PINKK Pécsi 424
50 : 64

Kiküzdöttük a kötelezőt Kozármislenyben

2022. február 12.
Kiküzdöttük a kötelezőt Kozármislenyben Ritmust váltottunk a második félidőben, emiatt sikerült fordítani és győzni a PINKK otthonában egy sok hibával tarkított csatában, így legalább a két pontnak lehetett örülni a pénteken kezdődő miskolci Magyar Kupa nyolcas döntő főpróbáján.
Csapatunk hosszú idő után lépett ismét pályára szombaton késő este Kozármislenyben, és ahogy arra számítani lehetett, ekkora szünet után nem volt könnyed ujjgyakorlat a mérkőzés. Az első negyed derekáig fej-fej mellett haladt a két csapat, a mieink játéka meglehetősen pontatlan volt, ennek ellenére az ötödik percben 10-10 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Davis és Mujovic vezérletével elléptek a vendéglátóink, 16-10-es hazai vezetésnél időt kért Csirke Ferenc vezetőedzőnk. Szücs Réka duplájával faragott hátrányán csapatunk, majd Zsilinszky pillanatai következtek, így néhány másodperccel az első játékrész vége előtt 19-12 állt a táblán, ám Wentzel Nóri félpálya-közeli triplája bevágódott a gyűrűbe a dudaszó pillanatában (19-15).

A novemberi kéztörése után most visszatérő Sarok Niki jegyezte a második negyed első találatát, amire Mujovic egy hármassal válaszolt. Rengeteg hiba csúszott a játékunkba, a koncentráció, játékszervezés és az eladott labdák mellett a dobások pontosságával is akadtak problémák, sajnos a büntetőzés is igen rosszul ment ezen az estén. 30-19-re vezettek a házigazdák a 18. perc környékén, a nagyszünetre azonban ismét kicsit csökkentettük a hátrányunkat, de ellenfelünk biztosan vezetett (30-23).

A fordulás után egy darabig még tartott a hazaiak lendülete, Mujovic és Davis vitte a hátán a rózsaszíneket, ám láthatóan nagyobb tempóra kapcsoltunk, gyorsabb támadásvezetésünkkel többször is zavarba hoztuk a PINKK-et. Kiss Virághoz és Chelsea Nelsonhoz is egyre több jó labda került, amit pontokra váltottak, így a negyed derekán már egyenlő volt az állás (36-36). Fordítani Wentzel Nóri hármasával tudtunk, ám Mujovic 2+1-es kombinációjával egazlizált. Nikola Dudásová duplája után már nem adtuk ki a kezünkből a vezetést (39-41) a mérkőzés folyamán. Voltak szerzett labdáink, volt lendületünk és gyorsaságunk ebben a periódusban, fokozatosan átvettük az irányítást, a záró negyedre hat pontos előnyre tettünk szert (39-45).

Ty Marshall és Chelsea Nelson tovább mozdította az NKA Universitas PEAC-ot, egyre nőtt a differencia a két csapat között. 41-47 után egy 0-11-es rohammal tizenhét pontos előnyre tettünk szert, ami el is döntötte a 2 pont sorsát. Túl hamar engedtünk ki ezután, sokat faragott nagy hátrányán a PINKK (50-61), de a győzelmünk ekkor már nem forgott veszélyben. A végeredmény Szücs Réka büntetőjével alakult ki, két ellentétes félidó után végül 64-50-re megnyertük az alacsony színvonalú mérkőzést.

Legközelebb pénteken Miskolcon a Magyar Kupa negyeddöntőjében lépünk pályára az Uni Győr MÉLY-ÚT ellen a legjobb négy közé jutásért.

PINKK Pécs 424 – NKA Universitas PEAC 50-64 (19-15, 11-8, 9-22, 11-19)
Kozármisleny, 100 néző. V.: Tóth C., Nyilas, Földesi

PINKK: Mujovic 19/3, Szücs L. 4, Vincze -, Jáhni 6, Davis 15. Csere: Horváth B. -, Révész 2, Tenyér 1, Kovács -, Zsilinszky 3. Edző: Kovács Dénes, Kovács Martin
NKA Universitas PEAC: Dudásová 6, Wentzel 15/6, Marshall 10, Nelson 16, Kiss 9. Csere: Szücs R. 4, Sarok 2, Brajkovic -, Selcova 2. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez és a PINKK-nek is, jól játszottak, mondhatnám, bár ma egyik csapat sem játszott jól. Ellenfelünk nagyon megnehezítette a dolgunkat, látszik, hogy keményen dolgoznak és komolyan gondolják azt, hogy még a nagy csapatokat is megszorítsák és legyőzzék, nekünk is kellemetlen perceket okoztak. Ma rengeteg volt a hiba, meglátszott, hogy négy hete nem játszottunk mérkőzést. Védekezésünkkel nem volt gond, viszont támadásban hihetetlen alacsony dobószázalékot produkáltunk, rengeteg büntetőt kihagytunk, még az volt a szerencsénk, hogy az ellenfelünk is ugyanígy járt. Most lesz négy napunk a kupáig, át kell beszélnünk a dolgokat. Kicsit az volt az érzésem ma, hogy négy hét után fásultan, lassan mentek a lábak, ezt fel kell frissíteni és neki kell menni a Győrnek pénteken Miskolcon.

Wentzel Nóra: Nehéz mérkőzés volt ez számunkra, rég nem játszottunk és rendkívül nehezen kezdtük a meccset, főleg az első félidő volt nehézkes számunkra. Sokat hibáztunk, rosszul rotáltunk, könnyű kosarakat kaptunk, de a második félidőre lett annyival jobb a védekezésünk, hogy tudtunk egy kis ritmust szerezni, és az itt kialakított előnyünk a meccs végéig kitartott.