122 : 55
BC Yerevan Foxes

Kiütéses diadallal folytattuk az Európa Kupában

2024. október 16.
Kiütéses diadallal folytattuk az Európa Kupában Közönségszórakoztató játékkal, végig koncentráltan kosárlabdázva győzte le örmény ellenfelét csapatunk, amely klubcsúcsot ért el a 122 szerzett pontjával. A mérkőzésen 8 percet játszott és bedobta élete első Európa Kupa pontjait Josepovits Kinga is.

Nehezen, de ki tudott állítani a mérkőzésre tíz játékost a BC Yerevan Foxes, négyen nem sokkal a mérkőzés előtt estek be Pécsre egy egész éjszakás utazás után. Szép számú nézősereg előtt dobták fel a labdát a játékvezetők, egy szektort megtöltöttek a pécsi egyetemisták, a zenéről pedig a PTE Brass Band gondoskodott. Az első találatot még Reshetnikova révén az örmény együttes jegyezte, ezután azonban beindult a pécsi henger és 13-0-s sorozatot repesztettek Studer Ágiék. Hiába az ellenfél időkérése, továbbra is ellenállhatatlanul támadott és védekezett csapatunk, a hatodik percben 20-2 állt az eredményjelzőn. Az első játékrész végéig sikerült még néhány pontot összeszorgoskodnia a jereváni rókáknak, főként büntetőkből, míg a mieink tudták tartani a ritmust (10. perc 29-12). Továbbra is a mieink uralták a játékot (15. perc 43-21), Alexa Held került flow-ba és lépte át nálunk először a tíz dobott pontot, volt amikor zsinórban dobta a triplákat, hol az egyik, hol a másik sarokból talált be, hat triplát értékesített a nagyszünetig nyolc kísérletből. Bár igyekeztek az örmények is felvenni a ritmust, de a hatalmas tudáskülönbség egyre inkább kidomborodott (20. perc 67-32).

Zsinórban három pécsi találattal tovább nőtt az előnyünk, gyűltek a gólpasszok is, Török Ági is nagy elánnal és főleg sikerrel támadta a gyűrűt, a játék minden elemében jócskán felülmúltuk a BC Yerevan csapatát (25. perc 77-38). Az ötven pontos különbséget a 27. percben értük el, Adenike Olawuyi kosarával 83-38 virított az eredményjelzőn. A 32. percben Adenike Olawuyi 2+1-es kombinációjával elértük a száz pontot, majd a vendégek időkérését követően Josepovits Kinga is pályára lépett első Európa Kupa mérkőzésén, majd büntetőkből megszerezhette első pontjait a nemzetközi kupában, sőt mezőnyből is betalált a mérkőzés végéig. Nem lassítottak a mieink, így kétszeres történelmet is tudtak írni, hiszen kétszer egymás után nem dobtunk még száz felett, és az eddigi 110 pontos klubcsúcsot is sikerült jócskán felülmúlni. Persze, helyén kell kezelni mindent, hiszen szombaton a Sopron ellen borzasztóan kemény meló várja a lányokat, ahol számítanak mindenkire, aki ma itt volt.

NKA Universitas Pécs – BC Yerevan Foxes 122 – 55 (29-12, 38-20, 26-14, 29-9)

Pécs, 900 néző. V.: Roko Hordov (CRO), Hasan Bajgoric (BIH), Vojkan Zivkovic (SRB)

NKA Universitas Pécs: Studer 9/3, Smailbegovic 13/9, Zsebe-Weninger 13/3, Olawuyi 11, Kiss 6. Csere: Rátkai 6, Reisingerova 6, Tóth 4, Török 18/3, Held 27/18, Laczkó 5/3, Josepovits 4. Edzők: Zseljko Djokics, Iványi Dalma.

BC Yerevan Foxes: Evseicheva -, Buzadzin 18, Reshetnikova 15/9, Clarke 5, Mbandu 13. Csere: Samarijan -, Titanyan -, Grigoryan 2, Hakobyan 2, Zejnalyan -. Edző: George Kazanian.

Zseljko Djokics: Mindig boldog vagyok, ha nyerünk, de ma annak örültem a legjobban, hogy ilyen sokan kijöttek erre a találkozóra, mert az a célunk, hogy újra visszahozzuk a régi meccsek hangulatát. Egy olyan csapat ellen játszottunk, akiknél jobbak vagyunk, amiben benne van annak a veszélye, hogy kicsit kevésbé vegyük komolyan, de a játékosaink nem estek ebbe a hibába, és egy nagyon jó mérkőzést hoztunk le, több remek megoldással. A harminchat gólpasszunk a remek csapatmunkáról, az ötvenegy lepattanónk pedig a küzdenitudásunkról árulkodik.

Alexa Held: Sokkal összeszedettebben, erőtől duzzadva jöttünk ki a mai mérkőzésre, mint legutóbb. Védekezésben jóval hatékonyabbak voltunk, és ebből fakadóan a támadójátékban is jóval több lehetőségünk adódott.