Késő esti siker

2016. szeptember 23.
Késő esti siker Győzelemmel indított a Göcsej Kupán a PEAC-PÉCS, miután a bosnyák Play Off Sarajevot 78-55 arányban múlták felül Raksányi Krisztáék.
Meglehetősen későn kezdődött a pénteki záró találkozó a 47. Forest Göcsej Kupán, már este 20 óra is elmúlt mire feldobták a játékvezetők a labdát. A mérkőzés legeleje jól indult kétszer is megtalálták a társak litván centerünket, Eglé Siksniutét, akinek két kosarával hamar 4-0-ra vezettünk. 6-6-nál érte utol csapatunkat a bosnyák Sarajevo, és innentől eltompultak lányaink, lankadó figyelmünknek is köszönhetően, át is vette a vezetést ellenfelünk. A negyed derekán 7-12 állt az eredményjelzőn, előnyüket az első játékrész végére is megőrizték a Play Off játékosai (13-17). A második negyed is hasonlóan indult, a vendégek dobtak egy hárompontost, amivel 13-20-ra módosult az állás. Jött azonban Raksányi Kriszta válasza ugyanebből a műfajból (16-20), ám nem sokkal ezután már a második sportszerűtlent fújták a játékvezetők a PEAC ellen, ami után tovább növelték előnyüket Cordáék. Szép fokozatosan azonban összeállt a védekezésünk és 16-23-ról 30-23-ra fordította meg az eredményt csapatunk egy 14-0-s sorozattal. Ez a hét pontos pécsi előny meg is maradt a nagyszünetre (34-27).

A fordulás után kicsit felzárkóztak Dzebo hárompontosával a bosnyákok, ám Raksányi Kriszta két triplát is elsüllyesztett a gyűrűben, amivel 10 pontra növelte csapatunk előnyét (42-32). A negyed derekán Eglé Siksniuté megkapta negyedik személyi hibáját, de jött Licskai Zsófi, aki szintén jól érezte a zalaegerszegi gyűrűt ezen az estén, és 17 pontig jutott, akárcsak litván centerünk. A záró felvonásban fokozatosan tudtuk növelni előnyünket a lelkes bosnyák csapat ellen, így a végére 23 ponttal bizonyultunk jobbnak Markovicékkal szemben.

Folytatás szombaton 16 órától a ZTE NKK ellen, amely csapattal szemben itt a lehetőség a bő két hete elszenvedett vereségért való visszavágásra.

PEAC-PÉCS – ZKK PLAYOFF SARAJEVO 78-55 (13-17, 21-10, 17-10, 27-18)
Zalaegerszeg 100 néző, V.: Papp, Szalai, Németh

PEAC-PÉCS: Mandic 4, Raksányi 11/9, Juhász 7, Kuster 16, Siksniuté 17. Csere: Licskai 17, Fűrész 2, Zele 4, Szücs L. -, Sellei -, Szücs R. -, Raus -. Edző: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony
ZKK Sarajevo: Corda 12/3, Delic 7, Markovic 12, Delic A. 6, Dzebo 11/6. Csere: Azinovic -, Viskovic 3, Peric 2, Starevic -, Cato 2.

Boris Maljkovic: Későn kezdődött a mai meccsünk, ennek megfelelően álmosan kezdtünk. Utána azonban helyre álltak a dolgok és nagyszerűen ki tudtuk használni a lehetőségeinket a center poszton az alacsonyabb szerkezetű ellenfelünkkel szemben. Holnap már komolyabb ellenfél ellen fogunk játszani, erre kell most már koncentrálnunk. Gratulálok a csapatomnak, jó volt a hozzáállásuk a mérkőzéshez.