Jól kezdett csapatunk

2020. szeptember 04.
Jól kezdett csapatunk Jól mutatkozott be a 2020/2021-es idény első felkészülési meccsén a megújuló PEAC-PÉCS, lányaink 41 ponttal nyertek az Amatőr NB I egyik legjobbja, a BKG-Príma Akadémia ellen. Csirke Ferenc mind a 13 játékosának lehetőséget adott a jó ritmusú találkozón.
A játékra kiéhezve várták játékosaink az idei első felkészülési meccset, amelyre a felkészülés negyedik hetének végén került sor. Nap közben érkezett a hír, hogy a szombatra tervezett második meccset ellenfelünk, a Vasas Akadémia kérésére nem tudjuk lejátszani, így az a mintegy száz néző, aki kilátogatott a nyitányra, ezen a héten csak most tudta látni a parketten Sarok Nikiéket.

Lendületesen, gyorsan és pontosan kezdett csapatunk, jó ritmust adott a lányoknak Szücs Réka, a lett Paula Strautmane két szép hármassal mutatkozott be, így hamar el is húzott a házigazda. Kellemetlen stílusban, a meccs nagy részében zónával védekező ellenfelünk az első negyedben nem találta a fonalat, így a jó csapatteljesítménnyel előrukkoló mieink 17 pontos előnyre tettek szert (27-10). A második tíz percben látszott, hogy a zóna ki-kibillenti lányainkat, jobbára Aldazabal Laura center kosaraival tartotta magát ellenfelünk, és a második negyedet döntetlenre hozták a felek.

A rövid nagyszünet után aztán sokkal jobban dominált a PEAC-PÉCS, Csirke Ferenc minden pályára lépő játékosa hozzátett a játékhoz. Kitűnt gólérzékenységével a 18 éves kosárlabda magyar, észak-macedón Ilina Selcova, aki berámolt két triplát is, 24 játékperce alatt 10 pontot ért el. Szép villanásokat láttunk a csupán pár edzés óta a társakkal dolgozó Tijana Andusic-tól, és harcosan játszott a 12 pontig jutó Kaposi Pálma is. A negyedik játékrészt végig játszotta a 19 éves Szücs Luca (Réka és a PINKK-ben játszó Lilla húga), és a záró 10 perc második felében Hegedűs Rebeka is átesett a tűzkeresztségen a PEAC-PÉCS első csapatában. A végére teljesen elkészültek erejükkel a szigetszentmiklósiak, 13-3 lett ez a negyed, így meghaladta a 40 pontot a differencia.

A lefújás után a jelenlévők tapssal köszöntötték Wentzel Nóriék produkcióját, az újjáépülő csapat bíztató és jó bemutatkozását.

PEAC-PÉCS – BKG Príma Akadémia 85-44 (27-10, 17-17, 26-14, 13-3)
Pécs, 100 néző. V.: Kapitány, Praksch, dr. Danka

PEAC-PÉCS: Szücs R. 10/3, Wentzel 7, Strautmane 13/9, Kiss 2, Andusic 12. Csere: Sánta 6, Sarok 7/3, Habling 4, Kaposi 12, Selcova 10/6, Popovic 2, Szücs L. -, Hegedűs -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
BKG Príma: Bodnár 5, Raus 8/3, Suppán -, Davis 8, Aldazabal 15/3. Csere: Kenyeres -, Sándorfi 5/3, Varga -, Lakatos 3/3. Edző: Gedei Tibor