Kiküzdötte a győzelmet a PEAC-PÉCS

2013. október 16.
Kiküzdötte a győzelmet a PEAC-PÉCS Nagy csatában tartotta Pécsett a két pontot a PEAC-PÉCS csapata, miután végig nyílt mérkőzésen 77-72-re legyőzte a szlovák MBK Ruzomberok együttesét.
A nagy múltú Rózsahegy csapatában ismerőst köszönthetett a gyér számú publikum: Stefanie Murphy dolgozott az ellenfél palánkja alatt, ahol akadt egy nagy hiányzó is, az amerikai Parker sérülés miatt nem játszott. A PEAC oldalán meggyógyult és a kezdőben kapott helyet Horváth Lilla, így Jovanovic maradt ki. Jobban rajtolt a PEAC, 8-1-re vezettek a fekete-fehérek, ám időkérés után rendezte sorait a szlovák csapat, és a hatodik percben átvette a vezetést. Sok volt a hiba a pécsiek játékában, Orozovic becserélése után azonnal sportszerűlten faultot vétett, el is húzott a belelkesülő vendégcsapat, a 9. percben 12-19 állt a táblán. Nagy-Bujdosó Nóra visszacserélése hozott fordulatot a negyed végjátékába, Kiss Virág centergólja (16-21) után 1 másodperccel a dudaszó előtt bedobott 2 szabaddobást, majd az elrontott rózsahegyi bedobást megszerezve kosarat ért el, így lett 20-21 az első negyed eredménye, a szlovák lányok nem tették zsebre, amit edzőjüktől kaptak a kisszünetben.

Pontatlan távoli dobásokkal, és a támadó lepattanók megszerzésének esélye nélkül kezdett a Pécs, és egy 7-0-s szakasszal 20-28-ra megint elment a Rózsahegy. Kicsit hatásosabb elhárítással Williamsék is ki tudtak vágni egy 8-0-s sorozatot, amellyel egyenlített is Zeljko Djokic csapata, de nem figyeltek jól Fűrészék Barburovára, és ez megbosszulta magát (17. perc: 28-31). A szőke hátvéd a másik palánknál javított, triplájával visszavette a vezetést a PEAC, amit Williams 2+1-ével öt pontra növelt (36-31). A nagyszünetre maradt is még 4 pont előny, egy olyan első félidő végén, ahol csak kis szakaszokban játszott úgy a PEAC, ahogy valójában tud.

Két triplával nyitotta a második félidőt a fekete mezes ellenfél, de a pécsiek sem maradtak adósak, így a 24. percig hat hárompontost jegyezhettünk fel. Nagy-Bujdosó Nóra a 18. pontjainál járt, amikor rövid pihenőt kapott edzőjétől, az állás pedig 47-47 volt. Kiegyenlített játékot hozott a negyed második része is, amelybe sok hiba csúszott. Reid elől és hátul is gólképes volt, tehát a támadásban hozott pluszokat a védekezésben vétett hibái lerontották, és Williams sem folytatta az első félidei eredményességét, nem tett hozzá a 11 pontjához a 3. tíz percben, amely 54-53-as PEAC vezetéssel zárult.

A két amerikai csípkedte magát jobban a záró periódus elején, a 33. percben Nagy-Bujdosó Nóra labdaszerzés után elért kosara után (62-58) időt kértek a vendégek, de csak megközelíteni tudták a PEAC-ot (63-60). Felizzott a meccs, Reid támadásban ördöngősen cikázott a szlovákok között, viszont Stalvant triplájával kettőre olvadt a hazai előny. Fűrész triplája a legjobbkor jött a sarokból, majd amikor a 38. percben Reid is bevágta a gyűrűbe a labdát a 6,75-ön túlról (73-67), lélekzetvételnyi előnyhöz jutott a PEAC. Izgalmasan alakult a vége: Fűrész maradt a parketten az utolsó percben egy ütközés után, a rózsahegyiek pedig Ristic büntetőivel 4 pontra jöttek fel. Jovanovic adta el a labdát, ami után 74-72-re alakult az állás 20 másodperccel a vége előtt, majd Williams dobott be egy büntetőt. Az utolsó támadást nem tudta kosárral zárni a vendégcsapat, odaát Jovanovic értékesítette mindkét büntetőjét, így nagy csatában 77-72-re győzött a PEAC-PÉCS.

PEAC-PÉCS – MBK Ruzomberok 77-72 (20-21, 16-11, 18-21, 23-19)
Pécs, 200 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Bognár.

PEAC-PÉCS: Reid 18/3, Fűrész 6/6, Horváth 2, Nagy-Bujdosó 19/6, Williams 17. Csere: Orozovic 2, Nagy D. 2, Jovanovic 8, Kiss 3, Pap -. Edző: Zeljko Djokic, Imreh Ajtony.
MBK Ruzomberok: Cernáková 8, Ristic 15/9, Stalvant 9/6, Kmetová 6, Murphie 13/3. Csere: Brezaniova 10, Baburova 9/3, Vesterberg 2. Edző: Juraj Suja.

Zeljko Djokic: A Rózsahegy 10 napot készült a mai meccsre, közben egy könnyebb szlovák bajnokijuk, ebben az időszakban sokat léptek előre támadásban és védekezésben is, ahhoz képest, ahogy Komlón és Miskolcon játszottak. Mi a Sopron elleni vereségünk után kicsit frusztráltak voltunk, a csapat kémiáján és a taktikán is dolgoznunk kell még. Ma az egyetlen dolognak lehet örülni: ez a győzelem. Még nagyon sok munka vár ránk, hogy olyan csapattá váljunk, amilyenné válni szeretnénk.

Juraj Suja: Nagyon csalódott vagyok a mai meccs után, mert győzni jöttünk Pécsre. Három vereséggel kezdtünk, Komlón és Miskolcon borzasztóan játszottunk, Pécsett pedig meg akartuk menteni a becsületünket. Sajnos nem sikerült. Döntőnek bizonyult, hogy elveszítettük a lepattanóharcot, sok labdát adtunk el, amiből rengeteg gólt kaptunk. Szeretnék gratulálni Zeljkónak, nagy energiával játszott a csapata, és megérdemelten győzött.