünk sincs okunk a szégyenkezésre.

KSC Szekszárd – NKA Universitas PEAC 89-74 (23-24, 22-18, 27-10, 17-22)
Szekszárd 900 néző. V.: Tóth, Major, Lengyel

Szekszárd: Studer 9/3, Miklós 5/3, Gereben 8, Goree 12/3, Milic 23. Csere: Friskovec 18/9, Krnjic 12, Bálint 2, Mányoky -. Edző: Zeljko Djokic

NKA Universitas PEAC: Dudásová 8/6, Wentzel 7/3, Marshall 13/6, Nelson 15, Kiss 24/9. Csere: Sarok 3, Szücs 4, Brajkovic -, Selcova -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

[color=rgb(0, 23, 34)][font=" titillium="" web",="" sans-serif]Csirke Ferenc : Gratulálok a Szekszárdnak – ha megnézem a büntetődobásaik számát a harmadik negyedben, látszik, hogy ez döntött, sokkal jobban harcoltak ki faultokat, ami azt mutatja, hogy addigra kicsit belefásultunk a mérkőzésbe, nem tudtuk lábbal levédeni őket. A nemzetközi szereplés terhe rajtunk is látszik, és sajnos az én játékosaim kevésbé vannak ehhez hozzászokva, így ez is közrejátszhatott a mai eredmény kialakulásához.[/font][/color]
[color=rgb(0, 23, 34)][font=" titillium="" web",="" sans-serif]
[/font][/color]
[color=rgb(0, 23, 34)][font=" titillium="" web",="" sans-serif]Chelsea Nelson : Úgy érzem, egyéni jó teljesítményeink dacára, sokkal jobban össze kell szednünk magunkat a lepattanókért, és a belső posztokon a védekezésben. Összezavart minket a Szekszárd zónája, illetve a sok védekezés váltás, így a második félidőben már nem tudtunk lépést tartani a hazaiakkal.[/font][/color]