ELTE BEAC Újbuda

Két pokoli félidő és sima pécsi siker a rajton

2019. szeptember 26.
Két pokoli félidő és sima pécsi siker a rajton Pokolian rossz első félidőt pokolian jó második követte, a nagyszünet után teljesen felőröltük ellenfelünket és nagy különbséggel, 84-48-ra győztünk a bajnoki nyitányon.
Elhibázott dobásokkal, ritmustalanul indítottuk a meccset, nem így a vendégek, akik Laklóth és Li révén 0-4-el rajtoltak. A Baranya Megyei Önkormányzat szervező munkájának köszönhetően mintegy 200 kisgyerek érkezett Szigetvárról, Szászvárról és Hobolból, az ő buzdításuk közepette Wentzel Nóri talált be elsőként a pécsi oldalon, majd Szabó Fanni egyenlített. Kicsit mindig előrébb jártak még a fekete mezes vendégek, Cierra Bravard két jó büntetőjével tudtunk néhány perc erejéig fordítani, de a motiváltan kosárlabdázó, 10 perc alatt kilenc pontig jutó Laklóth remekül tartotta csapatát (9. perc 17-18). Vita Horobets alig érkezett meg a pályára, máris betalált, amivel beállította az első negyed végeredményét (19-18).

Kevesebb kosár esett a második felvonás elején, elfogódott volt mindkét gárda, Balogh Judit lányai ráadásul négy és fél percig nem is szereztek kosarat (14. perc 23-18). Szabó Dóra törte meg egy triplával a BEAC-os kosárcsendet, majd egy sportszerűtlen faultunk is a vendégek malmára hajtotta a vizet, amivel ki is egyenlítettek (25-25). Újabb lendületet vettek lányaink, zsinórban háromszor is betaláltak a gyűrűbe Maegan Conwright-ék, időt is kért a fővárosi csapat 31-25-ös állásnál. Szabó Dóra vette át a vezérszerepet és tartotta lőtávolságon belül csapatát (18. perc 33-30), a nagyszünetre sem sokkal tudtuk növelni a különbséget (37-33).

Teljesen más ritmusban álltunk bele a játékba a harmadik negyed elején, feljavuló védő és összeálló támadójátékunknak köszönhetően hamar tíz pont fölé növeltük a különbséget (44-33). Megnyugodtunk, és elkaptuk a fonalat, labdákat szereztünk, lepattanókat gyűjtöttünk be, amiből remek támadásokat tudunk vezetni. A negyed derekán 50-38-ra vezettünk, a vendégek elvétve találtak csak be, és egyre inkább kezdtük felőrölni a fővárosi gárdát (29. perc 58-40).

A záró játékrésznek 62-40-es pécsi vezetéssel vágtak neki a csapatok, a lendületünk továbbra is megmaradt, fokozatosan tovább növeltük a különbséget az elkedvetlenedő, elfáradó BEAC-os lányokon látszott, hogy nem fognak tudni fordítani. Taisiia Udodenko elképesztő teljesítményt nyújtott, 16/3 pontja mellé 12 lepattanót is begyűjtött. Egyre inkább nőtt a szakadék a csapatok között, amely a végén 84-48-nál állapodott meg, és mivel a második félidőben mindössze 15 pontot engedélyeztünk ellenfelünknek, 36 ponttal nyertünk.

PEAC-PÉCS – ELTE BEAC Újbuda 84-48 (19-18, 18-15, 25-7, 22-8)
Pécs, 400 néző. V.: Tőzsér, Kovács N, Horváth Cs.

PEAC-PÉCS: Conwright 14, Wentzel 9, Szabó F 4, Udodenko 16/3, Bravard 12/3. Csere: Gémes-Sarok 6/6, Kaposi 6, Horobets 9/3, Hegedűs 5, Habling -, Ruják -, Sánta 3. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta.
ELTE BEAC Újbuda: Li 6/3, Zsámár 3/3, Landwehr 7/3, Laklóth 13, Fogg 3. Csere: Tóth D -, Gocsmann -, György -, Szabó II. D. 16/9, Vincze V -, Dénes -. Edző: Balogh Judit, Vajda Anna.