Jól sikerült a bemutatkozás

2016. augusztus 27.
Jól sikerült a bemutatkozás Az első felkészülési mérkőzésén 11 ponttal győzött a PEAC-PÉCS Szekszárdon.

Tipikus első meccs volt. Az elején a szekszárdiak kaptak jobban lábra, 9-3-ra és 14-7-re is vezettek, ahonnan az első negyedben elért 12 pontjából tízet büntetőből szerző PEAC fokozatosan javította a hibáit. Kevesebb lett az eladott labda, pontosabbak a passzok és a dobások, így Mandic triplájával 14-17-nél vette át a vezetést Boris Maljkovic csapata. Raksányi és Kuster szállították a pontokat, az első félidő végére 38-27-re vezetett a PEAC-PÉCS. Jól pörgött a pécsi csapat a harmadik negyedben is, és elsősorban a saját palánkja alatt tudott hatékonyan teljesíteni úgy, hogy a jó játékerőt képviselő, de munkában még néhány nappal mieink mögött járó szekszárdiaknak csak hat pontot engedélyezett. Többen értékes percekkel tudták előrébb vinni a fekete-fehéreket, így a 29. percben húsz pontra nőtt a pécsi előny (33-53). A záró játékrész a hazaiaké volt, két triplával közelebb zárkóztak, a 37. perc tájékán több támadásuk is volt azért, hogy tíz ponton belülre kerüljenek. Ez azonban nem sikerült és Raksányi triplája le is zárta a meccs nyitott kérdéseit.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-PÉCS 53-64 (14-12, 13-26, 6-15, 20-11)
Szekszárd: Scekic 4, Gereben 8, Bálint 5/3, Barber 5, Lisec 16/3. Csere: Theodoreán -, Studer Zs. 3/3, Hajdú 3/3, Studer Á. 2, Mansare 7. Edző: Zeljko Djokic, Szabó Noémi
PEAC-PÉCS: Mandic 10/3, Sellei 2, Raksányi 14/3, Zele 6, Licskai 8. Csere: Kuster 16, Siksniute 4, Tenyér -, Szücs R. -, Raus 2, Szücs L. 2, Demeter -. Edző: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony

Boris Maljkovic: Az első felkészülési meccsünkön a lányok hozzáállásával elégedett vagyok, egészen az utolsó negyedig. Nagy különbséggel vezettünk és talán kicsit túlságosan megnyugodtunk ennek tudatában. Ezt nem szabad, mert az első perctől az utolsóig ugyanabban a ritmusban kell játszanunk. A szakmai stáb látja, hogy miket kell kijavítani, ebbe az irányba fogunk tovább dolgozni.