Két nyert negyed a címvédő ellen

2014. január 22.
Két nyert negyed a címvédő ellen Moszkvában sem vallott szégyent csapatunk, két negyedet megnyert, ám az első negyedben összeszedett hátrányt nem sikerült ledolgozni. A párharcból a Dinamo Moszkva jutott tovább az Európa Kupában.
Hiába Európa egyik leggazdagabb klubja a Dinamo, a legjobb vendéglátók toplistájára biztos nem kerülnének föl. Kedd este a PEAC-PÉCS edzésről tartott a szálloda felé, mikor lerobbant a házigazdák által biztosított busz. A moszkvai vezetők telefonon meg is ígérték, hogy néhány percen belül küldenek felmentősereget az orosz télben ragadt katonáinknak, ám ebből a néhány percből végül másfél óra lett. A lányok ugrálással melegítették magukat a mínusz 20 fokban gyorsan kihűlő buszban, a mentés végére maradó férfiak pedig némi szívmelegítőhöz fordultak segítségül. A csapat végül éjjel fél 11-re ért vissza a hotelbe.

A Dinamo 5000 férőhelyes, impozáns csarnokában mindössze 300 néző lézengett. A két Dabovic-testvér közül a vasárnapi rangadó után most a fiatalabbal is megmérkőzhetett a Pécs, mivel Ana Dabovic felépült sérüléséből. A hétvégi, orosz fordulón gyengébb teljesítményt nyújtó Tina Charles kezdte a mérkőzést, majd a Pécsett is brillírozó Grishaeva dobott két büntetőt. Abrikosova gyorsindításgóljával 6-0-ra elhúztak a hazaiak, de szerencsére Nevena Jovanovics erre a sorozatra triplával válaszolt. Nagy-Bujdosó szintén hármast dobott, ezzel egyből kiegyenlített a Pécs (6-6). Az, hogy a PEAC mennyire tudja kemény védekezését játszani Moszkvában, elég hamar eldőlt: 5 perc játékidő után csapatkapitányunk ellen befújták a 3. személyi hibát is, az orosz center, Grishaeva pedig egymás után dobhatott két 2+1-et (12-6). Innentől a Dinamo másik magas embere, Charles vette át a stafétát, és szórt 7 pontot pécsi válasz nélkül (19-6). Raksányi Kriszta értékesített két büntetőt, de eztán is csak az oroszok találtak be, így a Moszkva az első negyedben majdnem 20 pontos előnyre tett szert (26-8).

A 2. negyedben Nagy-Bujdosó szerezte az első pontokat triplájával, ám Grishaeva duplájával már 12 pontnál tartott, többnél, mint ez egész Pécs (28-11). Bujdosó újabb kosara után a pépcsi oldalon Williams is triplát dobott, a PEAC sokkal jobban játszott, mint a kissé fásult, energia nélküli első játékrészben, 2 perccel a negyed vége előtt pedig Sanja Orozovic találatával 13 pontra csökkent a Pécs hátránya (43-30). Az időkérés után Williams is betalált, 11 pontos különbségnél sajnálhatta igazán a csapat az elengedett első 10 percet. Az oroszok persze ezt nem hagyták annyiban, az utolsó percben zsinórban szórtak 6 pontot, ám a negyedet így is a PEAC nyerte 23-24-re.

A 3. negyed nem a pontesőről szólt: Dorosheva ugyan triplával indított, mellyel ismét 20 pont lett a különbség (52-32), de Jovanovic duplája után 3 percet kellett várni az újabb pécsi kosárra (58-36). 2 és fél perccel a negyed vége előtt Orozovicsnak ítéltek sportszerűtlen faultot. Ezt a negyedet 12-6-ra az oroszok nyerték.

A záró etapban Zseljko Djokics a fiatalokat küldte pályára, nagyon hasznosan játszott Kaposi Pálma, Raksányi Kriszta pedig kifejezetten jó formát mutatott. Nagy Dorci is betalált, a végén pedig egy 5-0-s zárással 21 pontra zárkózott a PEAC, és 17-19-re megnyerte az utolsó negyedet. A 78-57 bátran nevezhető tisztes helytállásnak a címvédő ellen. A PEAC-nak ezzel véget ért az Európa Kupa szereplése a legjobb 16 között, ahol nehezebb ellenfelet talán nem is kaphatott volna.

Dinamo Moszkva- PEAC-PÉCS 78-57 (26-8, 23-24, 12-6, 17-19)

Dinamo Moszkva: Toliver 7/3, Dorosheva 5/3, Abrikosova 4, Grishaeva 22, Charles 15 cserék: Dabovic 9, Loginova 6/6, Fedorenkova 3, Novikova 6, Grigoryeva 1, Sokolovskaya -.
PEAC-PÉCS: Fűrész -, Reid 7, Jovanovic 5/3, Nagy-Bujdosó 10/6, Williams 15/3 cserék: Raksányi 10, Orozovic 7/3, Nagy D. 2, Kaposi 1, Horváth -, Pap -.

Zseljko Djokics:
Ma nem lehetek elégedetlen az eredménnyel, csak azzal, ahogyan játszottunk. Energia nélkül, sokszor nem jó döntéseket hozva. Hagytuk a Dinamót játszani. Ez volt a legnagyobb különbség a mai és a pécsi mérkőzés között, mivel a Moszkva sztárjaiban benne van a rengeteg pont, Pécsett az első félidőben nem hagytuk őket dobni, míg itt igen. Ez volt az első évünk az Európa Kupában, ahol elsősorban a nemzetközi tapasztalatszerzés volt a cél. Remélem, jövőre már az Euroligában szerepelhetünk. Ha nem kapunk ki a Nantes és a Villeneuve ellen két szerencsétlen mérkőzésen, nem a Dinamo lett volna az ellenfél a legjobb 16 között, és talán tovább is juthattunk volna. Mikor nincsenek sztárjátékosaid, csak akkor lehetsz igazán sikeres, ha nagyon keményen védekezel. Hosszú távon így lehetsz eredményes, így nyerhetsz bajnokságot.