Késő esti diadal a ZTE ellen

2013. szeptember 21.
Késő esti diadal a ZTE ellen Egy nehéz nap éjszakájába nyúlóan ért véget csapatunk harminc pontos győzelmével (76-46) a PEAC-PÉCS - ZTE NKK összecsapás a Gumiflex 44. Göcsej Kupa szombatján.
Csapatunk játszotta az utolsó meccset ezen a napon, ami részben azért is alakult így, mert odahaza Pécsett a Központi temetőben 14 órától szinte a teljes kosárlabda társadalommal együtt búcsúztatták el Fűzy Ákost. Ezt követően ült autóba csapatunknak az a magja, aki képviselte a klubot ezen a szomorú eseményen, hogy néhány óra múlva már labdát fogjon a kezébe, és győzelemre vezesse klubját.

Az első negyed döcögősre sikerült, a szokatlanul késői kezdés mellett nem találta a ritmusát Zeljko Djokic csapata, és mivel hiányzott a sebesség és a megfelelő kontaktusok a játékból, alig-alig alakult ki különbség az erre az idényre jócskán átalakuló – és talán nem túlzás kijelenteni, hogy nem erősödő - ZTE-vel szemben. Az első pillanatoktól leszámítva kettő-négy ponttal vezetett a PEAC, ám a negyed végén majdnem egyenlített a hazai gárda, ha Horváth Zsófi bedobta volna mindkét büntetőjét. A 16. perc táján tudott annyira felpörögni - elsősorban a ponterősen és dinamikusan játszó Horváth Lilla vezetésével - a PEAC, hogy előnye meghaladta a tíz pontot (30-17). Hat zalai pont után ismét Horváth Lilla megoldásai nyomán este kosarak, így a szünetre 35-26-os pécsi vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. Sajnos a meccs elején történt egy sajnálatos sérülés, a harmadik percben 4-4-nél Ambrus Szandra kapott a térdéhez és nagy fájdalmak közepette támogatták le a pályáról.

A második félidőben növelte előnyét a PEAC, jobban zárt a védekezés, és több gólerős teljesítmény is látható volt pécsi oldalon, Williams, Nagy Bujdosó és Jovanovic is termelte a kosarakat, így 55-38-ra vezettek az utolsó tíz perc előtt. Ekkorra már kipontozódott Orozovic és Pap Regina a PEAC-tól, Horváth pedig a kék mezes zalaiaktól. A záró periódusban az erejével teljesen elkészülő egerszegiek ellen hamar húsz pontra növelte vezetését a PEAC, és bár a 34. percben Williams is a földön maradt és ápolni kellett harminc ponttal győzött a PEAC-PÉCS a ZTE NKK ellen. Ahogy a mieink zárták a szombati napot, úgy ők nyitják a vasárnapot, ugyanis reggel 9 órától a bosnyák Zenica helyére beugró Szekszárd ellen vívják utolsó összecsapásukat.

PEAC-PÉCS – ZTE NKK 76-46 (12-11, 23-15, 20-12, 21-8)

V.: Ádám, Győrffy, Szalai

PEAC-PÉCS
: Reid 6, Orozovic 2, Jovanovic 11/3, Horváth 16, Williams 11. Csere: Nagy Bujdosó 15/3, Pap -, Fűrész 7/3, Nagy D. 4, Szűcs 2, Raus 2, Demeter -.
ZTE NKK: Török 6, Ambrus -, Varga 20, Czukor 3, Horváth 1. Csere: Fritz 7, Fuisz 3, Vágvölgyi 6.

Zeljko Djokic:
Nehéz napon vagyunk túl, ami a kezdésünkre rányomta a bélyegét. Az elején nem tudtunk sok dolgot gyakorolni, aztán a 15. perctől beindultak a motorok nálunk, és elkezdtünk úgy játszani, hogy attól kezdve hasznossá vált a mérkőzés. Bár ezen a felkészülési meccsen nem az eredmény a legfontosabb, azért örülünk neki, hogy mindössze 46 pontot kaptunk, jól védekeztünk, mozgékonyan játszottunk. A második félidőben jobban érvényesült a tranzíciós játékunk, és ettől kezdve tudtunk elhúzni. Remélem hogy sem Ambrus Szandra, sem Latoya Williams sérülése nem komoly.