Junior bajnokság: Győztes nyitány Baján

Junior bajnokság: Győztes nyitány Baján Magabiztosan, 78-57 arányban nyert junior csapatunk Baján, a Leány Junior Kiemelt Bajnokság első fordulójában.
Álomrajtot vettek juniorjaink, öt perc elteltével 18-0-s vezetésre tettek szert Georgi Bujukliev tanítványai. Magukra találtak a hazaiak, kicsit kiegyenlítettebbé vált a játék, de a pécsi vezetés nem volt veszélyben, húsz perc játék után 45-28-as állást regisztrálhattunk a PEAC-KA javára. Nálunk minden játékos lehetőséghez jutott, a harmadik negyedet meg is nyerték a hazaiak, de összességében simán győztek juniorjaink az első fordulóban. Wentzel Nóra - aki előző este még Cegléden a felnőtt csapatunk kezdőötösében futott ki a parkettre -, egészen extra teljesítményt nyújtott Baján, 29 perc alatt 18/3 pont, 9 lepattanó, 8 szerzett labda, 8 gólpassz és 3 blokkolt dobás került a neve mellé a statisztikában. Nagy Gabriella dupla-duplát jegyzett 11 pontjával és 12 lepattanójával, a legtöbb pontot pedig Varga Eszter szerezte, szám szerint 21-et. Legközelebb szerdán lép parkettre junior együttesünk, a Soproni Darazsak Akadémia lesz a PEAC-KA ellenfele 15 óra 30 perctől a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban.

Bajai NKK - PEAC-KA 57-78 (17-25, 11-20, 14-9, 15-24)

PEAC-KA: Varga 21, Wentzel N. 18/3, Hegedűs 6, I. Curakovic 8, Nagy 11. Csere: Kovács O. 2, Pucz 6, Kaposi 4, Wentzel H. 2, Szücs L. -.