Kár érte...

2015. január 10.
Kár érte... Tíz pontos vereséget szenvedett Győrben a PEAC-PÉCS, mivel a több jó egyéni teljesítményt felvonultató győri gárda ellen nem tudta átlépni saját korlátait. Szerdán a Besiktas érkezik Pécsre.
Az első negyed során egyértelműen a vendégcsapat dominált. Ragyogóan kezdett Zeljko Djokic együttese, ahol Destiny Williams az első négy percen három kosarat is dobott, 2-8-nál időt is kért Völgyi Péter, a győriek edzője. Közelebb jött a Győr, amely ebben a tíz percben két triplát is szerzett, de ekkor úgy tűnt csapatjáték helyett inkább az egyéni megoldások jelennek meg a zöld-fehérek játékában. A PEAC ezzel szemben úgy jutott 19 pontig, hogy ötletesen, gördülékenyen támadott és taktikusan védekezett.

A második negyed elején fordult a kocka, a győriek nekik kedvezőbb a játékvezetői felfogás mellett pontosabban dobtak távolról, így elsősorban Ivanovic trojkáival 24-21-re átvették a vezetést. Hurst révén fordítottunk, ám a belelendülő Ivanovic és Radocsaj megállítására ki kellett valamit találni, a 17. percben időt is kért Zeljko Djokicnak 34-27-nél. A szerb irányító Radocaj extrán játszott, és ebben a periódusban a Győr egyértelműen igazolta, hogy nem véletlen a tabellán elfoglalt helyezése. Öt pontos hazai vezetésnél jött el a nagyszünet (38-33) és vonulhattak rövid pihenőre a csapatok.

Több mint két percig nem esett kosár egyik oldalon sem. Raksányi nagyszerű triplája törte meg a kosárcsendet, sőt Williams duplája az egyenlítést jelentette a 24. percben (38-38). Sokáig azonban nem tartott a pécsi öröm, Ivanovic hárompontosával ismét előnyben voltak a győriek. Vajda kosara után (43-39) Hurt sántikált le a pályáról bokáját fájlalva, és a növekvő különbség mellett le is vetette a bokavédőit, jelezve hogy vége számára a meccsnek. Szücs Réka maradt jóformán egyedül a szerb válogatott első számú irányítójával, nem is nagyon lehetett kérdéses párharcuk kimenetele… A hazaiaknak minden bejött, míg pécsi oldalon kimaradt büntetők és eladott labdák tarkították a játékot. Takács kosara után ismét időkérésre kényszerült a PEAC-PÉCS, ekkor 52-39-re vezettek a győriek. Völgyi Péter kapott kintről érthetetlenül technikait (javukra fújtak személyit), az érte járó büntetővel, majd egy duplával 54-47-re kapaszkodott a PEAC.

A záró játékrésznek 56-49-es állással vágtak neki a felek, de a hazaiak hamar jelentős előnyre tettek szert (33. perc 63-51). A sérüléssel küszködő Nevena Jovanovic szépített, hárompontosával tízen belülre került a PEAC. Mindkét oldalon hibáztak a játékosok (időnként a játékvezetők is), a negyed derekán Raus triplájával 66-59-re alakította az állást, majd nem sokkal később Raksányi is betalált a 6,75-ös vonalon túlról, mire a hazaiak szakvezetője időkéréssel szakította meg a játékot (37. perc 68-62). Három perccel a mérkőzés vége előtt Orozovic pontozódott ki, majd egy buta eladott labda és Vajda hárompontosa miatt bosszankodhatott a pécsi szurkolótábor, hiszen egyre fogyott a fekete mezesek győzelmi reménye (73-62). A vége tíz pontos hazai siker lett, Hurst kiválása után sajnos nem volt valós győzelmi esélye az amúgy több hibát vétő PEAC-nak a Győr otthonában.

CBM CARGO Uni Győr – PEAC-PÉCS 78-68 (14-19, 24-14, 18-16, 22-19)
Győr 200 néző, V.: Papp, Farkas, Jakab
Győr: Radocaj 20, Horváth 11/3, Takács 4, Laklóth 3/3, Vajda 16/9. Csere: Ivanovic 20/15, Vincze 2, Czirják -, Török 2.
PEAC-PÉCS: Hurst 6, Raksányi 9/6, N. Jovanovic 10/6, Kaposi 7, Williams 15. Csere: T. Jovanovic 6, Szücs 3, Orozovic 6, Raus 6/3

Zeljko Djokic: Gratulálok a Győrnek, jól játszottak ma este. Az X-Faktor náluk Ivanovic volt, aki bedobott hétből öt triplát. Igaz, ehhez mi is hozzájárultunk védekezési hibáinkkal. Nehéz úgy egy ilyen rangadót játszani, hogy egyik legjobbunk, Nevena Jovanovic fájó bokáját injekciózni kell és amikor még nyílt a meccs Natalie Hurst is megsérül. Taktikailag jól reagálta le ezt a Győr, mi pedig kicsit elveszítettük a hitünket. Nagy erőfeszítésekkel visszajöttünk a meccsbe, de az utolsó öt percben olyan hibákat vétettünk, melyeket triplával büntetett meg az ellenfél, ami megpecsételte a sorsunkat. Ebből a meccsből lehet és kell is tanulni.