Kétórás csata, kétpontos vereség

2016. március 30.
Kétórás csata, kétpontos vereség Egy ilyen, két győzelemig tartó, ráadásul kiélezett párharc esetében mindig azt szokták mondani, hogy az első mérkőzés kulcsfontosságú: óriási csatában ugyan, de sajnos két ponttal elveszítettük. Folytatás szombaton!
A komlói csarnokban egészen csodálatosan kezdődött minden csapatunk számára. Zele Dorina hihetetlenül elkapta a fonalat az első percekben, pillanatok alatt hét pontnál tartott, amihez Williams is hozzátett egy duplát, s máris 0-9 volt az állás. Kár, hogy csak három minutum telt el, s harminchét még visszavolt...
A folytatásban természetesen magára talált a házigazda PINKK, s elsősorban Babkinának köszönhetően megkezdte a felzárkózást. A 8. percben már egyenlő volt az állás (11-11), de Raksányiékat szerencsére ez nem különösebben zavarta meg, behúzták az első negyedet.
Eddig tehát minden rendben volt. A másodikban azonban sajnos megállt a tudomány támadásban: csak tíz pontot szereztünk, s így annak ellenére fordítani tudtak a hazaiak, hogy Robertson-Warren semmire sem ment a palánk alatt, csak a 16. percben talált be először. A nagyszünetben 28-27 volt az állás, semmi sem volt veszve tehát, de nagyon keménynek ígérkezett a folytatás.
Az is volt, de bírtuk a gyűrődést! A harmadik negyedben végre betaláltunk távolról is: dobott egy triplát Williams, egyet Parks, és egyet Pedrals is, s ezekre a hármasokra akkora szükség volt, mint egy falat kenyérre. Hiába vezetett a játékrész elején négy ponttal (31-27) a PINKK, fordítottunk, hét pontra (33-40) is megléptünk, ám a hajrá sajnos Rujákéknak sikerült jobban, így végül ezt a tíz percet is megnyerték. Babkina vitte a hátán a csapatát, ekkor már húsz pontnál tartott – de már négy faultnál járt.
És a lett szőkeség az utolsó felvonásban sem állt le, hat pontot ekkor is dobott. A másik oldalon ezúttal Cristina Pedrals vette fel a kesztyűt, két triplát és egy duplát is szerzett, ám egyedül kevés volt: a közel kétórás meccset végül a PINKK nyerte meg hatalmas csatában két ponttal 62-60-ra, s ezzel 1-0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban.
Folytatás szombaton 18 órakor Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban!

PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs 62-60 (11-17, 17-10, 18-16, 16-17)
Női kosárlabda NB I., negyeddöntő, első mérkőzés, Komló
PINKK-Pécsi 424: Babkina 26/12, Ruják 2, Drammeh 7/3, Nagy D. 7/3, Robertson-Warren 3. Csere: Gémes-Sarok 7, Handy 8, Kovalcsik 2, Sánta. Megbízott vezetőedző: Laczka Miklós. PEAC-Pécs: Pedrals 11/9, Raksányi 5, Parks 10/3, Zele 13, Williams 12/6. Csere: Eivery 2, Sztankovics 4, Fűrész 3/3. Vezetőedző: Roberto Hernández.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0-9, 8. perc: 11-11, 13. perc: 16-20, 17. perc: 20-23, 24. perc: 33-33, 27. perc: 36-40, 33. perc: 53-49, 36. perc: 57-55.

További eredmények: Sopron–Zalaegerszeg 87-44, Győr–Cegléd 70-60, Diósgyőr–Szekszárd 63-57.