KUPAGYŐZTES A PEAC-PÉCS!!!

2014. március 23.
KUPAGYŐZTES A PEAC-PÉCS!!! Fantasztikus csapatjátékkal 65-61-re legyőzte a címvédő Sopront a PEAC-PÉCS és megnyerte a Magyar Kupát!
A székesfehérvári Magyar Kupa döntője előtt nagy csatában a ZTE NKK szerezte meg a bronzérmet, miután 72-66-ra legyőzte az MTK-t.

A fináléra jóval többen látogattak el Fehérvárra, a Vodafone Sportközpontba, mint az eddigi összecsapásokra, de így sem volt telt ház a 2011. tavasza után újra megismétlődő Sopron-Pécs döntőben. Való igaz, a pécsi női kosárlabda szurkolóinak utoljára 2011. márciusában volt alkalmuk pécsi színekért szorítani egy kupadöntőben, akkor Körmenden a Sopron nyert 73-67-re. Persze, a pécsi női kosárlabdázásban azóta rengeteg minden történt, de a PEAC-PÉCS képes volt fennállásának két rövidke éve alatt arra, hogy ismét beverekedje magát a magyar női kosárlabda második számú sorozatának fináléjába. A Székesfehérvár felé útra kelő szurkolók közül többen már emiatt eleve győztesnek tartották Nagy-Bujdosó Nóráékat, de abban reménykedtek, hogy nagy csatára késztetik az MK címvédőjét. Nem csalódtak!

Az első félidőre az a minimum, hogy a nagy csata jelzőt használjuk. A pontosabb, esélyesebb, és a Magyar Kupa döntőn nagyon jó játékkal előrukkoló Sopron kezdett egy hajszállal jobban, érvényesült a palánk alatti játékuk, ám a PEAC 4-0 után hamar és jól kapott lábra a klub első döntőjében. A negyed derekánál az első csereként pályára küldött Szücs Réka bátor kosarával 10-10-re állt az összecsapás. Klasszis dolgokat mutatott be Abby Bishop, és Raksányi Krisztina is, de odaát is akadt egészen kiváló produkció, elsősorban Fegyverneky Zsófitól, aki 15. pontjával egyetlen egységgel a Sopron vezetett a nagyszünetben (35-34).

Az első félidőben a rendkívül csúszós parkettel is meggyűlt a játékosok baja, az első negyed végére a hatékony támadójátékkal előrukkoló PEAC vezetett 23-20-ra, Raksányi triplájával volt hat is az előnyük, sőt, amikor Bishop is elsüllyesztett egy trojkát, 32-25 állt az eredményjelzőn. A pécsi vezetést Fegyverneky elégelte meg, és szinte egy személyes show-jával vette vissza vezetést az övéinek (35-34).

A döntő MVP-je Abby Bishop
A második félidő elején sikeres triplákkal vette saját kezébe a kupadöntő alakítását a PEAC-PÉCS, mert előbb a Sara Krnjic sportszerűtlen faultja utáni akcióból Nagy-Bujdosó, ezt követően Jovanovic talált be a 6,75-ön túlról, és a 23. percben 41-37-re vezetett a Pécs. A soproniak ma jobb teljesítményt nyújtó centere, Krnjic egyenlített, de újabb fordulatot adott a meccsnek a rengeteget reklamáló Polenek edző ellen megítélt technikai, ebből a mezőny legkáprázatosabban büntetőző játékosa, Abby Bishop lendítette túl a csapatát. A vezetést már nem is adták ki a kezükből a pécsiek. Kellett ehhez Kublina szemfülesen visszatett támadó lepattanója, és talán még jobban Fűrész Dia negyedzáró dudaszóra kosárba vágódó triplája, amellyel 53-48-ra vezetett a PEAC 30 perc játék után. Megfogta a pécsi taktika a Sopront, egyre nőtt a pécsi előny, Reid duplájával 57-50-re is vezettek a fekete-fehérek a 33. percben. A gödörből a külső játékosaival próbált felkapaszkodni a Sopron. Ciglar triplája után Bishop ért el aranyat érő találatokat, előbb bedobta a döntőn a hatodik büntetőjét –az egész tornán egyetlen szabaddobást nem rontott az ausztrál, aki a PINKK ellen 10, az MTK ellen 5, és vasárnap a Sopron ellen 6 büntetőt küldött a helyére -, majd 4,40-nel a vége előtt kulcsfontosságú kosárral juttatta lélegzetvételnyi előnyhöz az erejével végképp elkészülni látszó csapatát. 57-62 állt ekkor a táblán, és négy percig nem esett pécsi kosár. Totális elcsigázottság volt érzékelhető támadásban a PEAC lányain, akiket a szívük vitt azonban előre, és mindent elkövettek, hogy át ne vehesse a vezetést a Sopron. Belül voltunk az utolsó percen, amikor Krnjic ziccerével 61-62-re alakult az állás, de nem tudtak átlendülni a fantasztikus csapatmunkát bemutató PEAC-on a zöld-sárgák. 34 mp volt vissza, amikor időt kértünk, 24 pedig akkor, amikor Nevena Jovanovic büntetőzhetett. Az elsőt, a fontosabbat bedobta, a második utáni lepattanót Nagy-Bujdosó Nóra szerezte meg. A következő támadást sikerült kivédekezni, és 17 másodperccel a vége előtt Reid állhatott a büntetővonalra. Most nem hibázott a hátvéd, és 65-61-nél nem volt tovább, megnyerte fennállásának első Magyar Kupáját a PEAC-PÉCS! 2010. március 18 után először került Pécsre a Magyar Kupa, akkor még a Pécs 2010 nyert 72-70-re a Sopronnal szemben. A lefújás után hatalmas ünneplésbe kezdett a PEAC szurkolótábora.

UNIQA-Euroleasing Sopron – PEAC-PÉCS 61-65 (20-23, 15-11, 13-19, 13-12)
Székesfehérvár 600 néző. V.: Cziffra, Papp, Szabó
Sopron: Fegyverneky 19/3, Ciglar 10/6, Simon 8, Hawkins 2, Krnjic 13. Csere: Zsovár -, Tetemondova 2, Farris 7/3.
PEAC-PÉCS: Raksányi 11/3, Reid 9/3, Jovanovic 10/3, Nagy-Bujdosó 5/3, Bishop 19/3. Csere: Szücs 2, Fűrész 5/3, Kublina 4, Kaposi -, Nagy D. -.

A Magyar Kupa All Star ötöse
Zeljko Djokic: Azt éreztem az egész kupahétvégén, hogy volt valami a levegőben, valami emberfeletti, nagyon nehéz ezt megfogalmazni. Fantasztikus csapatmunkát produkáltak a lányok mindkét irányba, a védekezésünk és a támadásunk is jól működött. Ez az első aranyérmem vezetőedzőként, rendkívül boldog vagyok most, és ezt a sikert feleségemnek, Edának és másodedzőnek Imreh Ajtonynak ajánlom, akik ebben a periódusban igazi támaszként álltak mellettem.

A döntő MVP-je Abby Bishop lett, az All Star ötös: Medgyessy Dóra (MTK), Fegyverneky Zsófia (Sopron), Nevena Jovanovic (PEAC-PÉCS), Horváth Zsófia (ZTE NKK), Abby Bishop (PEAC-PÉCS.)