Kemény mérkőzés vár ránk

2020. március 04.
Kemény mérkőzés vár ránk Csütörtökön 13 órakor a TFSE-MTK ellen lépünk pályára a Magyar Kupa nyitómérkőzésén, ahol a tét a négybe jutás.
Csütörtöktől három napon át a női kosárlabda fővárosává lép elő Pécs, idén ugyanis a Lauber Dezső Sportcsarnok ad otthont a Killik László Női K&H Magyar Kupa nyolcas döntőjének. Az első napon igazi csemegének ígérkezik a sportág szerelmesei számára mind a négy párosítás, hiszen a kiemelést nélkülöző sorsolás idén a lehető legkiegyensúlyozottabb párharcokat eredményezte. Nem lehet előre nagy biztonsággal egyik csatáról sem kijelenteni, hogy valamelyik csapat favoritja lenne a negyeddöntőnek, így minden érintett szurkolótábora megalapozottan reménykedhet kedvenceik eredményes szereplésében.

Ami a számunkra legfontosabb negyeddöntőt illeti: van miért visszavágnunk az ellenfélként kisorsolt TFSE-MTK csapatának, az élvonalban remekül szereplő fővárosi csapat mindkét alapszakasz meccsén legyőzött minket, először Pécsett, a második fordulóban 94-84-re, majd december 28-án egy hosszabbításos mérkőzésen 93-89-re.

Kiváló támadóerővel rendelkeznek a fővárosi lányok, a két, rendkívül ponterős Jenkins mellett a csapatkapitány Süle, valamint a fiatal Bernáth Réka és a center, Arsenic is veszélyt jelent az ellenfelek kosarára. Harmonikus, kiegyensúlyozott csapatjáték jelemzi Magyar Bianka együttesét, akik az újoncok minden tehertől mentes alapállásából egészen az NB I A csoport ötödik-hatodik helyének egyikéig küzdötték fel magukat.

A mieink nehéz sorozatban voltak a kupadöntőt megelőzően, számos idegenbeli, ráadásul erősebb játékerőt képviselő csapattal mérkőztek meg, de a legfontosabb összecsapásukon, a ceglédin sikerrel szerepeltek, és a hetedik helyen zárták az alapszakaszt. Hatalmas a várakozás a csütörtöki meccs előtt, hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy mekkora siker lehet egy újabb éremért játszani a honi porondon. A jelenlegi helyzetben sajnos az egészségügyi helyzet adott a legtöbb aggodalomra okot, ismert, hogy a csapat fele küzdött immunrendszert legyengítő betegséggel, vagy sérüléssel. Az utóbbi napokban az inkább taktikai jellegű edzéseken mindenki részt tudott venni, így megvan a remény arra, hogy az optimális ötösét küldheti pályára Meszlényi Róbert vezető edző.

A mérkőzés 13:00 órakor kezdődik, a pénztárakat délben nyitják. Az MKOSZ által szervezett rendezvényre a klubunk által kibocsátott bérletek, tiszteletjegyek és VIP belépők nem érvényesek, napijegyek 1000 Ft-os egységáron kaphatók a helyszínen.