PEAC-PÉCS
Niki Lefkadas

Kettős győzelemmel kerültünk a főtáblára

2021. szeptember 29.
Kettős győzelemmel kerültünk a főtáblára Tükörsima mérkőzésen, hat akadémista kosárlabdázót bevetve, nyolcszáz néző előtt 72-64-re legyőztük a görög Niki Lefkada együttesét, így október közepétől jöhetnek az Európa Kupa csoportmérkőzések!
Sérülések miatt felforgatott kezdőcsapattal kezdtük a Niki Lefkadas elleni Európa Kupa selejtező visszavágóját, amelyet álomrajttal, remekül kezdtünk. Nem telt el három perc és a görögök időt kértek 10-0-nál. Szinte minden játékosunk kosárral köszönt be, négyen is betaláltak, közte két tripla is a gyűrűben landolt. Valósággal tombolt is a lelátót szépen megtöltő szurkolóhad, akik között rengeteg kis kosaras is helyet foglalt. Zavitsanos mester hiába próbált meg beavatkozni, a folytatásban is rosszul céloztak a görögök, a lepattanókat is jobban szedtük (7. perc 17-4). Csirke Ferenc bátran cserélt, Kötő Luca már az első játékrészen pályára került, amely 19-8-as pécsi vezetéssel zárult.

A második negyed a kezdőcsapatba jelölt és remekül kosárlabdázó Sarok Niki palánk alatti kosarával indult, Kiss Virág passzolta be neki centerbe remek ütemben a labdát. Kicsit összekapták magukat a görögök, próbálták tartani a mieinkkel a lépést (14. perc 26-16). Kiss Virág már a tizedik pontjánál járt a negyed derekán, a Lefkadas pedig tizen belülre került zsinórban szerzett nyolc pontjával (32-26). Ezt nem nézte tétlenül vezetőedzőnk, két perccel a nagyszünet előtt időt kért, ami után ismét jobban koncentráltak a mieink, ezt jelezte Sarok Niki szép hárompontosa, jól jött ez a trojka a kosárcsendünk megtörésére. A félidő vége előtt ismét csak egy Sarok Niki triplának örülhettek a szurkolók, két negyednyi játék után 38-28-nál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

Hiába tűnt lefutottnak a párharc, újra nekidurálták magukat a csatának a felek. Wentzel Nóriék rátettek még egy lapáttal, hullottak a triplát, megszereztük a lepattanókat, hamar húsz lett közte (24. perc 50-30). Laczkó Sári is pályára került a negyed derekán, Kötő Lucához hasonlóan ő is élete első Európa Kupa meccsén mutatkozhatott be. Stabilizálódott a húsz pont körüli differencia, Laczkó Sári is betalált, a negyed végét jelző dudaszó 58-40-nél szólalt meg.

Laczkó Sári sarokból eleresztett sikeres hárompontosával indult a záró játékrész, amit két görög kosár követett (61-44). Hamarosan Csényi Annát is pályára küldte Csirke Ferenc vezetőedző, vele együtt hat akadémista játékos szerepelt a mai mérkőzésen. Valamivel több, mint öt perc volt hátra ekkor a találkozóból, és bár ezt a negyedet ugyan megnyerte a Niki Lefkadas, de egyetlen pillanatra sem volt esélye elrontani csapatunk diadalát, így az Európa Kupa csoportkörébe az NKA Universitas PEAC jutott, ahol két török, a Bellona Kayseri és a Nesibe Aydin, illetve egy izraeli, a Neve David Ramla lesz az ellenfelünk.

NKA UNIVERSITAS PEAC – NIKI LEFKADAS 72-64 (19-8, 19-20, 20-12, 14-24)

Pécs, 800 néző. V.: Gracin (CRO), Stojanevic (BIH), Mikulic (CRO)

NKA Universitas PEAC: Szücs 6/3, Wentzel 21/6, Sarok 14/12, Nelson 6, Kiss 14/3. Csere: Selcova -, Brajkovic 4, Laczkó 7/3, Kötő -, Csényi -. Edző Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
NIKI Lefkadas: Tzanetaou 7, Konstantinova 5, McBryde 22, O”Dwyer 4, Thornton 13. Csere: Ntala 11/6, Typaldou -, M. Dandoulaki 2, A. Dandoulaki -, Kerasoviti -. Edző: Thomas Zavitsanos, Ioannis Foteinos