PEAC-PÉCS
PEAC-PÉCS

Kiváló nyitány az Európa Kupában

2021. szeptember 23.
Kiváló nyitány az Európa Kupában Tizenhét pontos győzelemmel várhatjuk az Európa Kupa selejtezőjének jövő szerdai, pécsi visszavágóját, miután 80-63-ra nyertünk Görögországban, az AS Niki Lefkadas otthonában.
Már a feldobás előtt történelmet írtunk, hiszen a negyvenötödik FIBA Európa Kupa meccsére készülő PEAC-PÉCS még sosem játszott görög ellenféllel. Ahogy azt már itt „megszokhattuk”, szigorú protokoll szerint, egyesével szólítva léphettek be a játékosaink is mérkőzés előtt a csarnokba, ahol a feldobásra alig száz néző gyűlt össze. Ebben nyilván közrejátszott az Covid-törvény, hogy csak az oltottak ülhettek a lelátóra, és szigorúan maszkot kellett viselniük. Idegesen kezdtek a csapatok a legelején, az első néhány támadás itt is, ott kimaradt, majd az első kosarat Kiss Virág szerezte. Center-riválisa, Thornton még egalizált, majd egy 6-0-s sorozattal 8-2-re elléptünk. Olyan nagyon nem örülhettünk, hiszen felébredtek a hazaiak és kiegyenlítettek. Már-már úgy tűnt, hogy marad az egál eredmény a negyed végére is, ám Nikola Dudásová remek passzából Szücs Réka a sarokból bevágott egy triplát, így három ponttal vezettünk az első játékrész végén (10-13).

A második periódusban többször a játékvezetés miatt bosszankodhattunk, elmaradtak a fújások a görög szabálytalanságoknál, így McBrydeék továbbra is szorosan a nyomunkban voltak (16-17). Wentzel Nóri két jó büntetője megadta az alaphangot és egy 10-0-s sorozatot hoztunk, amivel nagyobb előnyre tettünk szert (16-27 állt a táblán). Gördülékenyen, jól támadtunk, persze kellett ehhez, hogy hátországunk is rendben legyen, a pontatlan görög triplakísérletek után Marshallék uralják a lepattanóharcot, ennek nyomán biztosnak tűnő, 37-23-as előnyt építettünk fel a szünetre.

Nekidurálták magukat a második félidőnek a házigazdák, McBride és Thornton bizonyultak a legveszélyesebbnek a kosarunkra, ám tízen belülre nemigen tudtak kerülni. Két triplánk sokat segített abban, hogy tartsuk a tisztes távolságot a görögöktől, az elsőt Dudásová, a másodikat a negyed zárásaként Nelson szerezte, majd amikor a tavalyi idényt egy súlyos sérülés miatt kihagyó Ilina Selcova is távoli találattal indította a negyedik negyedet, 17 egységre hízott az előnyünk. Időkérés után közelítettek a hazaiak, de egyetlen pillanatra sem forgott veszélyben a jelentős vezetésünk. Szépen dobtuk a triplákat is, a bokasérülésből visszatérő csapatkapitány, Sarok Niki is bevágott két hármast, majd egy vele szemben távoli dobás közben elkövetett személyi után megítélt három büntetőjét is pontra váltotta, átlépte a húszat a két csapat közötti távolság. Ebből maradt 17 a végére, így egy magabiztos, szép idegenbeli győzelemmel indítottuk a szezont.
És ha már a történelmet emlegettük, a negyvenötödik EK meccsünkön a tizenhatodik győzelmünknek örülhettünk, melynek ízét a legutóbbi EK évadunkban (2019/2020) egyszer sem ízlelhettük meg. Így még büszkébbek lehetünk a szép csapatmunkával elért idegenbeli sikerünkre!

Niki Lefkadas – NKA Universitas PEAC 63-80 (10-13, 13-24, 17-17, 23-26)
Lefkada, 100 néző. V.: Stan (ROU), Mitrovski (MKD), Marchis (ROU)

Niki Lefkadas: Niala 7/3, Tzanetaou 3/3, McBryde 20/12, O’Dwyer 6, Thornton 24. Csere: Konstantinova 3, M. Dandoulaki -, A. Dandoulaki -. Edző: Thomas Zavitsanos

PEAC-PÉCS: Dudásová 3/3, Wentzel 14/6, Marshall 13, Nelson 18/3, Kiss 12. Csere: Szücs 6/6, Sarok 9/6, Brajkovic -, Selcova 5/3. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron

Csirke Ferenc: Gratulálok a lányoknak, maximális koncentrációval kezdtük a mérkőzést és az első félidőre olyan megnyugtató előnyt tudtunk szerezni, ami biztonságot adott nekünk. Jól védekeztünk és jól is támadtunk az első félidőben, folyamatosan hosszú támadásokra kényszerítettük a Lefkadat, azért volt ilyen kevés akciójuk a felidőig. Ez a második félidőben megváltozott, de stabilan tudtuk tartani az előnyünket. Nagyon örülök a győzelemnek, úgy érzem, ugyanez a koncentráció kell majd a visszavágón a továbbjutáshoz!

Fotó: fiba.basketball