Kezdődik a párharc az Európa Kupa indulásért

2019. április 16.
Kezdődik a párharc az Európa Kupa indulásért A jövő évi Európa Kupás szereplés szempontjából rendkívül fontos mérkőzés vár ránk kedden, hazai pályán 19 órai kezdettel a VBW CEKK Cegléd ellen lépünk pályára. A találkozóra sok gyermeket várunk szerte Baranya megyéből.
A negyeddöntők lezárása után a Cegléd elleni rájátszás mérkőzések kerültek fókuszba, hiszen az a csapat, amelyik két győzelemmel hozza a soron következő párharcot, annak lehetősége nyílik rajthoz állni a 2019/2020-as idényben az Európa Kupában. Érdemes lesz figyelemmel kísérni az 5-8. helyért folyó csatározásokat, hiszen mind a négy csapat, amely elveszítette a negyeddöntőt, szeretne olyan helyen végezni, ahonnét lehetősége nyílik a nemzetközi kupaszereplésre. A másik ágon a KSC Szekszárd az NKE FCSM Csatával találkozik, előbbit pályahátrányból a CMB Cargo Uni Győr, utóbbit pedig az Aluinvent DVTK búcsúztatta az negyeddöntőben.

De visszatérve a mi párharcunkra; ellenfelünk számára igen zaklatottan indult a bajnokság és az is az utolsó pillanatban dőlt el, hogy becsúsznak a play-offot érő nyolcadik helyre az alapszakasz végén. December nyolcadikáig mindössze egy győzelmet jegyzett a ceglédi csapat a hét veresége mellett, amely nehezen „épült újjá”, hiszen egy szép és eredményes korszak zárult le a sikerkovács Cziczás László vezetőedző és a vele együtt távozó játékosok után. Az alapszakasz végére hét győzelemmel álltak a kék-sárgák, de végül nem saját kezükben volt a sorsuk, a Vasassal vívtak késhegyre menő csatát a nyolcadik helyért. Igazi dráma zajlott a Gabányi Sportcsarnokban az utolsó derbin, ahol a BEAC-Újbuda a Vasas Akadémiát fogadta, a piros-kékeknek győzniük kellett ahhoz, hogy a felsőházban folytatódjon számukra a bajnokság. A félidőben tíz pontos hátrányban lévő BEAC hosszabbítás után 84-80-ra nyert, ezzel pedig eldőlt, hogy a VBW Cekk Cegléd zár a nyolcadik helyen.

Több változás volt szezon közben a ceglédiek játékoskeretében, a távozó Dongue helyére érkezett a WNBA-ben is megforduló amerikai center Victoria Baugh, Swerrisdottir pótlására pedig Licskai Zsófiát szerződtették. A magyar centerrel néhány hete sérülése miatt már nem számol Peter Jankovic vezetőedző. Mindezzel együtt is erősek maradtak az Elefántkölykök, négy remek légiósuk van, Popovic és Swanier a külső posztokon okoz fejtörést az ellenfeleknek, Hamilton és Baugh pedig a palánkok alatt jelentenek veszélyt.

Az, hogy mennyire sikerül a kék-sárgák támadójátékát hatástalanítani, az kedden este kiderül. A PEAC-PÉCS csapatánál több sérülés hátráltatta az edzésmunkát az elmúlt héten, de mostanra mindenki bevetésre kész. Számítunk a lelátóról érkező támogatásra is, a Baranya Megyei Önkormányzat szervezésében sok kisiskolást várunk nagy szeretettel a lelátóra a megye több városából, kisebb településeiről is.