84 : 78
ELTE BEAC ÚJBUDA

Kiküzdött siker a BEAC ellen

2021. október 02.
Kiküzdött siker a BEAC ellen Nagy küzdelemben sikerült begyűjteni második bajnoki győzelmünket Pécsett, de végül hat ponttal többet dobtunk ellenfelünknél, így miénk lett a két pont.
Ahogyan arra számítani lehetett, első pillanattól kezdve teljes koncentrációra kényszerített bennünket az ELTE BEAC Újbuda. Néhány perc elteltével minimális előnyben voltak a sok fiatal játékossal kiálló fővárosiak (6-7). Egészen 11-11-ig tartották a lépést a mieinkkel Balogh Judit tanítványai, majd szép fokozatosan növelni tudtuk előnyünket. Laczkó Sári triplájával 16-11 állt a táblán, erre még rátettünk egy lapáttal a negyed végére (18-11) és hiányzóink ellenére jól szedtük a lepattanókat is.

Gyorsan tíz lett közte, amikor Nikola Dudásová is bevágott egy hármast (21-11), ám a folytatásban több hiba, eladott labda is becsúszott a játékunkba, így a negyed derekára faragtak a hátrányukon Mérészék (25-21). Elérkezett a holtpont, nem ment a játék, az elrontott passzok is bosszankodásra adtak okot, a védekezés sem úgy működött ahogyan kellett volna, rendre lemaradtunk, ki is egyenlített a BEAC (35-35) egy perccel a nagyszünet előtt. Nikola Dudásová sarokból eleresztett hárompontosa jól jött, szlovák légiósunkon és a mérkőzés végére tripla dupláig jutó Chelsea Nelsonon kívül csapatunkból más nemigen tudott lendíteni ekkor a támadójátékunkon. Minimális előnyünk maradt a második játékrész végére, 40-39-nél vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A lelkes vendégek megérezték a lehetőséget a ma este sebezhető csapatunk ellen, motiváltan és harcosan kezdték a harmadik játékrészt, átvéve a vezetést. Ivanova vette hátára a fővárosiakat (22. perc 44-47), majd végre Wentzel Nóri is megszerezte első pontjait. Eddig Chelsea Nelson volt aki támadásban és a lepattanók begyűjtésében is az élen járt, 24. pontjánál járt a negyed derekán. A folytatásban visszavettük a vezetést, Wentzel Nóri egyre jobban belelendült a pontgyártásba és Szücs Réka triplája is utat talált a gyűrűbe, kilenc ponttal vezettünk a 28. percben (59-50). A negyed végén szép egyéni megoldásával Wentzel Nóri állította be a tíz pontos különbséget (63-53).

Wenzel Nóri jó szériája tovább tartott, alig telt el két és fél perc a záró játékrészből Balogh Judit időt kért 70-55-nél. Sarok Niki pontozódott ki nálunk, Czank pedig triplával zárkóztatta övéit. Tovább csökkent a különbség Czank újabb hármasával a 34. percben, a dobásaink rendre leperdültek a gyűrűről (72-64). Sok volt a szabálytalanság mindkét oldalon, a büntetőké lett a főszerep, melyben az utolsó pillanatig koncentrálnunk kellett. Két perccel a lefújás előtt 78-69 állt a táblán, a fekete mezesek játékába is csúszott hiba, de ezzel együtt is újfent izgalmas lett a vége. A túloldalon hárman is kiszálltak, fél perccel a vége előtt Boros 2+1-ével 83-78 volt az állás. Mérész is kiszállt, Chelsea Nelson pedig egy büntetőt értékesített, amire nem érkezett válasz a BEAC oldaláról, így itthon tartottuk a két pontot. A folytatás már kedden este, amikor a DVTK-t fogadjuk a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban.

NKA UNIVERSITAS PEAC – ELTE BEAC ÚJBUDA 84-78 (18-11, 22-28, 23-14, 21-25)

Pécs, 250 néző. V.: Nagy Viktor, Nyilas István, Földesi Ádám
NKA UNIVERSITAS PEAC: Szücs 7/3, Dudásová 17/14, Wentzel 20/3, Nelson 31, Brajkovic 4. Csere: Sarok -, Selcova 2, Laczkó 3/3. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
ELTE BEAC ÚJBUDA: Czank 13/6, Ivanova 21/9, Boros J. 5/3, Mérész 16, Juhász 7. Csere: Koch 2, Boros B. 10, Dénes 2, Katona 2, Orosz -, Zsámár -. Edző: Balogh Judit, Horváth Bianka

Chelsea Nelson: Igyekeztünk védekezésben és támadásban is összeszedett játékot mutatni, de az utóbbiban sokat hibáztunk, főleg az elváltásoknál – úgyhogy a két összetevőből csak az egyik jött össze. Ezen még dolgoznunk kell a következő mérkőzésekig.
Csirke Ferenc: A legfontosabb, hogy megnyertük. Tudtuk, hogy nehéz lesz, két meghatározó játékosunk hiányzott, a harmadik egész héten nem edzett, a negyedik tegnap sérült le, ezért számítottam valami hasonlóra. Hála Istennek a második félidőre többen feljavultak támadásban, viszont sok könnyű kosarat engedtünk az ellenfélnek.

Gergana Ivanova: Jó mérkőzést játszottunk. Igaz, kikaptunk, de kitűnően játszottunk. Biztos vagyok benne, hogy ebben a csapatban nagy potenciál rejlik, és egyre jobbakká válunk a jövőben.
Balogh Judit: Megint jól húztak a lovaink, csak akkora gödrök voltak előttünk, hogy nem tudott rajta átmenni a kocsi. Ez volt a baj. Rendkívül csalódott vagyok, mert a játékvezetők nem tisztelik a csapatomat, nem tisztelik a magyar játékost, nem tisztelik a fiatalokat. Nagyon nehéz mit mondani a játékosaimnak, amikor mindent jól csinálnak – borzasztó nehéz nekik megmagyarázni, hogy miért nem győznek.