KSC Szekszárd

Kár, hogy ilyen mederbe terelték…

2019. január 06.
Kár, hogy ilyen mederbe terelték… Nem borult a papírforma, „megfelelő segítséggel” dominálni tudott a vendéggárda, amely miután Sarah Imovbioh-t 9 játékperc alatt kipontozták, 30 ponttal győzött Pécsett.
Szép számú közönség előtt jó hangulatban indult a rangadó, ekkor még nem gondoltuk, hogy a végén olyan meccs alakul belőle, amely után négy-öt ellenünk megítélt kulcs szituációt emlegetünk felháborodottan… Büntetődobások után estek a kosarak az elején, pécsi oldalon nigériai centerünk, Imovbioh tett a helyére négyből négyet, a tolnaiaknál Bishop egyszer volt eredményes (2. perc 4-1). Régen vártunk már erre, hogy ilyet láthassunk a pályán: Simon Zsófi – kötéssel a kezén ugyan - hosszú kihagyás után került ismét a csapatba, be is vágott nyitánynak egy remek triplát, amivel 7-1-re vezettünk. Kiegyenlítettek a vendégek Gereben duplájával, majd azonnal faultproblémákba ütköztünk, Katarina Tetemondova neve mellett kettő, Sarah Imovbioh-é mellett pedig három állt a hatodik percben, és a sípmesterek kárunkra hozott ítéletei alapjában meghatározták a mérkőzés további alakulását... Sajnos miután Imovbioh 3 hibával a padra kényszerült, egészen más meccs vette kezdetét… Új centerünk, Alyssia Brewer is pályára került 10-10-es állásnál, sok kosár nem esett ebben a periódusban, rendkívül nagy energiákat mozgattak a csapatok védekezésben. Még a reklamáló Meszlényi Róbertnek adtak technikait 12-12-nél, azonban a Bishop kihagyta a büntetőt. Eladott labdáink miatt mérgelődhettünk egy sort (10-et jegyeztünk 10 perc alatt), ennek is volt betudható a 17-14-es szekszárdi vezetés.

A 12 percben Simon Zsófi már a 8. pontját szerezte, de még mindig a vendégek tartottak előrébb (17-19). Nem sokkal később Sarah Imovbioh megkapta negyedik személyi hibáját is úgy, hogy összesen hat(!) percet tölthetett a pályán, így alig egy rövid szusszanásnyi pihenő után Alyssia Brewer ismét pályára került. Elléptek a vendégek, a szenzációs védőmunkája mellett ponterős Eldebrink hárompontosával már 28-20-ra vezetett a KSC, Meszlényi Róbert pedig időkéréssel próbált meg közbeavatkozni. Nem találtuk igazán a játék ritmusát, a negyed derekán továbbra is nyolc volt közte (22-30). Wentzel Nóri kapott a palánk alatt egy hajszálpontos labdát Simon Zsófitól, amit gyönyörű szépen fel is tett (24-30). Értékesített két büntetőt, majd bevágott egy majdnem hármast is, amivel 28-34-re zárkóztunk a 18. percben. Azok a fránya, bután eladott labdák – amelyekből akadt 16 (!) az első félidőben – nem maradnak büntetlenül, így ismét tízzel járt előrébb a Szekszárd (28-38). Simon Zsófi majdnem triplája, majd a festékben rendszeresen három másodpercen túli időt eltölthető Bishop közelije alakította ki a 30-40-es állást a félidőre, széllel szemben bizony borzasztó nehéz volt előre haladni.

Nem csökkent a tíz pontos hátrányunk, duplára dupla, triplára tripla volt a válasz (35-35). Nem sokat kellett várni arra, hogy Sarah Imovbioh-t kipontozza a három játékvezető, a KSC pedig kihasználva problémáinkat, tovább növelte az előnyét (24 perc 37-51). Küzdöttünk, kapaszkodtunk, próbáltunk felzárkózni, egy pillanatra nem adtuk fel, és zsinórban dobott hat pontunknak köszönhetően 43-51-re jöttünk vissza. Megint tíz pontos lett a differencia, ráadásul Alyssia Brewer is megkapta a harmadikat, természetesen a személyi hibapontot illetően. Néhány kihagyás, és villámgyorsan kialakult a 15 közte a harmadik negyed végére (47-62).

A záró felvonásban a kiemelkedően játszó Eldebrink volt elemében, két hármast is bevágott, a légiósai vezérelte KSC pedig 68-52-re járt előrébb. Belelendült a többi kék mezes is, csak úgy szórták a triplákat, amivel a 36. percre 27 pontossá duzzadt Bishopék előnye (52-79). A mérkőzés csendesen ért véget, kerek harminc pontos szekszárdi győzelemmel. Nagy kár érte, hogy ilyen mederbe terelték ezt a meccset, amelyből egyébként kiváló rangadó is válhatott volna…

PEAC-PÉCS – KSC Szekszárd 58-88 (14-17, 16-23, 17-22, 11-26)
Pécs, 1000 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Tóth
PEAC-PÉCS: Vanloo 4, Wentzel 6, Simon 14/3, Tetemondova 3/3, Imovbioh 7. Csere: Tenyér -, Gémes-Sarok 4, Brewer 7, Ruják 13/3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
KSC Szekszárd: Studer Á. 11/3, Eldebrink 24/12, Gereben 4, Bishop 20/3, McCall 15. Csere: Therodoreán 6/6, Bálint 3/3, Dojkic 5/3. Edző: Zeljko Djokic, Boris Maljkovic