Ludovika Csata
NKA Universitas PEAC

Kiküzdöttük a tizenötödik győzelmünket

2023. február 19.
Kiküzdöttük a tizenötödik győzelmünket Tizennégy pontos hátrányból felállva, roppant izgalmas végjátékot hozó mérkőzésen, két ponttal, 71-69-re legyőztük a Ludovika Csata együttesét, ezzel megerősítettük a negyedik helyünket.
Több hiányzó is volt a házigazdáknál, ennek ellenére nem számíthattunk könnyű mérkőzésre a Ludovika Arénában, hiszen Pécsett is elég kellemetlen ellenfél volt számunkra a Csata. Új játékosunk, Jazmon Gwathmey bekerült a kezdőcsapatba, sőt, az ő kosarával indult a mérkőzés. A folytatás már kevésbé volt jó, a túloldalon Barnai kétszer betalált, majd Horváth Betti hintett egy triplát (7-2). A dobásaink rendre leperdültek a gyűrűről, de a játékvezetők sem álltak a helyzet a magaslatán, úgy éreztük, ami az egyik oldalon fújást ért, az a másikon nem. 9-2 után Jaz Gwathmey talált be nálunk, Jovan Gorec pedig egy hármas cserével próbált változtatni a látottakon. Jól céloztak a házigazdák, a 6,75-ön túlról is, Horváth második triplája és Fuehring hármasa után 17-6 állt az eredményjelző táblán, ami azt mutatta, hogy védekezésben finoman szólva sem álltunk a helyzet magaslatán, amellett, hogy támadásainkat is elhibáztuk. Jól szállt be nálunk Laczkó Sári, aki két triplát is elsüllyesztett, a másodikat ráadásul nem is akárhogyan, dudaszóra, félpályáról, ezzel reményt keltőbb, 23-14-re alakítva az állást.

A második negyedben közelebb zárkóztunk, Wentzel Nóri eresztett egy pontos dobást a sarokból, ami három egységet ért, majd Kiss Virág 2+1-e után öt pontra olvadt a különbség (25-20). Csata időkérés után hibáztunk védekezésben, miután Gábor Lili volt kétszer is eredményes egymás után a sarokból, és 33-20-ra vezetett a Csata. Jovan Gorec időkérése után sem változott jelentősen a játék képe, majd Jaz Gwathmey szép tempója után Fuehring palánk alól talált be, miközben amerikai légiósunk megkapta harmadik személyi hibáját. Harcoltak, küzdöttek lányaink a pályán, triplákkal faragni tudtunk a hátrányunkon. Öt másodperc volt a nagyszünetig, amikor oldalvonali bedobásból Rátkai Eszti varázsolta az előrefutó Szücs Rékához a labdát, aki nem is hibázta el a ziccert, ez is csodálatos megoldás volt (40-33).

Keményebben indítottuk a harmadik játékrészt, Kiss Virág vezérletével fokozatosan tűnt el hátrányunk, 44-44-nél utolértük a házigazdákat, csapatkapitányunk büntetőivel lett egál. Aztán végre a vezetést is meg tudtuk szerezni, Ivana Katanic labdaszerzés utáni ziccerével 46-44-re vezettünk, ki is kérte idejét Tursics Krisztián a 27. percben. Újítani tudott a Csata, Jáhni és Fuehring vezetésével 54-48-nál ért véget a harmadik negyed.

Az alig bő egy hete köztünk lévő, a mai estén remekül dolgozó, nagyon hasznosan játszó Jazmon Gwathmey szerezte meg tizedik és tizenegyedik pontját, de még mindig túl „messze” voltak a csatások. Horváth Bernadett dobhatott két büntetőt, Jazmon Gwathmeynek pedig általunk vitatott módon megfújták a negyedik személyi hibáját, hiába reklamált a pécsi oldal hevesen… Könnyű síppal ítéltek technikait Jovan Gorec ellen a játékvezetők, Horváth pedig újra büntetőzhetett (57-50). Újra hatalmas energiákat mozgósítottak Kiss Virágék, az egyre jobban belelendülő válogatott centerünk triplájával majd palánk alóli találatával közelebb lopakodtunk. Legrosszabbkor jött számunkra Czank hármasa, de szerencsére Wentzel Nóri válaszolt a túloldalon. Volt még bőven idő, amikor Fuehring tizenötödik és tizenhatodik pontjával öt ponttal „ment” a Csata, sőt Horváth Betti triplájával 67-61 is állt a táblán. Őrült végjáték következett, Wentzel Nóri is bevágott egy hármast, majd a pár napja még lázas beteg Sierra Calhoun a palánk alól szó szerint begyötörte első gólját a gyűrűbe, amivel egy pontra olvadt a Csata előnye. Most Tursics Krisztián kért időt, alig két perccel a vége előtt. Kihagyott dobások jöttek itt is és ott is, majd Jaz Gwathmey következett, kosara után hibátlan büntetőjével lett 67-69! Újabb időkérés odaát, de Fuehring kétszeri próbálkozása is sikertelen volt, Jaz Gwatmey pedig nem hibázott a büntetővonalról. Fuehring duplája után még maradt némi idő, de az eredmény nem változott, a két csapat pécsi horrormérkőzése után Budapesten is egy késhegyre menően izgalmas összecsapást játszottak a csapatok, ami 71-69-es pécsi győzelemmel ért véget. Ez a győzelem azt jelenti, hogy az alapszakaszban minden papíron nálunk kevésbé erős csapatot legyőztünk, és ennek a sok hibával tarkított játék után kivívott győzelem által adott önbizalommal mehetünk bele a három gigász elleni utolsó 3 fordulóba, melyből az első jövő szombaton a Győr ellen következik az Akadémián.

Ludovika Csata – NKA Universitas PEAC 69-71 (23-14, 17-19, 12-15, 15-23)
Budapest, 300 néző. V.: Fodor Attila, Minár László, Nyilas István

Ludovika Csata: Horváth 16/9, Czank 6/3, Toman D. -, Fuehring 18/6, Barnai 6. Csere: Gábor 6/6, Jáhni 15/3, Szabó 2, Boros -. Edző: Tursics Krisztián, Bódi Ferenc
NKA Universitas PEAC: Rátkai 2, Calhoun 4, Wentzel 14/6, Gwathmey 16/3, Kiss 19. Csere: Sanchez 2, Katanic 6, Szücs 2, Laczkó 6/6, Simon -. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Jovan Gorec: Elismerésem a Csatának azért, ahogy teljesített az elmúlt 2-3 hónapban. Mi két egylabdás mérkőzést játszottunk ellenük, amik nagyon könnyen alakulhattak volna ellenkezőképpen is. Nem egyszerű ellenük játszani. Ami minket illet, a hét elején volt néhány személyi problémánk, ami miatt nem edzettünk. Érkezett egy új játékos is, aki jobban teljesített, mint vártuk. Néhány dolgot az alapokról kell újra felépítenünk. Ez időt vesz igénybe, ami nekünk most nincs. Bízom benne, hogy meccsről meccsre jobbak leszünk.
Wentzel Nóra: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés. Az első félidőben rosszul játszottunk és könnyű kosarakat engedtünk a Csatának. A mérkőzés végére össze tudtuk szedni magunkat. Örülök a győzelemnek.