Kiss Virág és Chelsea Nelson az 5. forduló válogatottjában!

2021. október 18.
Kiss Virág és Chelsea Nelson az 5. forduló válogatottjában! Csapatunkból Kiss Virág és Chelsea Nelson személyében két NKA UNIVERSITAS PEAC játékos is bekerült a szövetség által összeállított legjobb ötösbe, az ötödik forduló válogatottjába.
Együttesünk hétvégén a Vasas Akadémia otthonában lépett pályára és győzött 63-49 arányban. A találkozón centereink teljesítménye kimagasló volt.

Kiss Virág 28 játékperce alatt a 17 pontja mellé 14 lepattanót is begyűjtött, emellé 7 személyi hibát kiharcolt és három dobást is blokkolt. 40-es VAL mutatója a legjobb az öt kiválasztott közül. Hogy nem egyszeri kiugró produkcióról van szó, mi sem mutatja jobban, mint az eddigi 5 forduló alatti összesített ranglistákon elfoglalt előkelő helyezések: Virág a VAL mutatókban negyedik, pontátlagban nyolcadik, védőlepattanóban második, támadó pattanóban hatodik, az összes lepattanóban harmadik helyen áll, és vezeti a dobásblokkolók listáját.

Amerikai légiósunk, Chelsea Nelson 25 percet töltött a pályán a Vasas ellen szombaton, ez idő alatt 16 pontot tett a közösbe, 6 lepattanója mellé öt kiharcolt fault és 5 gólpassz is került a neve mellé a statisztikákban. Chelsea is sok szép ranglista-helyezéssel büszkélkedhet: pontátlagban 17,6-tal második, VAL értékekben is második, védőlepattanókban harmadik, támadóban hetedik, összes lepattanóban, negyedik helyen áll.

Szükségünk lesz a hasonlóan jó folytatásra szerdán Kayseriben is a FIBA Európa Kupa második fordulójában is!