PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Jól küzdöttünk, de most nem nekünk volt karácsony

2019. december 28.
Jól küzdöttünk, de most nem nekünk volt karácsony Egy rendkívül kemény, fordulatos mérkőzésen - ahol többször is vissza tudtunk jönni a meccsbe -, végül hosszabbításban maradtunk alul a TFSE-MTK ellen 93-89-re.
A 2019-es év utolsó mérkőzésére Cierra Bravard nélkül álltunk ki, az amerikai légiós hazautazott az ünnepekre, ahonnét nem érkezett vissza, a játékos jelezte, hogy megbetegedett és csak később tud visszarepülni. Nagyon rosszul kezdtük a találkozót, míg a TFSE-MTK - és különösen az egész mérkőzésen ponterősen kosárlabdázó Süle - viszont jól elkapta a fonalat és 15-0-ra elléptek a fővárosiak. Az első kosarat a 11. dobáskísérletünkre sikerült elérni, Wentzel Nóri „követte el”, majd Taisiia Udodenko és Gémes-Sarok Niki labdái is utat találtak a gyűrűbe, így 20-11-el zárult az első negyed.

A második játékrészben Szabó Fanni vette át a pontfelelős szerepét, de a jól kosárlabdázó hazaiak növelni tudták ismét előnyüket (30-16). Küzdöttünk, harcoltunk, nem hagytuk magunkat és fokozatosan tudtuk ledolgozni a hátrányunkat. Ebben a periódusban Sánta Petra lépett elő és vezérletével egy 8-0-s sorozatot hoztunk, amivel hat pontra zárkóztunk. A kihagyott büntetők miatt bosszankodhattunk, de ezzel együtt is megvolt a tartásunk és tovább faragtunk a hátrányunkon (35-33). A nagyszünet előtt C. Jenkins vágott be egy triplát, amire Ruják Nóra egy bravúros hárompontossal válaszolt a dudaszó pillanatában, így 40-39-nél vonulhattak pihenőre a csapatok.

A harmadik negyedben aztán a vezetést is átvettük Szabó Fanni kosarával, a hazaiaknál pedig Arsenic lett a pontfelelős, szépen megjátszották többször is a palánk alatt a társai. A negyed derekán 47-46-os vezetésünk után ismét maguk javára fordították a mérkőzést Süléék, 58-52-re jártak előrébb a 23. pontját szerző játékos találatával. Harcos, küzdelmes, élvezetes játék folyt a pályán, 62-57-es hazai vezetésnél fordultak a csapatok a záró játékrészre.

Harcosságunkból látszott, hogy még nincs lefutva ez a találkozó, A. Jenkins találatára háromszor is válaszolni tudtunk, Wentzel Nóri, Gémes-Sarok Niki és Szabó Fanni egálra hozta a meccset (64-64). Sokszor a játékvezetők és az időmérők sem álltak a helyzet magaslatán, nem tudták uralni ezt a kemény csatát, egy-egy műszaki-technikai hiba, elmaradt játékvezetői ítélet egy ilyen szoros meccset hatványozottabban befolyásolhat. Nem tudtunk átlendülni, nem tudtuk ismét vezetést szerezni, 69-64-re ellépett a TFSE-MTK, de ezúttal is volt visszaút! Jó volt látni, hogy újra és újra nyílttá tudtuk tenni a csatát, nagyot küzdő csapatkapitányunk, Gémes-Sarok Niki triplájával egy volt közte (71-70). Maegan Conwright is vezérszerephez jutott a rendes játékidő vége felé, büntetőivel ismét vezettünk. Izgalmasan alakult a végjáték, két percen belül voltunk, amikor négy pontos pécsi vezetés állt a táblán (73-77), amikor két személyi hiba megítélését is hiányoltunk, főleg, mert Jenkins két klasszis triplája után ellenfelünk tűnt győztesnek. Maegan Conwright egyenlített (80-80), majd az utolsó fővárosi támadást kivédekeztük, így jöhetett a hosszabbítás.

Kimaradt helyzetekkel indult a ráadás, majd Gémes-Sarok Nikire fújták az ötödik személyi hibáját, a fővárosiak pedig büntetőkkel 85-80-ra elléptek. Nem adtuk fel ekkor sem, de két pontnál közelebb már nem kerültünk a legvégére, így nem tudtunk visszavágni a pécsi vereségért a több egyéni extrával előrukkoló TFSE-nek, és egy küzdelmes, izgalmas, fordulatos mérkőzésen maradtunk alul 93-89-re.

TFSE-MTK – PEAC-PÉCS 93-89 (20-11, 20-28, 22-18, 18-23, 13-9)
Városmajor, V.: Földházi, Vida, Sallai

TFSE-MTK: C. Jenkins 17/9, Süle 27/9, Bernáth 8/3, Németh 2, A. Jenkins 19. Csere: Arsenic 16, Doktor 2, Herman -, Miháczi -, Boros B. -, Angyal 2. Edző: Magyar Bianka
PEAC-PÉCS: Sánta 8/3, Wentzel 4, Gémes-Sarok 11/6, Hegedűs 8, Udodenko 18/3. Csere: Conwright 18/3, Ruják 3/3, Szabó 19/6, Habling -, Kaposi -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta

Meszlényi Róbert: A mai meccsen a TFSE csapata nagyon komoly karácsonyi ajándékot kapott – de nem tőlünk…