63 : 55
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós

Kiszenvedtük a hatodik győzelmünket

2021. október 24.
Kiszenvedtük a hatodik győzelmünket Ahogy azt vártuk is, vasárnap csak a győzelemnek és ezzel együtt a veretlenségünk megőrzésének lehetett örülni. Az újonc BKG-PRIMA Szigetszentmiklós csapatával egy szenvedős mérkőzést játszottunk, amelyen húsz pontos előnyünk a végén nyolcra olvadt, de 63-55-re nyertünk.
Még fel se dobták a labdát, máris kényszerű cserénkkel indult a mérkőzés, szlovák irányítónk, Nikola Dudásová orra kezdett el vérezni közvetlen a kezdés előtt, így Szücs Réka ugrott be helyette az első ötösbe. Chelsea Nelson nyitotta a kosarak sorát, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok, öt perc elteltével 7-7 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is egyenrangú ellenfele volt a mieinknek az újonc BKG-PRIMA, kedvezett nekik az is, hogy a játékvezetők engedték a kemény játékot. Kiss Virág maradt lenn a földön egy kemény ütközés után, a játék azonban haladt tovább, a kék mezes vendégek pedig fordítottak (7. perc 10-13), Kiss Virág helyett pedig Ivana Brajkovic állt be. Az első játékrész - amelyben hat büntetőt is elrontottunk - minimális vendégelőnnyel ért véget, 14-15-tel fordultak a csapatok.

Kimaradt dobásokkal indult a második negyed, két perc sem telt el, Gedei Tibor, a vendégek edzője időt kért. A visszaálló Kiss Virág 2+1-es kombinációjával visszavettük a vezetést (17-15), majd Wentzel Nóri is betalált egy „majdnem hármassal” (19-15). Angyal triplájával továbbra sem hagyta magát leszakítani a BKG, majd Szücs Réka követett el sportszerűtlen szabálytalanságot, utána újra átvette a vezetést a Pest megyei gárda. 22-23 után egy rövid szakaszra felgyorsult a játékunk, jobban szedtük a lepattanókat és jött is egy 10-0-s sorozat, amellyel lényegében meg is alapoztuk végső sikerünket (18. perc 32-23). Az újabb szigetszentmiklósi időkérés után kétszer is lejárt egymás után a támadóidő ellenfelünknél, míg nálunk Kiss Virág nem hibázott (34-23). A nagyszünet előtt Vári Zita dudaszós triplája vágódott a gyűrűbe, ezzel 36-28 állt az eredményjelzőn húsz perc játék után.

Kiss Virág szerezte meg tizenötödik pontját is, amikor a 6,75-ön túlról betalált a harmadik negyed elején. Tartotta magát a vendéggárda, de jobbára azért, mert a támadójátékunk jelen állapotunkban messze volt attól, amit valójában tudunk. A 24. percben 43-32-es pécsi vezetést regisztrálhattunk, lelassult a játék. Nem akartak összejönni a ziccerek és büntetők sem, jellemző adat, hogy 20 szabaddobásunkból csak 8 ért pontot a mérkőzésen. Egy perccel a negyed vége előtt tizenhárom ponttal vezettünk (49-36), és maradt ez az eredmény az utolsó játékrész előtt.

Chelsea Nelson palánk alatti találatával és Ty Marshall öt pontjával húsz pontos különbséget alakítottunk ki (56-36), ekkor igazán jó védőmunkát mutattunk be. A vendégek légiósa, Campisano faragott csapata hátrányán, most mi hibáztunk többet támadásban. Az utolsó négy percre 61-47-es állásnál fordultak a csapatok, egy Kovács dupla, majd egy védekezési hibánk nyomán egy Campisano hármas után tízen belülre került a BKG. Másfél perc volt ekkor vissza, egy pillanatra visszaállt a tíz pontos különbség a meccsről-meccsre remekül játszó Kiss Virág találatával, de Suppán kosara állította be a 63-55-ös végeredményt. A mai este is bizonyította, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek, a mai játékunkra még rányomta a bélyegét a törökországi hazaút, amikor alvás nélkül, éjszaka repült vissza csapatunk Kayseriből az Európa Kupa mérkőzés után.

Folytatás – reméljük, jobb folytatás – szerdán, amikor a Lauberben az Európa Kupában veretlen török Nesibe Aydin lesz csapatunk ellenfele.

NKA UNIVERSITAS PEAC – BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 63-55 (14-15, 23-13, 13-8, 14-19)
Pécs, 100 néző. V.: Söjtöry, Kovács, Kapusi

NKA UNIVERSTIAS PEAC: Szücs 5/3, Wentzel 7/3, Marshall 9/3, Nelson 12, Kiss 22. Csere: Sarok 4/3, Dudásová 3, Selcova -, Brajkovic -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 12/6, Zivaljevic 2, Raus 3/3, Campisano 17/6, Aldabazal 2. Csere: Vári 7/3, Davis 6/3, Benke -, Kovács V. 2, Suppán 2. Edző: Gedei Tibor, Kiss István, Nyulasi Barbara.

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Annak kell örülnünk, hogy nyertünk, a védekezésünk legalább jó volt. A mai meccsen túl kell lépni, mert szerdán újabb találkozó vár ránk.
Kiss Virág: Nyertünk, ennek örülni kell, de borzasztóan dekoncentráltan játszottunk. Olyan helyzeteket hagytunk ki, amilyeneket egyetlen csapat ellen sem lenne szabad. Ezt mindenképpen helyre kell rakni.
Gedei Tibor: Az egyik célunkat, hogy ne bukjuk el a lepattanóharcot, sikerült elérnünk. A dobószázalékok mindkét csapatnál alacsonyak voltak, mindkét fél inkább a brusztolásban jeleskedett. Hiányérzetem van, mert a terveinket sokszor a megfelelő koncentráció hiánya miatt nem sikerült megvalósítanunk.
Sierra Campisano: Sikerült előrelépnünk az előző mérkőzésekhez képest, de még sok munka vár ránk. A kommunikációnk a pályán és azon kívül is hagyott kívánnivalót maga után, ebben fejlődnünk kell.