ELTE BEAC Újbuda
64 : 69

Kiszenvedett győzelem a második napon

2021. szeptember 01.
Kiszenvedett győzelem a második napon Alaposan megszenvedett a győzelemért csapatunk, de szoros mérkőzésen végül csak sikerült két vállra fektetni a jól küzdő BEAC-os lányokat.
A tegnapival megegyező kezdő ötössel küldte pályára csapatát Csirke Ferenc a házigazda Szekszárd ellen 80-62-re alulmaradó BEAC-Újbuda ellen, és az első negyed megint jól sikerült Kiss Virágéknak. A palánk alatt fölényt tudtak kialakítani, és bár ebben a szakaszban is látszott, hogy nem olyan pontosak és gyorsak a mozgásaink, mint a DVTK ellen, de 7 ponttal sikerült megnyerni az első 10 percet. A bokasérülést szenvedő Sarok Nikit otthon kezelik a specialistáink, ám jól szállt be a meccsbe Selcova, szép labdaszerzéseket hajtott végre Szücs Réka, és veszélyes volt Kiss Virág is az ellenfél kosarára. A második negyedben összekuszálódtak a dolgaink, és elég nehezen akart megszületni Kiss Virág találatát követő második kosarunk, ekkor minden távoli kísérletünk lejött a gyűrűről, és túl sok eladott labda is becsúszott a játékba. Még jó, hogy a védekezésünk szilárdnak mutatkozott, így bár a fővárosiak átvették a vezetést, de nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani. A 17. percben született meg a második mezőnygólunk, Szücs Réka révén, ezzel együtt is 3 egységgel a BEAC vezetett a nagyszünetben (33-30).

A második félidő elején héttel is vezettek Balogh Judit tanítványai, de Kiss Virág jóvoltából felzárkóztunk, és meg is fordítottuk a meccset. 45-40-es előnyünk után Barnai kosaraival visszavette az előnyt a BEAC, ám a center egy rossz talajra érkezést követően fájdalmas bokasérülést szenvedett. Néggyel vezettünk az utolsó negyed előtt, majd Marshall és Nelson is szép villanásokat mutatott be, így 5-6 ponttal vezettünk (34. perc: 58-53). Juhász révén zárkózott az ellenfél, majd 5 perccel a vége előtt Nelson kipontozódott. Kiss Virág 2+1-e nyomán 61-57 lett, majd az utolsó két percben bosszantó eladott labdák csúsztak be nálunk, és Zsámár trojkájával 65-62-re közelített ellenfelünk. Amikor az egyik legjobb teljesítménnyel előrukkoló Szücs Réka bedobta a két büntetőjét, 69-62-nél el is dőlt az összecsapás.

A nagy harcot, komoly fizikai csatát hozó meccset úgy is győzelemmel tudtuk le, hogy ma csak helyenként tudtunk szép felvillanásokat bemutatni, és szemmel láthatóan sok munka előtt állunk. A három nap alatt harmadik meccsünket csütörtökön 18 órakor vívjuk a házigazda Atomerőmű KSC Szekszárddal.

BEAC – Újbuda – PEAC-PÉCS 64-69 (15-22, 18-8, 13-20, 18-19)
Szekszárd, V. Győrffy, Varga-Záray Domokos.
BEAC: Czank 2, Boros B 4, Boros J 2, Mérész 10, Barnai 15. Csere: Katona 1, Koch 5, Ivanova 10/6, Orosz 4, Dénes 2, Zsámár 3/3, Juhász 6. Edző: Balogh Judit, Horváth Bianka.
PEAC-PÉCS: Dudasova 6, Wentzel 1, Marshall 7/3, Nelson 9, Kiss 24/6. Csere: Szücs 18, Laczkó -, Selcova 4, Brajkovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron.

Csirke Ferenc: – Elég nyögvenyelős mérkőzés volt. Annak ellenére, hogy gyengén dobtunk távolról, az első negyedben sikerült egy nagyobb különbséget kialakítanunk, a második játékrészben viszont összeomlottunk. Egyelőre kevés taktikai elemünk van támadásban, ezeket gyakoroljuk, és lehet, pont ez a torna fogja bebizonyítani, hogy változtatnunk kell egy-két dolgon. Idővel biztosan több játékunk lesz, és kibővül a taktikai repertoárunk. A BEAC jól játszott, agresszívan védekezett, nehezen tudtunk megnyerni a mérkőzést, de a győztes személyének most nincs sok jelentősége. Készülünk a holnapi összecsapásra.